Classic Motocross CZ

1. závod sezony 2022

2.6.2022 10:00 | Radek Novák

Už v pátek po obědě se depo v podobě lesoparku začalo plnit skupinkami jezdců z blízkého či dalekého okolí. Tvořili se skupinky těch, co chtějí bydlet pospolu. Tráva v depu posekána, šišky posbírané a z bufetu voněly uzené klobásy. Trať vyžehlená. A na každém, koho jsem potkal, byla vidět radost a odhodlání pro první letošní závod našeho seriálu. A aby ne, dali jsme si se začátkem sezony trošku načas.  A tak jsme s některými zůstali v družné debatě do pozdního večera a stejně jsme si nestihli říct úplně všechno. Příště.

Ráno nás sluneční paprsky vytáhly ze spacáků, zatímco kluci z Březolup, kteří nám dělají časosběrný servis moravské části šampionátu, už měli nachystanou bránu a všechny sounáležitosti pro jejich perfektní práci. A protože přejímka trvala trošku déle, odpálili jsme do tréningu v 9 hodin. Místní trasa má jednu specifickou pasáž a tou je 50ti metrový prudký sjezd v lese a následný výjezd k cíli. A letos byla tahle smyčka okořeněna měkkým bahýnkem v hloubce cca 30 cm. Asi aby se nám do něj měkčeji padalo. Po poradě jury byla tahle pasáž pro třídu pre 65 a 125 classic vynechána. K mé lítosti bohužel jen pro ně.   

Trošku jsme dopolední program pokrátili, aby proběhla úprava tratě. Přišel snad objednaný deštík, který dokonale zvlhčil povrch. Prostě ideální podmínky. Naprosto. A už se závodilo na ostro. Podle časů v jednotlivých kolech si každý může přečíst, že v každé kategorii na každém místě se sváděly líté ale férové souboje, o předjíždění nebyla nouze. Prostě závody jak se patří.  Musím sebekriticky konstatovat, že k dokonalosti už nám v pořádání závodů už nechybí vůbec nic.

Ale přeci jen došlo k jednomu pochybení. Špatnou komunikací došlo k trestuhodné nedbalosti. Zapomněli se objednat poháry pro třídu pre65 nad 66 let. Moc moc moc se tímto všem účastníkům omlouvám. K nápravě dojde neprodleně, při vyhlášení v Trutnově.

A tak si můžeme odškrtnout letošní první závod seriálu Classic Motocross Czech 2022. Povedl se. Největší radost mám z toho, když se vždy po závodě loučíme se zdravotníky, kteří se ten den jen nudili. A to se až na pár oděrek a modřin opět stalo. A za to moc díky nejen pořadateli, ale i závodníkům, kteří se respektují navzájem.

Tak a teď nás čeká mezinárodní závod ve Schwannenstadtu v Rakousku a s kým se nepotkám na vrcholném podniku nově vznikajícího středoevropského poháru, na toho se těším už 18.6. v podkrkonoší. Tímto tedy všechny srdečně zvu do Trutnova, kde Ríša už týden běhá s kýblem červené barvy a natírá hlínu aby byla ještě červenější.

Mějte se zatím fajn.

Radek Novák

PS pro Pavla Janhubu : „ Jo, z teho vašeho kopca jsom sa posrál