Pozvánka do Benátek

28.9.2023 10:03 | Jiří Husák

A je to tady. Sezóna 2023 nám utekla jako voda z prasklého chladiče a máme před sebou poslední závod a to závod družstev v Benátkách nad Jizerou. Opět se můžete těšit na připravenou trať a nápadité označení družstev.

Připomenutí pravidel:

  • družstvo je složené ze TŘÍ jezdců, přičemž max. 2 můžou startovat ve stejné kategorii
  • jezdec může být součástí POUZE jednoho týmu
  • vyhlašovat se budou družstva, výsledky jednotlivců se započítávají do celkového pořadí

Březolupy 2023

27.9.2023 09:57 | Jiří Husák

Už dlouhou řadu let se snažíme geograficky rozstrkat závody do všech koutů naší krásné země, abychom to tak nějak měli všichni stejně daleko, protože s námi závodí jezdci od Domažlic až po Těšín a někteří i z větší dálky. Ale jak jste si už jistě všimli, tak v případě Březolup a Žlutav, které jsou od sebe kousíček, děláme pravidelně a rádi tak nějak vyjímku. A aby ne, protože jde o tak fantastické tratě s úžasným profilem, zázemím, servisem a lidmi, že je prostě nelze vynechat. A protože jedna je na levém a druhá na pravém břehu řeky Moravy, tak je to tak nějak trošku omluvitelné.  Bohužel vloni nás příroda nenechala v Březolupech závodit, o to více jsme se sem těšili letos. A opět marně. Fotky načechrané a pocukrované dráhy všechny lákaly, protože tady je to fakt pecka. Bohužel, po velmi dlouho trvajícím suchu, jednou ten déšť prostě přijít musel. A zdejší povrch je prostě za deště nejetelný. To bahno se přibývající vlhkostí nerozpouští, ale jen přibývá. A tak jsme chodili s rukama v kapsách, v kapucích, pláštěnkách či s deštníky a marně dumali, co s tím uděláme. Pustili jsme kolem 10 hodiny na trať evíčka a ani oni nebyli často schopni na takové trati závodit, spíš to byl boj o to, kdo to vůbec dokáže objet a koho při pádu bláto vcucne a už nepustí zpět na kola. Škoda, škoda, přeškoda... A tak jsme jen po obědě udělali závod napříč všemi kategoriemi, ať si každý kdo chce, zkusí zazávodit. Na žebřík se postavilo 11 motocyklů, cíle se dožili 4. Takže jistě chápete, že takovou nepřízeň z hůry, jsme nemohli nijak ovlivnit. A nechat všechny regulérně závodit ? To bychom některé motocykly dolovali z trati ještě dnes. A možná i jezdce. Ale přeci jen jedna pozitivní záležitost proběhla. Kominík měl totiž narozeniny. A tak jsme mu udělali trošku ostudu před publikem. On si to, ten náš kluk, kudrnatej totiž zaslouží. Takže suma sumárum - závodit jsme nepřijeli, ale Míra Jireček měl na oslavě svých xx (hádejte) více jak stovku hostů, kteří mu ze srdce rádi aplaudovali. Takže Míro, všechno nejlepší a ještě jednou tolik :-)

 
No a tak teď všichni ruce do heřmánku, protože za pár dnů dojde k vrcholu naší závodnické sezony, tedy k závodu 3 členných družstev v Benátkách. O pravidlech se brzy dočtete v pozvánce. 
 
Užívejte krásný podzim. 
 
Radek  

Pozvánka do Březolup

19.9.2023 08:14 | Jiří Husák

 

Vážení přátelé,

zveme Vás na předposlední závod této sezony a to do Březolup 23.9.2023.

Průběžné výsledky

10.9.2023 15:25 | Jiří Husák

ZDE naleznete průběžné výsledky po dalším odjetém závodě v Ledči nad Sázavou. Najdete je také v sekci VÝSLEDKY.

Vzhledem k nedorozumění, ke kterému došlo v Ledči, pokud byste měl někdo nějaké reklamace, nejlepší to bude se mnou vyřešit na dalším závodě v Březolupech 23.9.

Děkuji,

Jirka Husák.

Ledeč 2.9.2023

4.9.2023 15:15 | Jiří Husák

         Ledečský areál se nám při naší návštěvě v srpnu moc líbil a tušili jsme, že tady odjedeme velkolepé závody. S velezkušenou partičkou organizátorů to ani nemohlo dopadnout jinak. A bylo to za naší 10ti letou historii poprvé, co jsme závodili na Vysočině, dá se říci v prostředku naší krásné země. O co symboličtější bylo, vrátit se právě do Ledče, kde v podstatě byl položen základní kámen našeho spolku manažérským selháním organizace závodu ECMO družstev v roce 2012, kdy tedy nově založený spolek Classic Motocross měl být (a pár let i byl) zástupcem v organizaci ECMO. Ale přes to všechno už dávno přerostla tráva a uragán vývoje dějin nás všechny zavál každého svým směrem. 

       A proto bylo více než symbolické se s naším ansámblem právě v Ledči předvést ve skvělém lesku. Protože se zde odvíjel jak závod našeho českého šampionátu, tak i ECMX tedy středoevropský pohár, bylo depo velmi solidně plné už v pátek spoustou zahraničních jezdců. Nejvzdálenější účastník nás navštívil ze země prince Hamleta (tedy Dánsko). Malé chmury na čelech účastníků přinesl páteční večerní deštík, kdy už tak dost mokrá místa na trati ještě více zamočil. Ale co už, není to balet. Ráno jsme dopřijali zbylé účastníky a tak bezmála 150 motocyklů se mohlo utkat na Ledečské široké, přehledné, bezpečné a vzorně připravené trati. Na začátek jsme tam pustili mladé pušky, tedy chlapce na motocyklech v kategorii Evo a Superevo, potom za nimi dvoupéra, pak dvě rozjížďky klasiků, jednou se 125kama a celou show uzavírali 85ky spolu se starýma Evama (Evo nad 50 let).  A takhle se odvíjela režie celého dne. Do kvalifikací už nastoupili všichni, i ti co jim ranní bahýnko nebylo tak úplně vhod. Následovala krátká pauza a od 13h jsme vypustili první nedočkavce srovnat síly své a svého motocyklu s bohatou konkurencí. A všem, co jste nepřišli nebo nepřijeli může být už teď líto, že tak bohatou plejádu značek, modelů a typů všech možných světových výrobců motocyklů hned tak neuvidíte. (no uvidíte, u Jirečka na fotkách). Mě osobně nejvíce zaujal šoupátkový Can-Am kde jste málem marně hledali karburátor. Bohužel si vyjeté koleje (jinak to ale fakt udělat nešlo) vyžádaly pár kotníkových poškození. Tímto především Jirkovi Krejčíkovi přejeme co nejrychlejší zotavení a že se za něj přijedeme přimluvit, aby ho babička Krejčíková mezi nás ještě pustila. 

       A tedy sláva vítězům, čest poraženým. 

       

       Moc se chci zde veřejně všem dotčeným omluvit, za šlendrián při vyhlášení výsledků. Měl jsem si to více hlídat, kontrolovat. Je to moje chyba. Bodově dáváme vše do stavu jak má do šampionátu být, ale to co se stalo, už se nedá vzít zpět. Je to určitě ponaučení pro budoucnost, nicméně byl to šlendrián a ostuda. Pracujeme už teď , aby se náš ryze amatérský team z toho poučil a k takovým trapným situacím už více nedocházelo. Pokud by i po korekci výsledků někdo nebyl spokojen s vývojem situace, nechť mě ihned kontaktuje a já zjednám nápravu. 

 

Hezký den všem a v Březolupech se uvidíme ... 

 

Radek Novák 

Pozvánka do Ledče nad Sázavou

23.8.2023 18:47 | Jiří Husák

Po vypečeném Světci nás čeká další závod našeho seriálu, který vychází na první zářiovou sobotu 2.9. Tento závod se zároveň jede i v rámci evropské série ECMX a bude to třetí a zároveň poslední závod ECMX.

Můžete se těšit na krásnou, dlouhou a širokou trať, která bude připravená jak se sluší a patří.

 

Vypečený Světec

22.8.2023 14:43 | Jiří Husák

Už je pravidlem, že se na sklonku léta setkáváme v severočeském Světci u Teplic. Závody tady pro nás chystá Petr Bártl se svým ansámblem a dlužno říci, že vždy vzorně, precisně a s láskou. A tak o to větší záhadou mě je, proč k němu letos nepřijelo svou účastí mu poděkovat za práci více našich většinou pravidelných účastníků. Ano, termín je obklíčen memoriály jezdců světových jmen Falta a Toman, mnozí si raději užívají lunch meat a lahváče na Hvaru, někteří se zotavují ze svých eskapád z předchozích závodů a někteří se prostě jen nechtěli pařit v tom očekávaném vedru. OK, inu bylo to jak bylo.  Ale organizačně jsme zcukli některé kategorie aby dávaly smysl a bylo to koukatelné, a tak v téměř každé rozjížďce bylo na co se dívat. Zvláště na Jidnru Musila když naháněl Lukáše Blažka, ačkoli nezávodí proti sobě, nebo na Jirku Pacha opět s Jinrou ale v jiné rozjížďce, nebo bitvy o 5 - 7 místa v jiných třídách. Ale asi největší show nám nachystala dvojice Kubík - Švaral (hele, Ríšo, příjmení jsem ti nezkomolil) A to jak v kategorii Twinshock tak i ve stopětadvácách, kdy si tito špičkoví jezdci nedarovali ani metr trati a pepřili se mnohými výměnami ve vedení. Vzornou jízdu předvedl Helge Muhlig, který pokaždý špatně odstartoval a prodíral se polem ostatních. Radek Červený v klasikách odšpuntoval a vedl, honili ho Mírové Knedlík a Hájek a také Láďa Novotný, co po jedné rozjížďce musel na manikúru s malíčkem (kromě Musila seniora, co si málem udělal obřízku jediné zranění toho dne) Závody nádherný. Trošku vedro, ale super. A proč toho tolik vím o tom, jak se závodilo v každé kategorii ? Protože se mě mimoděk splnil takový malý sen. Stal jsem se ve Světci mávačem ! Dostal jsem prápor a honil jezdce na konci závodu z trati a do závodu posílal ty čerstvé. A tak mimoděk velmi intenzivně prožíval každou rozjížďku, zahlédl všechno co se na trati dělo daleko více, než z pozice jezdce či mechanika nebo bafuňáře. A že jsem byl kropenatej od bláta a ještě teď mě košile škrábe po spáleném krku ? (vítěž soutěže Redneck 2023) To je asi úděl každého traťáka v úmorném vedru. Vylil jsem do sebe 4,5l vody a jen to zasyčelo. A tak kromě velkých díků těm, co přijeli, závodili, doprovázeli a samozřejme všem, co ten závod brilantně nachystali a uspořádali, chtěl bych zde a pro každý další závod zmínit poměrně těžkou, náročnou a hlavě odpovědnou práci těch, co jezdci často míjí vysokou rychlostí nebo vzduchem a oni se pečou, nebo mrznou, nebo šlapou blátem a mávají praporem, když je potřeba.  

No tak teď si dáme na pár dnů nohy do lavoru se studenou vodou, provedeme nutné opravy či úpravy motocyklů abychom se mohli vzorně postavit na veleširoký žebřík startovního roštu v Ledči nad Sázavou. Kde se kromě našeho českého "mistráku" pojede souběžně i závod o body do toho "našeho" středoevropského poháru. 

Dneska mě sem kurýr od PPL dovalil 25,7kg těžkou škatuli pohárů, tak věřím, že o ně bude stejně čestně a sportovně bojováno, jako jsem to viděl teď ve Světci. 

Radek. 

« Předchozí 1 2 3 4 5 12 23 33 44 Další »