Classic Motocross CZ

Classic Motocross Ostrov u Lanškrouna - výsledky

23.4.2019 09:05 | Michal Janoušek

Zde se můžete podívat na výsledky prvního klání v Ostrově

Výsledky Ostrov

Připomínky směrujte prosím na michal@classicmotocross.cz

Vložený závod Classic Motocross Kramolín

17.4.2019 07:59 | Michal Janoušek

Jak jsme již při loňském vyhlášení dali ve známost, opět máme tu čest uspořádat vložený závod sdružené třídy classic a twinshock při MS side v Kramolíně. I přes termínovou kolizi se závodem v Teutschenthalu, věříme že mnoho z nás dá přednost prezentační jízdě před mnoha sty diváky na prestižní západočeské trati. Neváhejte s přihlašováním, počet jezdců je omezen. Předesíláme opět povinnost krytu řetězového kolečka a homologované přilby, opět všichni projdou povinnou přejímkou a technickou kontrolou. Veškeré další informace sdělíme neprodleně všem přihlášeným. Kdo nebude oficiálně na startovní listině, nebude vpuštěn do areálu a nebude mu umožněno se zúčastnit a to by byla velká škoda. Bude možnost se rovněž osobně přihlásit už tuto sobotu při závodě v Ostrově. 

Soustředění Benátky n. Jizerou - report

8.4.2019 10:45 | Michal Janoušek

Prosluněná sobota 6.dubna vylákala na fantasticky připravenou trať do Benátek přes 70 jezdců. Místní pořadatel oproti loňsku udělal pár změn, které všichni beze zbytku hodnotili velmi pozitivně. Je s podivem, že už tak famózní, skvělá a zábavná trať se dá ještě vylepšit. Asi ano, když se to dělá s citem a láskou. Bylo zde k vidění i několik nových, neméně krásných motocyklů, ale i pravidelní účastníci na svých již dobře známých strojích upoutávali diváky svou razantní a rychlou jízdou, obzvlášť někteří. Jarní setkání jasně ukázalo, že všichni účastníci do jednoho už nemohli dospat, že pilně připravovali svoje náčiní a nenechali zahálet ani své tělesné schránky. Solidní účast našich většinou pravidelných jezdců jen potvrzuje, že  myšlenka závodění na starých nebo starších motocyklech je velmi přitažlivá. No a teď už tedy nezbývá než nedočkavě vyhlížet datum 20.dubna, kdy proběhne v Ostrově první letošní opravdové závodění. Takže ? Dovolte, abych se rozloučil slovy klasika :  "ser tam plyn, všechno skákej a kam nevidíš, tam je to rovně !" 

Registrace startovních čísel 2019

31.3.2019 14:30 | Michal Janoušek

Registrace startovních čísel pro sezónu 2019 bude spuštěna v pátek 4.1.2019 v 18:00 na odkazu ZDE Před samotnou registrací se prosím podívejte SEM, zda je Vámi vybrané číslo volné. Čísla pro letošek nebudou hájena a platí kdo dříve registruje ten číslo získá.

Zelená v kolonce potvrzeno znamená, že číslo máte registrované. Červená, že Vámi zvolené číslo je již obsazené a je potřeba si vybrat jiné z volných čísel.

Dotazy směřujte na michal@classicmotocross.cz

Soustředění Benátky n. Jizerou

22.3.2019 08:39 | Michal Janoušek

Jaro je tu. To už nikdo nemůže zpochybnit. A tak mnozí z nás už mají nachystány své skvosty  a netrpělivě vyhlíží ostrý start do sezony 2019. A tak chceme nedočkavcům kromě setkání tuto neděli v Karlíně na memoriálu Petra Antoše nabídnout dvoudenní soustředění, setkání, tréning, kontrolák, prostě možnost ježdění ještě před věhlasným Ostrovem u Lanškrouna v Benátkách za Házdrovic barákem. Na naší oblíbené trati, kde se už pravidelně jezdívají podzimní družstva máme možnost organizovaného tréningu. A to celý víkend 6-7.4. tak aby jste měli šanci doladit nedostatky před zahájením bodovaného seriálu Classic Motocross 2019. Tréning je určen pro všechny naše vypsané kategorie pro letošní sezonu včetně kategorie hobby a na nátlak veřejnosti uděláme i rozjížďky pro děti na zkrácené trati. Takže kromě tatínků se mohou povozit i jejich ratolesti na malých motocyklech do bláta. Více info má pro všechny generální pořadatel, dvoutaktní buditel a multijazyčný komentátor, Zděnek Házdra senior. 

 

 

Teutschental Classics 2019

7.3.2019 08:12 | Michal Janoušek

Březen definitivně zahání sněhovou pokrývku do země a je nejvyšší čas porozhlédnout se, kam se letos pojedete povozit. Ze všech akcí v zahraničí je dobře vyzdvihnout závod, který pořádají naši kamarádi z Teutschentahlu. Už jen proto, že jsme byli u zrodu té akce. 

Takže kdo se chce zúčastnit této nebývalé podívané, musí se přihlásit zde : 
http://www.classicmxteutschenthal.de/Anmeldung/anmeldung.html
 
 
A POZOR nezapomeňte , že uzávěrka do Teuschenthalu je letos již 1.4. 2019 a to není apríl !!! 
 
Kdo se pozdě rozhoupá, bude jen pouhým čumilem... 
A ono to tedy taky není vůbec špatný ...
 

Kalendář závodů 2019

18.2.2019 07:55 | Michal Janoušek

Všichni se jistě těšíte na letošní parádu, již se to blíží ....

Harry Klemm a jeho roky v DG, část druhá

5.1.2019 12:05 | Michal Janoušek

Přinášíme Vám pokračování článku z minulého týdne, přeji příjemné čtení... 

Moje cesta do motokrosu

Na začátku sedmdesátých let jsem často jezdil silniční závody na amatérské úrovni. V té době popularita silničních závodů začala stoupat stejně rychle jako tomu bylo u amatérského motokrosu. Příprava motocyklu a cestování na závody znamenalo spoustu času, málo spánku a žádné peníze. Moje peněženka a pár zlomených kostí mi jasně naznačilo, že je mnohem bezpečnější být mechanik a ladič než závodník. Navíc stát se mechanikem znamenalo podstatně levnější způsob jak být součástí závodní scény. Pracoval jsem na mnoha různých motocyklech a motorech v silničních závodech. Většina jezdců byla moc ráda, že se jim někdo postará o údržbu stroje a jeho nastavení.

Pokračování

Harry Klemm a jeho roky v DG, část první

31.12.2018 15:38 | Michal Janoušek

Letošní zímní seriál se nebude věnovat tolik přímo motocyklům, jako spíš atmosféře pionýrských let motokrosu v USA. S laskavým svolením Harryho Klemma Vám přinášíme seriál na pokračování. Nyní bych předal slovo Harrymu, autorovi nejrychlejší ČZ na světě, o které jste si mohli přečíst minule:

Harry Klemm byl na začátku svojí kariéry, když došlo k Motokrosové Revoluci v Jižní Kalifornii. Kromě toho, že Harry je velmi respektovaným mechanikem a ladičem, je zároveň velmi dobrý vypravěč. Při čtení tohoto seriálu se ponoříte do atmosféry pionýrských let Amerického motokrosu. Z jeho vyprávění se může ponaučit mnoho mechaniků, závodníků i snílků toužících po kariéře v motokrosovém světě.

Pokračování

Classic Motocross 2019

11.12.2018 09:25 | Michal Janoušek

V závěru roku 2018 jsme se naposledy sešli v hojném počtu, abychom dekorovali všechny více či méně úspěšné účastníky seriálu Classic Motocross a také Vás seznámili s novinkami co Vás čeká a nemine v nadcházejícím roce. Děkuji všem co vážili cestu do Bítovan, bylo to příjemné, zábavné a veselé setkání. A tak teď kromě zimní přípravy Vašich závodních strojků a tělesné schránky se už můžete začít těšit na skutečně bohatý program sezony 2019. A začneme zostra, tedy "kontrolákem" 24.3. v Karlíně u Čejče, kam nás pozvala Jana Antošová, abychom zde společně vzpomenuli na Petra. Tento závod nebude započítáván do seriálu Classic Motocross. Zostra závodit začneme v Ostrově u Lanškrouna 20.4., dále 8.6. v Dobřanech, pak 22.6. v Trutnově, následně se už teď nemůžeme dočkat do Žlutav 27.7., sklonkem léta se pojedeme mrknout do Světce 31.8. no a sezonu odmáváme jako již tradičně v Benátkách závodem družstev 28.9.

Zní to jednoduše, že ano ? Ještě bych Vás chtěl varovat před květnovým víkendem 11 - 12.5. kdy mnozí budou mít velkou šanci odjet v sobotu závod v Teutschenthalu a v neděli se provětrat před publikem mistrovství světa v Kramolíně. Bohužel obě tyto světové akce se sešly v jeden termín, ale což, my se s tím popereme. 
No a co do kategorií nás čeká za změny ? V zásadě nic, jen že zavedeme opět kategorii "hobby"  pro ty co se chtějí jen projet. Ať mladí či staří na libovolných strojích (do roku 1997) bez nároku na umístění. Ceny zde budeme losovat z klobouku pro pocit triumfu a fotku s medailí na krku na bedně. Na webu se brzy objeví přihlášky, registrace start.čísel a formulář prohlášení účastníka seriálu nebo libovolného závodu v naší gesci. 
Tak teď už jen zbývá Vám všem popřát klidné a spokojené svátky, ostrý start do nové sezony a dobré dobrždění do každé zatáčky, kterou v nové sezoně budete zostra protahovat.
 
Radek 
« Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 18 26 34 Další »