Classic Motocross CZ

Zábřeh 2020 - konečně na ostro...

22.6.2020 22:20 | Radek Novák

Letošní sezona našeho závodění a vlastně i životů nás všech je tak nějak jiná, zvláštní. V únoru jsme se všichni těšili, jak zima poleví, jak začneme s přibývajícím teplem trénovat, užijeme si jarních motokrosů, fotek s rozkvetlými květinami na pozadí Komeníkových fantastických fotografií. A ono nic, příšla nečekána nezvána fóbie z vírusu a všechno včetně našeho závodění bylo v háji. A tak už jsem trošku podléhal skepsi a lehké depresi, že už si letos asi žádný závod, žádné naše skvělé setkání neužiju. Ale po každé bouřce nakonec mraky odtáhnou, někdy to pravda trvá déle. A tak jsme si prubli, lehce ilegálně kontrolák v Benátkách. A já si uvědomil, že mě do té doby něco chybělo víc, než jsem si vlastně myslel. A v zápětí, pár dnů po Benátkách mě zavolal Pavel Janhuba ze Zábřehu a velmi stroze, jak to asi kluci od Mohelnice maji ve zvyku mě oznámil, že 20.června jedem. Prostě jedem… No tak jo, jedem !!! 

Přišla středa před závody a svatý Petr se asi rozhodl utnout teorie o pětisetletém suchu v našich zeměpisných šířkách. A rosničkáři se předháněli v katastrofických scénářích. Ty vole, to už fakt ne ! Do toho sem tam nenápadná sms některých kolegů typu : “viděl jsi předpověď ?” nebo “fakt to chceš jet?” … To člověku na sebevědomí fakt nepřidá. A tak jsem v pátek ráno podlehl nátlaku mnohých z Vás a Pavla Janhubu, sice pevně rozhodnut, že jedeme zavolal. A opět velmi stroze mě bylo sděleno, že je všechno nachystané, trať vymlíkovaná, příjezdovka vyštěrkovaná. Šmytec. Bez šance na jakékoli pochybnosti. A své skálopevné přesvědčení v zápětí vyfutroval dávkou aktuálních fotografií. No tak jo, jedem !!!Pokračování

Classic Motocross Zábřeh

19.6.2020 11:53 | Michal Janoušek

Množí se nám dotazy jako to bude zítra. Trať v Zábřehu je nachystaná, pořadatelé pro lepší příjezd k trati vyštěrkovali příjezdovou cestu. Fotogalerii jak to v Zábřehu vypadá najdete na facebooku https://www.facebook.com/classicmxcz/

Classic Motocross Zábřeh

15.6.2020 10:09 | Michal Janoušek

Srdečně Vás zveme na závody Classic Motocross Zábřeh na Mor. - Račice 20.6. 2020

 

Přejímky se budou konat od 8,00 do 8,45 hod.

Treninky od 9,00 hod.

Přesný časový harmonogram bude  sestaven na místě dle počtu přihlášených jezdců v daných kategoriích.

Depo i občerstvení bude otevřeno již v pátek

Pro příjezd na závodiště ze směru od Lanškrouna doporučuji použít tuto trasu. Silnice z Hoštejna přes Kosov do Růžového Údolí je uzavřena.

https://mapy.cz/s/kesefubovo

Ze Zábřeha je příjezd přes ulici Sokolská, směr Lanškroun.

Pokračování

Změna propozic poháru 2020

11.6.2020 11:10 | Michal Janoušek

Již během vyhlášení se objevila řada názorů jak upravit systém bodování poháru, jak co do ostupňování bodování, tak i škrtání rozjížděk.

Po dlouhých debatách, jsme došli k závěru, že bodování zůstane jako v předchozích ročnících. Změna se však týká škrtání rozjížděk. Nebude se započítávat do celkového hodnocení jedna nejhorší jízda. 

V každé třídě bude navíc vyhlášen nejlepší jezdec na motocyklu do 125ccm.

Kompletní znění propozic si můžete přečíst ZDE.

Organizovaný trénink Benátky n. Jizerou report

9.6.2020 17:28 | Michal Janoušek

Letošní sezona je hodně specifická. Už před dvěma měsíci jsme měli stát na roštu svatopeterského terénu. Ale okolnosti více než tristní nás donutili zůstat doma, v teple, v klidu, v izolaci… Ale ledva leadeship našeho státu začal povolovat šrouby sevření před zhoubou a zkázou, už mnozí z Vás podprahově vysílali signály co bude, kdy bude a jak bude. A tak jsme se nakonec dohodli, že sezonu neoficiálně odšpuntujeme v v Kbelu 6.6. Naše rozhodnutí, že to odjedeme vzdor všem restrikcím a najesným nařízením podpořila i jakási anonymní zpráva Zděndovi, že o akci už byla informována PČR a okresní hygienická stanice. Inu, nemáme jen nadšené příznivce a pozorovate… 

Pojali jsme to setkání jako neoficiální předsezoní tréning samozřejmě se všemi hygienickými předpisy. Možná některé z Vás nahlodal červík nedůvěry, protože počasí nevypadalo zrovna nejrůžověji. Ale o to víc si to užili všichni, kdo nepodlehl fámě o špatném počasí. Ostatně, neexistuje pro motokros špatné počasí, je jen skvělé a méně příjemné. 

Našli se i nedočkavci, kteří si přijeli hlídat svůj flek v depu už v pátek v poledne. Asi nemohli dospat. Setkání s příznivci a nadšenci bylo dojemné. Jsme moc rádi za několik nových tváří na nových strojích. Ve skupinách po kubatůrách pre 65,75,85 twinshock a evo se odvinul nádherný motoristický zážitek. Trošku ranního blátíčka znečistilo nablýskané motocykly, ale to přeci patří k té správné atmosféře. Ostatně fotogalerie od Míry Jirečka i Jirky Kondelíka jsou toho všeho důkazem.  

http://www.foto-jirecek.cz/uvod/2020/gal-classic-benatky-3-6-6-2020

https://condell.rajce.idnes.cz/ORGANIZOVANY_TRENINK_CLASSIC_-_KBEL%2C_6._6._2020/?

Užili jsme si Kbelské, fantastické trati dosyta. Odpolední deštík přišel až když se poslední rozjíždějící se závodníci řadili na start poslední rozjížďky. Zkrátka sezonu 2020 tímto prohlašujeme za zahájenou. A 20.6. všichni v Zábřehu

Organizovaný trénink Benátky n. Jizerou

22.5.2020 17:55 | Michal Janoušek

 

Zdravotnické zajištění a občerstvení bude zajištěno.

Organizovaný trénink znamená, že jezdci budou na trať pouštěni po kategoirích, kdyz každá skupina bude mít 20-25minut ježdění.

Podle počtu jezdců jsme připraveni třídy spojovat, detaily dořešíme na místě dle účasti. Cílem je zajistit 3-4 jízdy pro každou kategorii, tak aby si všichni zajezdili dosytosti.

Dodržování hygienických pravidel včetně udržování odstupů je samozřejmostí.

Benátky 23.5.2020

19.5.2020 08:00 | Radek Novák

Abych předešel deziluzím - Benátky se tento víkend z pochopitelných důvodů nejedou, ruší. Nový, náhradní termín bude sdělen brzy. Držte se ... 

 

Náhradní termín je 6.6. ale jedná se pouze o setkání - organizovaný a zabezpečený tréning. 

 

Sezona 2020

1.4.2020 20:00 | Radek Novák

Vážení přátelé, milí kamarádi !

Asi nikdo z nás si začátek sezony takhle nepředstavoval, jistě jste všichni poctivě celou zimu makali na sobě i svém sportovním náčiní. A teď je to všechno k ničemu... 

vejrPokračování

CMX Stříbro

17.2.2020 15:32 | Michal Janoušek

Registrace startovních čísel 2020

18.1.2020 21:30 | Michal Janoušek

Registrace startovních čísel pro sezónu 2020 je spuštěna na odkazu ZDE Před samotnou registrací se prosím podívejte SEM, zda je Vámi vybrané číslo volné. Čísla z letošního ročníku jsou hájena do 15.2.2019, poté budou nerezervovaná čísla uvolněna do oběhu.

Zelená v kolonce potvrzeno znamená, že číslo máte registrované. Červená, že Vámi zvolené číslo je již obsazené a je potřeba si vybrat jiné z volných čísel.

Dotazy směřujte na michal@classicmotocross.cz

« Předchozí 1 2 3 4 5 9 17 24 32 Další »