Classic Motocross CZ

Internacional Classic Motocross, Teutschenthal

18.7.2017 10:59 | Ivana Roučková

Celý fotoreport z mezinárodního Mistrovství Evropy Classic motocross, Teutschenthal najdete v záložce GALERIE nebo proklikem přes úvodní foto.  

Šumavský Amatér Cup, Netolice II.

12.7.2017 12:00 | Ivana Roučková

_DědaT._

Classic Motocross CZ, Světec

10.7.2017 16:01 | Ivana Roučková

Classic Motocross CZ: Světec výsledky

4.7.2017 13:20 | Michal Janoušek

Pojďme se podívat jak dopadl závod ve Světci a jak zamíchal celkovým pořadím v seriálu Classic Motocross

Výsledky závodu ve Světci

Průběžné pořadí poháru Classic Motocross

Classic Motocross CZ, Světec

3.7.2017 11:38 | Ivana Roučková

Když jsme vloni v prosinci se Zdeňkem Házdrou navštívili Petra Bártla, který nás odvezl na „jeho“ motokrosový areál ve Světci nad Bílinou, oba jsme si okamžitě řekli to je ono. Nádherná scenérie pod Milešovkou, roztomile zvlněná krajina českého středohoří a uprostřed tý parády trať pro jízdu krajinou, žádnej superkros, jen terénní vlnky. Start po louce do mírného stoupání, trasa široká, přehledná, rychlá i technická. Nádhera…

Celou akci ovšem ohrozily rozmary červnového počasí. Zatímco z Kostěnic jsme jeli všichni spálení od sluníčka, tak ve Světci ve středu padaly kroupy a po trati se valily potoky vody. Ale naštěstí nás má svatý Petr prostě rád a v pátek dopoledne jsme si mohli telefonicky sdělit : „jedem“ !!! A jeli jsme… Program byl doplněn o kefly  v různém stádiu vývoje a děti na MX50,65 a 85. No vždyť jo, jen ať droboť vidí, na čem jezdili dědečkové …  A někteří dodnes jezdí.  

Díky nevalné účasti (na což jsme ale vždy na každém prvním podniku v lokalitě zvyklý) jsme zcukli GP 65 a GP 75 k sobě a Evičky si vzaly pod svá křídla též SuperEVičky. Nesmíme zapomenout též na naše kamarády co neudrží motocykl v přímé ose samotný a tak si k němu přimontovali postraní vozík aby mohli vozit kámoše, i ti si přijeli zakrosit. Ozvučení dostačující , občerstvení skvělé, a tak se už trénuje a kvalifikuje. Ohlasy jezdců po prvních kolech místní trati jsou vesměs pozitivní, jen díky délce trati si to zatím málokdo pamatuje. Ale to je dobře, v Šárce i v Brdatkách to taky mělo skoro 3 kilometry…

Diváci se myslím skvěle bavili, protože všechny kategorie přinesly urputné boje. Zvlášť v kategorii twinshock zde máme fantastickou dvojici, která si nedaruje ani metr a pere se o nejvyšší příčky. Je to pan Janda na motocyklu ČZ  a Helge Mühlig na Suzuki. Tyto dva divočáky zde doplnili pánové Kubík, Bohata a Janeček a bylo opravdu na co se dívat a popohánět je v jejich klání.

V gépé 65+75 nám nastoupil kolega Mitvalský na neobvyklém stroji BSA a přestože už na začátku hlásil, že jet se na tom prostě nedá, zbytku pole ukázal dvakrát jen svá modrobílá záda … Tak nevím, jak by to vypadalo, kdyby se na tom jet dalo.

No a v Evíčkách všem opět natrhl triko Radek Plavecký na Hondě, jemuž ale statečně sekundoval „malej Hazdřik“ taky na Hondě a nebýt trošku smůly co měl Zdeněk Píša senior s KX 500, který štěstím hýkal, protože to je KONEČNĚ trať kde muže tomu pullitru dát trošku napít, byl by krásný trojsouboj o vedení i zde.

A protože nás patron počasí měl ten víkend opravdu rád, zahnal krutopřísná mračna od nás stranou i před posledními rozjížďkami a tak jsme mohli jen z dálky sledovat, jak se Teplice noří do neprostupných mračen.

A protože výsledky vyhlásil věhlasný komentátor Zdenda Hazdra senior, bylo i o závěrečnou zábavu postaráno. A tak si ti, co si to zasloužili odvezli ceny, ti co ne, odjeli s prázdnou. A vlastně ne, odjeli jsme domu všichni s pocitem, že jsme zažili něco fantastického. A se vzájemným příslibem že se sem určitě všichni vrátíme se vlastně už toho návratu teď nemužeme dočkat…  Díky, Díky, díky !!!

Celý fotoreport si můžete prohlídnout v záložce GALERIE nebo prolikem zde

Classic Motocross CZ

Radek Novák

Classic Motocross CZ, Kostěnice

29.6.2017 10:39 | Ivana Roučková

Classic Motocross: Kostenice výsledky

27.6.2017 22:09 | Michal Janoušek

Přišel čas podívat se na vydařené závody Classic Motocrossu v Kostenicích jak je viděli časoměřiči.

Výsledky započítávané do poháru

Průběžné pořadí poháru Classic Motocross

Pozvánka na Classic Motocross: Světec u Teplic

20.6.2017 12:36 | Michal Janoušek

Hned následující týden po Kostěnickém klání seriál Classic Motocross CZ pokračuje dalším závodem ve Světci u Teplic. Součástí programu bude vložený závod kubatur 50 ccm, 65 ccm, 85 ccm a Fichtl ze seriálu Batti MX Cup. Více informací na stránkách seriálů nebo u pana Bártla.

Přejímka začíná již v 7hodin a první tréninky Fichtl Cupu již v 8 hodin.

Těšíme se na Vaši účast.

 

Startovní čísla seriálu Classic Motocross 2017

14.6.2017 12:00 | Michal Janoušek

Přehled registrovaných startovních čísel seriálu Classic Motocros TADY.

Samotná registrace se provádí pomocí formuláře ZDE

Případné problémy a dotazy řešte na mailu michal@classicmotocross.cz 

Šumavský Amatér Cup, Bělčice

14.6.2017 10:23 | Ivana Roučková

_DědaT._

« Předchozí 1 9 11 12 13 14 15 16 17 18 26 34 Další »