Classic Motocross CZ

Žlutavský Classic Motocross 2019

4.8.2019 21:00 | Radek Novák

Už po druhé náš ansámbl v polovině léta zavítal na Zlínsko, na hanácko-slovácko-valašské trojmezí, do Žlutav. Místní motokrosová dráha je totiž klenotem mezi všemi, co v českých zemích zbyly. Nefalšovaná přírodní dráha s velkým převýšením, široká, přehledná, bezpečná, sjízdná a zábavná jak pro amatéry tak pro profesionální zkušené jezdce. Depo prostorné, ozvučené, toalety dostačující, vody habaděj, kiosek bez otevírací a zavírací doby. Ale přes veškeré všechny tyto vymoženosti, jsme hlavně a především přijeli na návštěvu za kamarády, kteří se tu o tuhle parádu starají. 

Už během pátku mnoho nedočkavců ať z blízka či z daleka pro sebe vybíralo příjemné místo v depu či přilehlé loučce. Už tradiční moravské přivítání obstaral Radim s Martinou koláčky a štamprličkou pro všechny. Martinka vylepšila své antré moravským krojem. Úmornému vedru pátečního večera mohli závodníci i s doprovodem úspěšně čelit v připraveném bazénu pro hosty. Tak to jsme na závodech ještě neměli. A tak jsme se chladili a vítali a vítali a chladili. 

Slunné ráno vytáhlo nedočkavce ze svých obydlí poměrně brzy. V půl osmé náš realizační team rozjel přihlašování do závodu. A sice máme ten systém už poměrně zmáknutý, fronta před naším stolíkem byla úctyhodná. Těměř 130 jezdců z blízka i daleka přijela otestovat zdejší atmosféru. A kdo to neudělal, má opět čeho litovat. Od 9 hodin jsme postupně rozjeli naší místní show. Žlutavská trať na tvářích všech vyráběla úsměv. Pečlivě se ladily motory i podvozky a kvaldu jsme dali jak je naším zvykem ze žebříku. Poprvé v současné historii struktury našeho zápolení jsme po kvalifikaci rozhodli, že třídy GP65 a pre 85 pojedou poprvé separátně, protože obě kategorie byly dostatečně naplněny, aby vznikly plnohodnotné rozjížďky obou kategorií. 

Malé chmury na čele šéfa Michala dělal mráček v dáli, o kterém soudobá moderní výpočetní elektronika hlásila, že se na nás vylije přesně ve 12:30. Bohužel, ty elektronické pomůcky nikomu z nás nelhaly. Začlo lejt jak z konve… A je po závodech, říkal jsem si. Tolik práce, tolik zařizování, tolik diváků co přišlo, nebo přijelo. Byl jsem smutný. Ale moje chmury byly záhy rozehnány. Třída Evo a Superevo voda / nevoda vyrazila na na žebřík !!! A protože to nejsou žádný baletky, tak se do kluzkých podmínek pánové zarafli se vší vervou. A po nich twinshocky, dokonce i 4 stateční účastníci kategorie hobby. A po nich i 65ky, 85ky i 75ky ! Jediný rozdíl byl ten, že diváci vyměnili opalovací krémy z loňska za deštníky. Bohužel ale déšť neustával, trať byla více a více rozmáčená a po zralé úvaze jsme odpolední program po druhé jízdě Evo a Superevo raději zrušili. Nebylo už možné případně zraněnému v dolních partiích trati pomoci. Podmínky byly opravdu kruté. foto Bylo to dobré rozhodnutí. 

Nicméně kolem 17 hodiny nás ten prevít mráček opustil a my přistoupili k vyhlášení těch nejúspěšnějších ze všech statečných. Na tvářích všech účastníků bylo vidět, jak si i přes nepřízeň počasí ten dnešní závod užili. Zděnek Hazdra si dal opět s vyhlášením záležet. Bylo to veselé, zábavné, chvílema poučné, někdy i dojemné. Prostě to nemělo chybu. Jako obvykle. Zvláště pak nás těší slova chvály od vítěze kategorie pre 65 nad 66 let Míry Hanáčka, který zavítal poprvé na závody Classic Motocrossu a prý určitě né naposledy. 

No a co říci závěrem ? Největší hrdinové té mokré soboty jsou především ti, co se celý den starali o to, abychom mohli závodit. Traťáci a traťačky promočeni až na gumu u trenýrek, mnohdy jednobarevní jak pomáhali roztlačit utopené stroje, kluci na startu i ti co se snažili o regulernost závodu počítáním výsledků. Těm především patří náš obdiv, protože všichni jezdci do jednoho byli po prvním kole dokonale jednobarevní a čísla na boku motocyklu se dala číst jen velmi ztěží. Proto prosím veškeré naše účastníky ke shovívavosti ve výsledcích žlutavského podniku. Nakonec si stejně myslím, že více než o nějaké bodíky jde o zážitky, setkání, přátelství a souznění. 

Porota, která letos bude vybírat nejlepší podnik našeho seriálu to letos bude mít setsakra složité.

Ahoj žlutavští, bylo to opět naprosto dokonalé… Děkujeme moc !!!