Classic Motocross CZ

CMdN 2018 Pacov - pozvánka

4.9.2018 10:42 | Michal Janoušek

Již příští víkend přivítá Pacovský propad skvěle obsazený závod organizace ECMO, která sdružuje mnoho evropských organizací za účelem pořádání závodů veteránů. A tak po 6 letech opět můžeme být svědky tohoto velmi prestižního závodu. Tentokrát se zde startuje 5 věkových kategorií, kdy nejmladší do 35 - 50 musí startovat na motocyklech do roku 1974 a jeden z nich musí být do objemu 250. Kategorie do 60 let jede na motocyklech do roku 1974, kdy jeden z nich musí být také do objemu 250cm a další z nich musí být 4taktní. Kategorie do 66 let startuje na 2 4taktech do roku 1970. Nejstarší jezdci, nad 66 a nad 72 jsou limitováni pouze stářím svým a strojem do 1965 roku výroby.

A protože se naši jezdci chtějí před domácím publikem blýsknout, mají všechna mužstva skutečně nabito. Ale taky zde bude možno fandit i účastníkům našeho šampionátu. Rozhodně však největší hvězdou celého pole bude bezesporu Jiří Stodůlka, bývalý Československý reprezentant jak v motokrosu tak v motocyklových soutěžích. Ale nelze opomenout jména jako Martin Žerava, Radek Toman, Mirek Kučírek, Ruda Kavský, Miroslav Hanáček, Miroslav Kotrla, David Říha, Alois Roučka a mnoho dalších skvělých jmen. 
Takže přijeďte s vlajkami podpořit naše závodníky v těžké mezinárodní konkurenci a hlavně se pokochat starou závodnickou technikou. Ta k městu Pacov neodmyslitelně patří, protože právě zde, nedaleko na hradě Kámen, byla před 112 léty založena FIM. A tam je taky pěkný muzeum, až budete hluší a němí z fandění a rámusu starých motocyklů.