Classic Motocross CZ

Classic Motocross při MS Side v Kramolíně 2018

14.5.2018 10:10 | Radek Novák

Květná neděle tohoto járu přivítala v Podšumaví elitu světového sidecarcrossu. A nám se opět dostalo té cti, že jsme s naším ansáblem mohli být aktivně účastni této nevídané události. Moc si toho vážíme a děkujeme našim přátelům z AMK Nepomuk, že nám nadále zachovávají přízeň. Letos jsme vložený závod pojali trošku jinak, aby se divákům neukazovala jen nízká zetka stokrát jinak, ale jinak všechny stejné, A proto jsme exhibici rozdělili mezi kategorii twinshock a classic. Vám, znalím věci a našich pravidel nemusím vysvětlovat , že twinshock má dva tlumiče vzadu, bubnové brzdy a vzduchem chlazený motor. Zatímco motocykl třídy classic to všechno musí mít pochopitelně také.  Nicméně oku diváka neunikl diametrální rozdíl v historii vývoje terénních motocyklů z let 60 až 80tých. Prostě od Boubalovo Jawy a dvoulaufu Járy Vrchoty až po skoromoderní Macio či Suzuki. Dokonalý průřez dvěma dekádami motokrosu. A bylo na co koukat. http://classicmotocross.cz/galerie/57-classic-motocross-pri-ms-side-v-kramoline-2018

Přestože závod nebyl bodován do našeho šampionátu, rozhodně tím sportovní úroveň nijak neutrpěla. Bojovoalo se čestně leč urputně o každičký metr kramolínské trati. Chlapci odváděli vrcholné sportovní výkony. Teda chlapci. Omlouvám se tímto Janičce Antošový, naší křehké dívence, růži mezi trním. Mnozí jezdci s mnoha desítkami let zkušeností jízdy terénem doteď kroutí hlavou, jak ta malá holka toho pullitra jede.  Taky si k nám přijel zazávodit nadějný a talentovaný chlapec (jak mu říká Eda) Jindra Gref, který má v techničáku rv 1941.

Moc děkujeme, že jsme se mohli této vrcholné akce zúčastnit a jako pojízdné muzeum přispět k obveselení diváctva. Rádi přijedeme zase. A teď už se nemůžeme dočkat posledního víkendu měsíce května, kdy zaboříme špunty našich pneumatik do rudé hlíny trutnovského závodiště.