Classic Motocross CZ

Dobřany u Plzně 2018 jsou za námi...

9.6.2018 21:01 | Radek Novák

Další díl seriálu šampionátu Classic Motocross 2018 se odehrál v přírodním motokrosovém areálu v Dobřanech u Plzně. Tedy geograficky po delší době na západ od Prahy. Už v listopadu, kdy proběhl první rozhovor o eventualitě závodů zde jsem vnímal jistý genius loci. A vůbec jsem nevěděl proč… Po dnešku to ale víme.  Objevili jsme totiž další partičku srdcařů, nadšenců a entusiastů pro naše běsnění.  

                   Už za rozbřesku po trati a zázemí pracoval a činil se hojný počet dobrovolníků. Aby závody měly patřičnou kulturu, jeli jsme zde na čipy. Nemohl tedy být ani stín podezření a pochybností o regulérnosti závodu. A ledva sličná děvčata vypomohla se zápisem do závodu, už se o protilehlý val stráně odrážela ozvěna dvoudobých strojů sdružené kategorie Evo a Superevo. Tento koktejl, divácky velmi poutavý, dnes zahajoval program. Bohužel avizované pitbiky se jaksi nedostavily, inu nevadí, jejich škoda. Následovala kvalda GP65 a k ním přidružená mladá nevěsta, PRE85. Po nich se do svahu opřely špalky pryží GP75 a celou show uzavírala kategorie twinshock. Nechci zde vyzdvihovat výkony jednotlivých jezdců, protože to záhy uvidíte ve výsledcích. A všichni do jednoho se bili jako lvi.  Každá třída měla svého vítěze a ty co byli jen o malinko pomalejší.  Pokračování

Dobřany u Plzně 2018

3.6.2018 10:10 | Radek Novák

Už za týden se všichni sejdeme v krásném a klasickém terénním areálu, tentokrát v Dobřanech u Plzně. Obvyklé klání našich kategorií zde doplní na přání pořadatele třída Pitbike. 

Přejímky 7:30 - 8:30 a pak už jen trénujeme a závodíme. Těšíme se na dokonalou trať, atmosféru, příznivé podmínky. Pro ty, co jedou z daleka, tak cesta je velmi jasná  - až pojedete kolem Plzně, zahněte doleva, pak furt rovně, pak znova doleva a jste tu. Tutady je to nejlepší. 

A za krásný plakátek děkujeme Evičce... 

 

2018/06/dobrany18.pdf

Classic Motocross: Trutnov - výsledky

28.5.2018 22:20 | Michal Janoušek

Jak probíhalo Trutnovské klání pro Vás krásně popsal Radek, nyní se podívejme na výsledky:

Výsledky Trutnov

Classic Motocross 2018 v Trutnově

28.5.2018 14:00 | Radek Novák

Z dáli vítala jezdce seriálu Classic Motocross 2018 silueta krkonošské Černé Hory, neb jsme s naším ansáblem zavítali do KAMKu, protože k milým lidem na hezká místa se moc rádi vracíme. Ve zdejším špičkovém areálu je každoročně vidět, že kluci pod taktovkou Ríši Švarala nezahálí a neustále zvelebují zdejší areál. A než dorazil objednaný cattering, který bude do večera otáčet prase na ohni a hostit jím každého, kdo si řekne, už bylo po přihlášeni do kategorií. Vydali jsme se prubnout zdejší trasu, protože každoročně nám to chlapci o něco zpestří. Letos to byl nádherný dlouhý a patřičně klouzavý vingl na trávě. Škoda, že se někteří naši pravidelní účastníci nemohli zúčastnit, neboť si většinou léčí šrámy z předchozích bitev. Takže brzké uzdravení, zvláště posíláme do Plzeňského kraje.  

Pokračování

Classic Motocross při MS Side v Kramolíně 2018

14.5.2018 10:10 | Radek Novák

Květná neděle tohoto járu přivítala v Podšumaví elitu světového sidecarcrossu. A nám se opět dostalo té cti, že jsme s naším ansáblem mohli být aktivně účastni této nevídané události. Moc si toho vážíme a děkujeme našim přátelům z AMK Nepomuk, že nám nadále zachovávají přízeň. Letos jsme vložený závod pojali trošku jinak, aby se divákům neukazovala jen nízká zetka stokrát jinak, ale jinak všechny stejné, A proto jsme exhibici rozdělili mezi kategorii twinshock a classic. Vám, znalím věci a našich pravidel nemusím vysvětlovat , že twinshock má dva tlumiče vzadu, bubnové brzdy a vzduchem chlazený motor. Zatímco motocykl třídy classic to všechno musí mít pochopitelně také.  Nicméně oku diváka neunikl diametrální rozdíl v historii vývoje terénních motocyklů z let 60 až 80tých. Prostě od Boubalovo Jawy a dvoulaufu Járy Vrchoty až po skoromoderní Macio či Suzuki. Dokonalý průřez dvěma dekádami motokrosu. A bylo na co koukat. http://classicmotocross.cz/galerie/57-classic-motocross-pri-ms-side-v-kramoline-2018

Pokračování

Slapsko-Sedlčanský pohár

11.5.2018 17:36 | Ivana Roučková

_DědaT._

Foto galerie z Ostrova od Míry Jirečka

1.5.2018 10:10 | Radek Novák

Objektiv Míry Jirečka zase velmi ostře zdokumentoval klání v Ostrově, mrkněte ... 

 http://www.foto-jirecek.cz/uvod/2018/gal-klasik-motokros-ostrov-21-5-2018

 

Kramolín 2018 - pokyny pro jezdce a jejich doprovod

25.4.2018 20:00 | Radek Novák

Přátelé, kamarádi. Po roce opět náš ansámbl zavítá do podšumavských hvozdů abychom zpestřili svojí účastí světový šampionát sicecarcrossu v Kramolíně u Nepomuku. Je to pro nás čest a buďme si vědomi, že jsme zde hosty. Prosím dbejte následujících pokynů :

příjezd do závodiště je možný až v sobotu 12.5. po 14:00 , né dříve

na bráně každý přihlášený (jmenný seznam pod článkem) obdrží dvě pásky na ruce, jednu pro sebe a druhou pro mechanika, bude-li doprovod vícečlenný, další si musí vstupenku zakoupit

nikdo Vám nebude držet místo v paddocku, budeme muset být skromní a dbát informací a rad pořadatelů 

technická a administrativní přejímka bude v sobotu 18:00 - 19:00 a v neděli od 7:00 do 8:00, startovné jako vždy 500 Kč členové, 600 Kč nečlenové klubu 

díky reorganizaci časového harmonogramu MS bohužel doprovodný program - tedy my - přišel o jeden tréning, takže seznamovák je zároveň kvalifikací 

8:45 start kvalifikace

11:30 start první rozjížďky závodu

14:15 start druhé rozjížďky

vyhlášení vítězů v kategorii Classic a Twinshock

díky systému přihlášených jezdců, tento závod nebude bodován do celkového seriálu Classic Motocross 2018

Veškeré nejasnosti rád zodpovím na tel 602 235 525 díky

V obci Kramolín probíhá nečekaně výstavba kanalizace, takže vjezd do paddocku bude trošku napínavější než jindy 

 

Pokračování

Classic Motocross: Ostrov u Lanškrouna - výsledky

23.4.2018 08:35 | Michal Janoušek

Dojmy z prvního letošního klání pro Vás nádherně shrnul Radek Novák, nyní se pojďme podívat jak závody skončily řečí čísel:

VÝSLEDKY OSTROV

Připomínky k výsledkům prosím směřujte na michal@classicmotocross.cz nebo 775 924 435

Classic Motocross: Ostrov u Lanškrouna

22.4.2018 23:31 | Michal Janoušek

Apríl umí být skutečně nevypočitatelný. Ale skutečně málo kdo by čekal vskutku tropické teploty. No ale asi příjemnější, než sníh nebo hluboké bláto. Prostě Fanda má na to počasí kliku. A my s ním. 

S pátečním soumrakem se depo začalo plnit nedočkavými účastníky již tradičního 1. závodu seriálu Classic Motocross. A bylo moc příjemné sledovat, jak se všichni vzájemně vítají, protože se od loňského famozního vyhlášení neviděli. A tak mnozí vyrazili na obhlídku vzorně připravené trati, hledat si tu svou ideální stopu. A přestože se setměním přišel od potůčku chlad, někteří si měli co říct i jemu navzdory.
A už tu máme sobotní ráno, které nikoho nenechalo na pochybách, že dnešní účast bude opravdu pestrá a bohatá. I přes předsezoní komplikace některých našich pravidelných účastníků, jako jsou kolenní vazy, zlomený metakarp, bolesti pohybového ústrojí, či rýmička z klimatizace vozidla, byly všechny kategorie opravdu hojně zastoupeny. Inu, show jak se patří. A tak, když se ustálil řád sledu závodů, tak aby bylo vyhověno nárokům všech jsme se pustili do seznamováků a kvalifikací. A hned zde bylo patrno, že se nám sjeli někteří skutečně svižní jezdci. Ale asi největším překvapením byla účast Jany Antošové, která na zetce po tátovi jela nejen velmi pohledně ale setsakra rychle. Ríša Švaral dělal mechanika svému synovi, jedoucímu na nablýskané KX250 a ten to chtěl mít asi rychle za sebou, protože nedbal respektu vúči starším jezdcům a bezostyšně jim vždy ujel. Líté boje se odehrávali v každé kategorii, všichni účastníci i diváci si rozhodně přišli na své. Bitvy na každé úrovni, v každé kategorii. Velmi milá byla účast zahraničních jezdců, kdy lze konstatovat, že z okolních zemí už k nám nejezdí zatím jen z Rakouska... A všichni jsou vždy milí hosté a rádi je uvidíme kdykoli. Protože láska ke starým motocyklům a lidem kolem nich tak nějak neregistruje hranice. A zase jsme měli tu čest, že nás svou účastí obohatil i náš patron, Mirek Halm. Mikrofonem vládl v pauzách mezi svými jízdami Zděnek "Pecháček" Házdra. A i přes "pirelli" na zádech vše stylově dovedl až do samého závěru. A kdo vyhrál a kdo ne, to vlastně není tak podstatné. Zde bych ale především chtěl zmínit dva citově silné okamžiky. Jedním byla podpisovka a společná fotka pro Martina Kubíka, aby se nám brzy uzdravil a přijel zase závodit a druhým gratulace pro matadora a neodmyslitelného účastníka všech našich akcí, nepřeslechnutelného Jirku Boubala, kterému by těch jeho 70 fakt hádal málokdo. No a s těmi co se nepotkáme v Kramolíně, se již teď nemužu dočkat na červenou hlínu v Trutnově. 
 
  
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 8 14 21 27 Další »