Classic Motocross CZ

Classic Motocross: Benátky - report od Radka Nováka

24.9.2018 16:28 | Michal Janoušek

Již tradičně je vrcholem našeho závodnického snažení závod 3 členných družstev na trati v Benátkách nad Jizerou. Oproti loňskému závodu trať doznala několika malých změn, někomu se líbily, někomu méně. Už v pátek se parkoviště závodních strojů začalo plnit dopravními prostředky různé velikosti. Suverénně kralovali se svými pojízdnými obytnými stodolami chlapci ze Švédska, kteří si u nás udělali malé prázdniny.  Nicméně i štábní zrenovovaná V3S budila obdiv. A plnící se depo v pátek večer zahnala do svých příbytků nehezká bouřka, naštěstí ale netrvala příliš dlouho. 

Nicméně sobotní prosluněné ráno všem předvedlo benáteckou trať v plné své kráse, účastníci se zapsali do systému, vyfasovali čísla se šňůrkama a už nic nebránilo trénování. Protože pořadí na start se na družstvech losuje, jely se protentokrát oba tréninky jako neměřené.  Polední krátkou pauzičku kulturně obohatil Julek Branda se svou speciální motokrosovou ČZ 175 z roku 1961, sklidil bouřlivý potlesk, kdy motocykl na 2 šlápnutí ožil a kolemstojící si ucpávali uši před práskajícími netlumenými rourami. Dále proběhlo defilé zahraničních účastníků ze Švédska a Německa. Škoda, že jsme neměli tu čest přivítat polské a slovenské jezdce. Snad se do příště polepší. Program dne byl už ráno ustanoven následovně : Side, GP65+pre85, GP75, Twinshock, EVO+superEVO. Všechny kategorie měly plný rošt, divácky velmi zajímavé. Při takovém počtu účastníků pre85 a GP 65 se již brzy dočkáme samostatných rozjížděk každé kategorie. Máme radost. 
Bohužel neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a tak se závod neobešel bez zásahu lékařů. Doufáme a věříme v brzké uzdravení bez komplikací našeho německého soudruha. Držíme mu všechny palce. 
V kategorii GP 65 jsme v celkovém pořadí měli naše pravidelné svižné účastníky, které však doplnil švéd Tomy s motocyklem Jawa Métisse velmi statečně sekundoval Bezdíčkovi, Roučkovi, Kaššemu, Macourkovi. druhou rozjížďku dokonce vyhrál. Třídu GP75 si přijel zajet i Vašek Formánek, takže vpředu byl vidět i on, kromě Slávka Brandy. Ale všichni byli upozaděni opět famozní Janou Antošovou. Twinshocky měly hned několik favoritů. Říhu na zetce, Fandu Hrobského na KTM, Mühligy na Suzukách, Hazdrovic na Maicách, Görana s Yamahou,  uzdraveného Jandu s jeho superrychlou ČZ, Bohatu na Zetce... No nabito... No a evo se superEVOU ? Plavecký, Kraus, Janoušek, Švaral, Nančevský - co jméno to střelec. Výsledky si přečtete  na webu záhy. Byla to palba. Diváci hýkali nadšením před výkony všech jezdců v každé třídě. 
Vyhlášení bylo jako obvykle velmi veselé a zábavné, protože Zděnda to prostě umí. Gratulujeme všem dekorovaným, jakož i těm nedekorovaným, všichni odvedli výkony na velmi vysoké sportovní úrovni. Musíme zde poděkovat všem, kdo se na té akci účastnili, oceňujeme nemalé úsilí a odpovědnost všech, co mají odvahu se do pořádání závodů pustit. 
Proběhlo vyhlášení, mnozí se vydali do svých domovů. A mě je trošku smutno, že minimálně 6 měsíců tuhle skvělou partu neuvidím. A vlastně uvidím. Těším se už teď na vyhlášení celé sezony, které proběhne 1.12.2018.