Classic Motocross CZ

Družstva Trutnov jak bylo ...

15.9.2020 11:30 | Radek Novák

Červená hlína na místech kde omýváme naše plechové milenky z různých  let druhé poloviny minulého století nemůže znamenat nic jiného než jsem si byli pokrosit na naši tradiční tratí a to v Trutnově.

Pořadatelský sbor okolo Ríši Švarala (všimni si Ríšo  píšu krátké A) vykouzlil opět spoustu úsměvů na našich zpocených tvářích .

Je totiž již standardem u naších pořadatelů , že příprava na Play stejstejšnu není na rozdíl od jezdců MotoGP nebo F1 nic platná , protože trať byla oproti loňskému závodu opět trochu změněna.

Svíčková omáčka se 4 je také dobrá ale bez šlehačky a brusinek  to není ono , my jsme si ale dali Trutnovskou trať jako svíčkovou se 6 kopu šlehačky a brusinek a  pochutnal si určitě každý!

Gurmánsko-crosový zážitek si přijelo vychutnat i spousta jezdců až z opačných koutů celé republiky , což pořadatelům a nakonec i samotným jezdcům udělalo velkou radost .

Závod družstev měl, má a doufám bude i nadále v seriálu našich závodů mít to neopakovatelné kouzlo co nám jezdcům a i pořadatelům způsobuje tu nevolnost okolo žaludku , protože jet za sebe  a nebo za družstvo to je panečku rozdíl.

Pozná se to jednoduše a to z toho jak jezdci zvýšeným hlasem komentují „údajné“ špatně zapsané výsledky a jak okamžitě běží do výpočetního střediska aby se výsledek tady a teď okamžitě dal do pořádku.

Pokoukání to bylo opravdu parádní , v každé třídě žádné předem jisté pořadí a tvrdé, ale férové souboje o co nejlepší umístění a je jedno jestli je to na špici nebo někde  hodně hluboko v poli jezdců .

Úroveň jak sportovní tak pořadatelská jde strmě nahoru .  

Radek Machač získal na MR v Pacově hodně bodů ale v Trutnově musel hodně bojovat o špici pole a tak si říkám jak by tam  dojeli ostatní naši  rychlíci (Plavecký , Kareš,Schunke ,Švaral jun.,Kraus,Musil a spousta ostatních).Odpovědˇ znám , ostudu by nám neudělali .

Třída za třídou najížděli na start a  potom utichli stroje ale  neutichlo povídání jak jsme se krásně povozili , byl i čas tu fantastickou gulášovku (díky moc paní  kuchařce) a najednou tu byli výsledky.

Na družstvech díky našemu unikátnímu systému hodnocení , který smazává  všechny věkové rozdíly není výsledek do posledního okamžiku předvídatelný a vyrovnanost ta snad již nemůže být větší .A kdo vyhrál a kdo byl třeba osmnáctý to vše je v níže uvedené přehledné tabulce.

 PREHLEDNA TABULKA

Teď mi nezbývá než popřát všem jezdcům a i motorkám  aby si dohojili rány (já osobně : bolí pravé koleno , obě předloktí a mohl bych učit na lékařské fakultě kolik svalu je v ramenech , protože tam mě bolí snad všechny a o Suzučce ani nemluvím : rozpadlá koncovka , musím zavařit výfuk a ložisko v kyvačce to má také za sebou.

 

Ale ve Kbele 3.10.2020

budeme zase vyhojení ,  odpočinutí , natěšení ,  vyladění a naleštění zase na startu a přeju si až se podívám na žebříku vpravo a vlevo ať je Vás tam co nejvíce

 

Tak přijeďte všichni ať si ten náš letošní poslední závod pořádně užijeme

 

 

Zdeněk Hazdra