Classic Motocross CZ

Co bylo a co bude

27.5.2019 10:00 | Radek Novák

V minulých dnech se toho událo věru mnoho. Odjeli jsme naší parádemarš v Kramolíně při MS, nemalou měrou se mnoho našich jezdců zúčastnilo bahenních lázní v Teutschenthalu a mnozí se již léčí z náročné tratě 1 respektive 2 závodu ECMO ve Francii. 

Dá se hovořit téměř o tradici, kdy jsme opětovně osloveni pořadatelem mistrovství světa sidecar v Kramolíně, abychom osvěžili diváky pohledem na klání jezdců na starých strojích. Nejinak tomu bylo i letos. Bohužel termínová kolize zapříčinila, že účast nebyla tak hojná, jako v minulých létech. Snad se příště promotéři seriálů lépe domluví. Bohužel to co se v sobotu přehnalo nad malou pošumavskou vískou Kramolín nebyl vlahý májový deštík, ale setsakramenský slejvák, co udělal z nažehlené a dokonale připravené trati kaliště divokých sviní. Světáci s tím měli nemalé potíže a bohužel hodně jezdců, kteří do Kramolína přijeli nebylo ochotno vytahovat své stařičké motocykly do takových podmínek. Z pozice jezdce je zcela chápu, z pozice pořadatele jsem byl trošku smutný, když do první rozjížďky nastoupilo 18 a do druhé jen 13 motocyklů. Nicméně to je motokros a né balet a tak o mnoho větší poklonu zaslouží všichni, kdo se do boje na trati odhodlali. Ovšem zdaleka největší naš respekt zaslouží AMK Nepomuk v čele s nestorem sidecarového závodění Honzou Polívkou, kteří situaci pro pořádání celého víkendu i přes krutou nepřízeň počasí zvládli naprosto bravurně. Technika vyhrnula rozblácené úseky trati a odpoledne byly podmínky téměř ideální. A tak snad jen závěrem zmíním poháry oceněné borce kategorií Clasic a Twinshock. Na nízkých motorkách to byli Knedlík, Jirák a Hrabák. Na Twinshocku vévodil Rota před Vlachem a Hoškem. 

Den před Kramolínem se konal mezinárodní motocyklový závod ve třídách Classic, Twinshock a Evo ve slavném Teutschenthalu. A protože člověk opravdu nemuže být všude, tak jen z kusých údajů víme, že podobný lijavec postihl i místní pořadatele, bohužel v momentě rozjetého závodu. A byl tak nekompromisní, že z jezdců udělal unicolor skupinku a z motocyklů rovněž jednobarevné strojky, mnohdy neschopny díky nábalu hmoty vlastního pohybu. A tak bohužel byly druhé rozjížďky tohto mezinárodního a prestižního podniku zrušeny. Snad budou mít kluci Muhligovic mít napřesrok více štěstí. Výsledky najdete na www.msc-teutschenthal.de/news/events/talkesselclassics/. No a bohatou galerii jako obvykle u Míry Jirečka foto Jireček Teutschenthal

No a v uplynulém víkendu se mnozí naši vydali na závod holandské agentury ECMO, do francouzského Ramonchampu. Závod v naturparku, v nádherné krajině, dostupný pouze strmou stezkou do krutých kopců nicméně výborně zorganizovaný a protože byl první závod tohoto trojdílného podniku v Itálii letos zrušen, jelo se zde na 3 bodované rozjížďky. Trať těžká, náročná ale výborně zajištěná. Výsledky si můžete prohlédnout zde Výsledky ECMO a obrázky obligátně u Míry Jirečka, který nesměl s partou Holičáků chybět. 

No a neodteče ve Vltavě už mnoho vody a sejdeme se v Dobřanech, kde pořadatel, jak sami uvidíte nadělal od loňska zase hodně práce a hned za dva týdny po tom nás uvítá jemnostpán Krakonoš na naší oblíbené trati v Trutnově. Takže se těšíme že už se konečně začně pořádně závodit taky tady u nás.