Classic Motocross CZ

Březhrad 2014

24.6.2014 09:10 | Radek Novák

            Šesté dostaveníčko fandů klasických motokrosových, enduro a trial motocyklů bylo tentokrát naplánováno na třetí červnovou sobotu léta páně 2014. Depo a přilehlá louka se začalo plnit již od pátečního odpoledne. Večerní program se nesl v duchu promítání filmů, líčení dojmů v povedených závodech ve Stříbře a celkově uvolněné atmosféře.

Pokračování

Classic Motocross Stříbro 7.6.2014 - výsledky

10.6.2014 12:35 | admin

Výsledky z posledního závodu Classic Motocross ve Stříbře jsou níže ke stažení.

Classic Motocross Stříbro 7.6.2014

9.6.2014 22:15 | admin

Od středy pozvolna plnící se depo stříbrského motokrosového areálu, který byl pro hostování takové jedinečné akce jako je podnik European Classic Motocross Championship, vzorně připraven a vykolíkován pro  evropské hosty, dávalo tušit, že se zde odehraje cosi nevšedního. Parkoviště se až do pátečního večera plnilo karavany a dodávkami různých velikostí, značek. Dokonce někteří měli volant na úplně opačné straně, než jsme zvyklí.  Ve 14 hodin se při úporném vedru otevřela budka pro administrativní přejímku účastníků, před kterou se vytvořila fronta nedočkavých mužů a dědečků. Vždyť se nejstarší účastníci závodu, o kterém píšu, narodili ještě před tou druhou velkou válkou. A už je tu parta v modrých tričkách s visačkami na hrdle s nápisem „technical inspector“ a prohlížejí účastníkům jejich vehikly.  A já vždy při této scenérii mám pocit, že vyjel depozit národního technického muzea.  ČZ, JAWA, ESO, BSA, MATCHLESS, GREEVES, BULTACO, HUSQUARNA, LITO , TRIUMPH, prostě všechno na čem kdy se kdo v bezmála sedmdesátileté historie tohoto sportu proháněl po strmých srázech či vzlétal do výše aby zas tvrdě dopadl zpět k zemi.  Pánové dohlíží především na bezpečnost, kontrolují vůle, uložení, brzdy. A samozřejmě přísná pravidla evropského šampionátu.  A už je tu večer a sním jen  z dáli slyšitelný motor bývalé hasičské Tatry, ze které prýští voda na zítřejší kolbiště našich motoristických gladiátorů.

Pokračování

ECMO Česká Republika - první obrázky

4.6.2014 16:56 | admin

Míra Jireček už nám naservíroval excelentní galerii...

Randers – ME veteránů motokrosu 3.5.2014

6.5.2014 20:17 | admin

Chladné, leč slunečné počasí nás přivítalo v dánském Honda Parku, nádherném to motokrosovém areálu, jak píší v programu, v nejlepším motokrosovém areálu Hamletovy země.  Naší poměrně početnou výpravu, vzhledem ke vzdálenosti akce, zavedli vždy usměvaví organizátoři na plochu předem připravenou naší výpravě. Celkem 20 jezdců, tedy pokud k našim počítáme i Jindru Greffa, startujícího pod vlajkou USA a Vláďu Tulku za Norsko. Takže tedy kategorii + 35 pro nás nejpočetněji zastoupenou reprezentovali Karel Mitvalský, David Říha, Eda Finěk, Radek Dlouhý, Radek Zahradník a Martin Rybák. Ve třídě jezdců starších padesáti let zde byli oba kluci Kotrlovi, Honza Hrdina, Míra Hájek, Karel Liška, a Jarda Růžička. O dekádu starší závodníci zde byli Karel Kozák, Vašek Vlk, Míra Hanáček a František Bezdíček. No a opravdoví veteráni, tedy jezdci starší 66 roků byli Zdeněk Šilhánek, Toník Křápek, Jindra Greff a Vláďa Tulka.

Pokračování

Classic Motocross Ostrov u Lanškrouna

14.4.2014 18:12 | admin

Slunečné ráno přivítalo všechny účastníky 1 závodu seriálu Classic Motocross na louce pod dokonale připravenou tratí závodiště v Ostrově u Lanškrouna.  Po nezbytné administrativní přejímce vyrazili první účastníci na lehce zvlhlou trať skvěle připraveného přírodního závodiště v půl 10. Kategorie vyhlášené pro závody byly třída classic, tedy motocykly do roku 1975, věkově rozděleny do 50, do 60 a nad 60 let stáří, či snad mládí jezdce. Dále v kategoriích twinshock a evolution – motokrosové motocykly bez rozdílu objemu do roku výroby 1990. Program dne byl doplněn i o motocykly mladší ve třídě open, rozdělen rovněž věkem sportovce. 

V depu závodních strojů bylo lze spatřit skutečné skvosty. Počínaje Jawou 420 z roku 1969 lidově zvanou trubka, Montrealem 250, orignálním žluťákem, několika soutěžními Jawami a v neposlední řadě výřadem skutečně sportovních motocyklů ČZ.  V kategorii EVO vládli stroje v pravdě chlapecké, Kawasaki KX 500. Byla zde rovněž k vidění původní  Suzuki RM 250 a také ČZ 519, labutí píseň strakonické zbrojovky.

Pokračování

Pozvánka na Classic Motocross v Ostrově u Lanškrouna

13.3.2014 00:09 | admin

Pozvánka na ECMO v Dánsku

1.3.2014 15:27 | admin

A už tu máme pozvánku na 1. závod ECMO v Dánsku, kde jistě naši jezdci nebudou do počtu a přivezou jistě evropské trofeje a body.

Těšíme se na skvělé závody

Realizační team Classic Motocross Czech

Veteránský Motokros národů 2013 Virgstad

30.9.2013 23:30 | admin

Do Švédska jsme v různých uskupeních dorazili všichni ve zdraví. Účastníci, kteří se mnohdy rok neviděli se srdečně, někdy i kalíškem, vítali v areálu nádherného závodiště v srdci neposkvrněné švédské přírody. V pátek jsme byli dokonale nachystáni k administrativní i technické přejímce. Nalepovala se startovní čísla, rozdávaly reprezentační dresy, prováděly drobné úpravy strojů. Jen angláni šroubovali jak vzteklý, protože kondice jejich strojů byla mnohdy úsměvná. Mezi našimi jezdci byla cítit lehká nervozita. Zodpovědnost za výkon jednotlivce pro výsledek celého mužstva si každý velice dobře uvědomoval. Jezdci uléhali brzy, aby byli svěží a plní sil pro náročný závod, který je bezesporu čekal.

Pokračování

ECMO 21.9.2013 – motokros národů veteránů

4.9.2013 22:52 | admin

Vrcholem každoroční sezony ECMO (European Classic Motocross Organization) je závod čtyřčlených družstev v jednotlivých kategoriích. Není tomu jinak ani letos. Dějištěm letošního podniku je 21.9. švédský Virgstad. Českou Republiku budou jménem klubu Classic Motocross Czech reprezentovat družstva ve 3 kategoriích.

Třídu +35 zdobí legenda českého motokrosu Zdeněk Velký, který by věkem mohl startovat s jezdci o dvě kategorie staršími, ale jeho výkonnost jej dostud člení mezi nejmladší a nejzdatnější jezdce. Těmi dalšími neméně zdatnými jsou Pavel Janda na ČZ 250, Petr Dokoupil a Karel Mitvalský na ČZ 380.

Pokračování
« Předchozí 1 9 17 24 28 29 30 31 32 Další »