Classic Motocross CZ

Race of the nations 2019

30.9.2019 21:33 | Radek Novák

Motokros národů v Benátkách aneb Race of the nations Classic Motocross CZ

 

Páteční deštík odměnil tvůrce benáteckého terénu, který už zcela pravidelně a neodmyslitelně patří k závěru sezony poháru Classic Motocross CZ. Tato přírodní závlaha vytvořila naprosto dokonalé podmínky k závodění na starých nebo ještě starších strojích. Velmi solidní účast více jak sta jezdců byla proto odměnou pro všechny, co v potu tváře nachystali tento famózní motoristický podnik. Ostatně ti, co závodí z lásky a pro radost byli v Benátkách, ostatní v Assenu. 

Od časného rána, kdy byli reprezentanti zúčastněných zemí přihlášeni do závodu bylo v depu cítit velmi závodnickou atmosféru. Velice solidní účast jezdců ze všech světadílů je odměnou pořadatelům i promotérovi závodu. Proceduru zahájení narušili pouze jezdci Antarktidy, neboť se ne a ne dohodnout na vlastní hymně. All Nations

Tréninky všech kategorií proběhly vzorně podle harmonogramu, v depu probíhaly poslední úpravy na strojích a úderem 13 hodiny se už zostra závodilo. V každé kubatuře jezdci urputně bojovali o každičkou pozici, urputně leč férově se předjížděli, bojovali ze všech sil pro svojí zemi. Fantastické výkony viděli diváci každou rozjížďku. Nicméně nelze opomenout velmi svižnou jízdu zcela neznámého Islanďana, který nám po druhé rozjížďce řekl : Ég sit á því í fyrsta skipti… Což je obdivuhodné … Nicméně musím vyjádřit obdiv všem účastníkům, protože odvedli velmi vysoký sportovní výkon.

Standardní ceremoniál vyhlášení výsledků byl velice zábavný, ostatně jak už je u nás zvykem. Oceněno bylo 15 družstev ! A tak tento den bude opět zapsán zlatým písmem do knihy historie našeho spolku. Nejenže si všichni závodníci velmi dobře zazávodili, diváci i doprovodi si velmi urputně zafandili, fotografové zafotografovali… A navíc jsme brutálně přispěli k tomu, že malá švédská školačka zas v pátek bude muset stávkovat.

Utichly stroje, sbalil se závodnický ansámbl, závodiště osiřelo. Ale každý si domu v kapse odvezl kousek té radosti, co nám benátečtí kamarádi rozdali. Kamarádi, moc Vám všem děkujeme, vážíme si Vašeho přátelství. A teď už jen v závěru, aby nám všem zima nebyla tak dlouhá napovím, že se sejdeme ještě 14.12. na obvyklém místě, abychom poklábosili o letošní sezoně a rozdali něco na památku těm nejrychlejším…

 

Hezký podzim…