Classic Motocross CZ

Registrace startovních čísel 2021

6.1.2021 10:39 | Michal Janoušek

Registrace startovních čísel pro sezónu 2021 je spuštěna na odkazu ZDE Před samotnou registrací se prosím podívejte SEM, zda je Vámi vybrané číslo volné. Čísla z letošního ročníku jsou hájena do 15.2.2021, poté budou nerezervovaná čísla uvolněna do oběhu.

Zelená v kolonce potvrzeno znamená, že číslo máte registrované. Červená, že Vámi zvolené číslo je již obsazené a je potřeba si vybrat jiné z volných čísel.

Dotazy směřujte na michal@classicmotocross.cz

Příprava na sezónu 2021

31.12.2020 12:00 | Radek Novák

Vždy bylo dobrým zvykem, že jsme už při vyhlášení sezóny představili i program té následující. A tak jsme Vás tedy letos, milí příznivci a přátelé drobet napínali. 

Nicméně i letos už máme předběžný kalendář už hotov. Protože pojedeme s časomírou zapůjčenou od Březolupských pořadatelů, logicky tedy bychom chtěli začít u nich. 

Kalendář závodů Classic Motocross 2021 : 

kontrolák Benátky 27-28.3.
Březolupy 17.4
Stříbro 1.5.
Zábřeh 22.5.
Trutnov 19.6.
Žlutava 24.7.
Světec 28.8.
Benátky 25.9. (družstva) 
 
Pochopitelně, že kalendář je velmi předběžný, jak nám konec konců letošní rok ukázal, zač je toho virus. Myslet si o opatřeních můžeme co chceme...
 
Změnou v pravidlech našeho klání je to, že třída PRE 65 pojede v následujícím roce bez věkového omezení, tedy všichni na nejstarších strojích pojedou spolu v jedné kategorii. Výsledky a počet jezdců zde mluví v tomto ohledu jasně. S účastníky této třídy bylo o problému hovořeno a jsou s tím svolni. 
 
Za realziační team našeho spolku Vám všem přeji pevné zdraví, bystrou mysl, ostré šroubováky a nezdolné odhodlání nenechat se současnou situací otrávit. Vždyť už se dny začínají natahovat... 
 
 
Radek Novák 
 
 
 

Shrnutí sezony, co bylo a co chceme aby bylo ..

22.12.2020 14:00 | Michal Janoušek

Tak krásně jsme to na letošek měli nachystaný. Nový tratě jako Stříbro, Zábřeh, speciální ceny pro malé objemy, nadšení. A pak přišlo něco, s čím fakt nikdo nepočítal. Vidět to není, slyšet to není, jen to všem pěkně převrátilo život. Všem ...  A tak i naše zájmová činnost a zábava musela jít trošku stranou. Museli jsme jednat trošku impulzivně, operativně a s nemalou dávkou často osobního hrdinství. A možná i právě proto musím říct, že se nám to povedlo. Chtěl bych moc a moc poděkovat úplně všem. Všem co pořádali, pomáhali, závodili, koukali se a fandili nám. 

Pokračování

Zdravím všechny příznivce Classických motokrosových motorek !

24.10.2020 18:47 | Michal Janoušek

 

Před několika roky  na naše stánky Michal Janoušek překládal s velkým úspěchem různé testy motorek a vždy jsme se všichni těšili ,že si přečteme něco zajímavého. Časem ale článků ubývalo a to bychom chtěli změnit.

Budeme se sem snažit opět dávat zajímavé články týkající se naší zábavy.

Sezona skončila a řada z nás prochází NZ(..pro neznalé nedoktnutelné zásoby..), nebo jen tak inzeráty doma i v zahraničí.

Mnozí z nás stojí před otázkou co si koupit , sehnat , vyměnit aby se vyrovnali svým vzorům z mládí a nebo jen našli tu svoji vysněnou třídu a motorku.

Tady je trocha pro inspiraci .

Pro snažší orientaci Vám přinášíme přehled vítězných motocyklů od roku 1980 do 1998 ve třídách 125  a 250 ccm a zároveň kdo byl v tento rok mistr světa.

Původně jsem chtěl článek napsat najednou , ale rozdělím jej na 3 a to 1980-1985, 85-90 a 1990 až 1995.

Snad vám to vaší volbu trochu pomůže.

Pokračování

Classic Motocross Benátky n. Jizerou 3.10.2020 - ZRUŠENO !!!

22.9.2020 11:05 | Michal Janoušek

 

Z hygienických a organizačních důvodů jsme nuceni závod v Benátkách zrušit 

Je nám velice líto, ale dělali jsme do poslední chvíle, co jsme mohli ... Moc se všem, co se těšili a chystali omlouváme .... 

 

 

 

 

Zdravím kamarády a příznivce Classic motokrosu ! 

V dnešní turbulentní době , kdy změna střídá změnu se ale nic nemění na našem odhodlání uspořádat závěrečný bodovaný závod Classic Motokros CZ.

Doufáme, že Vám  všem zvedne náladu svezení na naší trati.

 Sledujte přesto naše stránky a doufám, že nenastane nějaké zásadní restriktivní opatření.

 Na vaší co nejhojnější účast se těší

 Zdeněk a kolektiv

 

P.S : Prosím dodržujte při Vaší účasti dnes již notoricky známá hygienická opatření

Průběžné pořadí poháru

21.9.2020 08:27 | Michal Janoušek

Na odkazu níže se můžete podívat na průběžné pořadí poháru po závodech v Trutnově.

Průběžné pořadí poháru

Družstva Trutnov jak bylo ...

15.9.2020 11:30 | Radek Novák

Červená hlína na místech kde omýváme naše plechové milenky z různých  let druhé poloviny minulého století nemůže znamenat nic jiného než jsem si byli pokrosit na naši tradiční tratí a to v Trutnově.

Pořadatelský sbor okolo Ríši Švarala (všimni si Ríšo  píšu krátké A) vykouzlil opět spoustu úsměvů na našich zpocených tvářích .

Je totiž již standardem u naších pořadatelů , že příprava na Play stejstejšnu není na rozdíl od jezdců MotoGP nebo F1 nic platná , protože trať byla oproti loňskému závodu opět trochu změněna.

Svíčková omáčka se 4 je také dobrá ale bez šlehačky a brusinek  to není ono , my jsme si ale dali Trutnovskou trať jako svíčkovou se 6 kopu šlehačky a brusinek a  pochutnal si určitě každý!

Gurmánsko-crosový zážitek si přijelo vychutnat i spousta jezdců až z opačných koutů celé republiky , což pořadatelům a nakonec i samotným jezdcům udělalo velkou radost .

Závod družstev měl, má a doufám bude i nadále v seriálu našich závodů mít to neopakovatelné kouzlo co nám jezdcům a i pořadatelům způsobuje tu nevolnost okolo žaludku , protože jet za sebe  a nebo za družstvo to je panečku rozdíl.

Pozná se to jednoduše a to z toho jak jezdci zvýšeným hlasem komentují „údajné“ špatně zapsané výsledky a jak okamžitě běží do výpočetního střediska aby se výsledek tady a teď okamžitě dal do pořádku.

Pokoukání to bylo opravdu parádní , v každé třídě žádné předem jisté pořadí a tvrdé, ale férové souboje o co nejlepší umístění a je jedno jestli je to na špici nebo někde  hodně hluboko v poli jezdců .

Úroveň jak sportovní tak pořadatelská jde strmě nahoru .  

Radek Machač získal na MR v Pacově hodně bodů ale v Trutnově musel hodně bojovat o špici pole a tak si říkám jak by tam  dojeli ostatní naši  rychlíci (Plavecký , Kareš,Schunke ,Švaral jun.,Kraus,Musil a spousta ostatních).Odpovědˇ znám , ostudu by nám neudělali .

Třída za třídou najížděli na start a  potom utichli stroje ale  neutichlo povídání jak jsme se krásně povozili , byl i čas tu fantastickou gulášovku (díky moc paní  kuchařce) a najednou tu byli výsledky.

Na družstvech díky našemu unikátnímu systému hodnocení , který smazává  všechny věkové rozdíly není výsledek do posledního okamžiku předvídatelný a vyrovnanost ta snad již nemůže být větší .A kdo vyhrál a kdo byl třeba osmnáctý to vše je v níže uvedené přehledné tabulce.

 PREHLEDNA TABULKA

Teď mi nezbývá než popřát všem jezdcům a i motorkám  aby si dohojili rány (já osobně : bolí pravé koleno , obě předloktí a mohl bych učit na lékařské fakultě kolik svalu je v ramenech , protože tam mě bolí snad všechny a o Suzučce ani nemluvím : rozpadlá koncovka , musím zavařit výfuk a ložisko v kyvačce to má také za sebou.

 

Ale ve Kbele 3.10.2020

budeme zase vyhojení ,  odpočinutí , natěšení ,  vyladění a naleštění zase na startu a přeju si až se podívám na žebříku vpravo a vlevo ať je Vás tam co nejvíce

 

Tak přijeďte všichni ať si ten náš letošní poslední závod pořádně užijeme

 

 

Zdeněk Hazdra

Družstva Trutnov 12.9.2020

1.9.2020 15:55 | Radek Novák

Zdravíme všechny příznivce Classic motocrosu

Ještě jsme ani nestačili vstřebat atmosféru ze Světce(díky Michalovi za rychlý výsledkový servis) až je tu s předstihem pro ty kteří ještě  plakát  neviděli  na facebuku krásné jak říká RN zvadlo na Trutnovské stráně.

K našemu seriálu neodmyslitelně patří závod družstev (což není nic jiného než závod počítaný do jednotlivců ale vyhlašuje se vždy družstvo složené ze tří jezdců).Taktici si skládají družstvo z jezdců rozdílných kategorií aby si nezvyšovali bodovou ztrátu.

To neznamená ale to , že kdo nemá družstvo tak že nemůže přijet  , právě na opak každý drapák je dobrý.

Letos pojedeme družstva na trati , která je vždy perfektně připravená a i zázemí má vynikající a to v Trutnově!

Začneme již v pátek kde je připraveno 100 pěnivých pohárů zdarma (opožděná oslava Ríšových 50 let) .

Doufáme , že se nám počet startujících podaří zase otočit směrem vzhůru . Nedostali jsme omluvenky za neúčast ve Světci od …..no bylo vás dost co jste  nebyli a věřte že nám po vás bylo smutno .Výmluvy typu je to daleko , nevím jak jsem na tom celkově a podobně  se nepřijímají .

Tak že se již na  Vás všechny opravdu všechny  těšíme

Váš pořadatelský sbor 

 

 

Zdeněk Hazdra

Classic Motocross Světec - výsledky

1.9.2020 12:15 | Michal Janoušek

Zde naleznete výsledky ze sobotních závodů ve Světci u Teplic

Světec - výsledky

Světec - časy

Průběžné pořadí poháru

Teutschenthal 20202

17.8.2020 21:55 | Radek Novák

Kamarádi , blíží se Teuschenthal , jeden z námi zakládaných ikonických závodů.

 

Množí se nepřesné informace a zde je vysvětlení:

 

Jedou se závody ?    ….ANO

Kde zaplatím startovné? ….přímo u administrativní  přejímky

Potřebuji roušku ? …není povinná ale je lépe si ji vzít s sebou

Co test na Covid ? : …není nutný , pouze se vyplní formulář s kontaktními údaji  

                                      pro případné informování o situaci

Mohu se přihlásit na místě? …Ano , jezdci jsou vítáni obvzlášť v Classic třídách

Mohu na závodiště přivést alkohol ?  ...ano , dobrou náladu  je povinností přivést

 

V případě dalších dotazů info na tel 602684831 Hazdra

Na závodišti budu cca. Od pátku 19 hod

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 9 18 26 34 Další »