Classic Motocross CZ

Classic Motocross: Ostrov u Lanškrouna

22.4.2018 23:31 | Michal Janoušek

Apríl umí být skutečně nevypočitatelný. Ale skutečně málo kdo by čekal vskutku tropické teploty. No ale asi příjemnější, než sníh nebo hluboké bláto. Prostě Fanda má na to počasí kliku. A my s ním. 

S pátečním soumrakem se depo začalo plnit nedočkavými účastníky již tradičního 1. závodu seriálu Classic Motocross. A bylo moc příjemné sledovat, jak se všichni vzájemně vítají, protože se od loňského famozního vyhlášení neviděli. A tak mnozí vyrazili na obhlídku vzorně připravené trati, hledat si tu svou ideální stopu. A přestože se setměním přišel od potůčku chlad, někteří si měli co říct i jemu navzdory.
A už tu máme sobotní ráno, které nikoho nenechalo na pochybách, že dnešní účast bude opravdu pestrá a bohatá. I přes předsezoní komplikace některých našich pravidelných účastníků, jako jsou kolenní vazy, zlomený metakarp, bolesti pohybového ústrojí, či rýmička z klimatizace vozidla, byly všechny kategorie opravdu hojně zastoupeny. Inu, show jak se patří. A tak, když se ustálil řád sledu závodů, tak aby bylo vyhověno nárokům všech jsme se pustili do seznamováků a kvalifikací. A hned zde bylo patrno, že se nám sjeli někteří skutečně svižní jezdci. Ale asi největším překvapením byla účast Jany Antošové, která na zetce po tátovi jela nejen velmi pohledně ale setsakra rychle. Ríša Švaral dělal mechanika svému synovi, jedoucímu na nablýskané KX250 a ten to chtěl mít asi rychle za sebou, protože nedbal respektu vúči starším jezdcům a bezostyšně jim vždy ujel. Líté boje se odehrávali v každé kategorii, všichni účastníci i diváci si rozhodně přišli na své. Bitvy na každé úrovni, v každé kategorii. Velmi milá byla účast zahraničních jezdců, kdy lze konstatovat, že z okolních zemí už k nám nejezdí zatím jen z Rakouska... A všichni jsou vždy milí hosté a rádi je uvidíme kdykoli. Protože láska ke starým motocyklům a lidem kolem nich tak nějak neregistruje hranice. A zase jsme měli tu čest, že nás svou účastí obohatil i náš patron, Mirek Halm. Mikrofonem vládl v pauzách mezi svými jízdami Zděnek "Pecháček" Házdra. A i přes "pirelli" na zádech vše stylově dovedl až do samého závěru. A kdo vyhrál a kdo ne, to vlastně není tak podstatné. Zde bych ale především chtěl zmínit dva citově silné okamžiky. Jedním byla podpisovka a společná fotka pro Martina Kubíka, aby se nám brzy uzdravil a přijel zase závodit a druhým gratulace pro matadora a neodmyslitelného účastníka všech našich akcí, nepřeslechnutelného Jirku Boubala, kterému by těch jeho 70 fakt hádal málokdo. No a s těmi co se nepotkáme v Kramolíně, se již teď nemužu dočkat na červenou hlínu v Trutnově. 
 
  

Classic Motocross: Kramolín

10.4.2018 13:32 | Michal Janoušek
Jaro nám zabušilo na dveře skutečně razantně a ledva slezl poslední sníh, už tu máme další sezonu seriálu Classic Motocross CZ. A máme tu opět specialitu, tedy svézt se při mistrovství světa na mistrovské trati. Počet jezdců je jako vždy omezen, tentokrát ale po dohodě s našimi přáteli z AMK Nepomuk na 20 ks motocyklů specifikace twinshock a 20 ks specifikace classic. Pravidelní účastníci našich závodů dobře ví, co tím je myšleno. Předběžný časový rozvrh závodu je k nahlédnutí zde : http://www.amknepomuk.cz/zavody/2018/20180512-ms-side/204_05_ACCR_Kramolin.pdf
 
Opět všem připomínám, že zde bude probíhat technická kontrola od činovníků AČR, kromě homologované přilby vyžadují mimo jiné i kryt sekundárního řetězového kolečka. 
 
Prosím a apeluji na všechny, kdo se přihlásí, aby dobře zvážili svou účast. Jedná se mimo jiné též o prezentaci našeho klubu před světovým publikem a chceme ukázat především původní klasické závodní motocykly ... 
 
Prosím, aby jste se tedy hlásili zodpovědně. Další informace k závodu Vám budou sděleny na našich stránkách a FCB. Tak tedy užívejte slunce a za pár dnů se na všechny těšíme v Ostrově ... 

Šumavský amatér Cup - Kluky u Písku

10.4.2018 12:24 | Ivana Roučková

 

_DědaT_

Vodní pískování u JD Worx

24.3.2018 19:33 | Michal Janoušek

Během zimy jsme nespali zimním spánkem jako medvědi, ale přemýšleli jsme co můžeme pro členy našeho klubu ještě udělat. Podařilo se nám domluvit 10% slevu na vodní pískování u firmy JD Worx. Tato technologie je velmi šetrná k vašim dílům a výborně se hodí pro čištění hliníkových dílů. Obrázek vydá v tomto případě za víc než tisíc slov, takže se níže můžete podívat, jak to vypadá v praxi. Více ukázek prací najdete na www.jdworx.cz nebo na facebooku https://www.facebook.com/jakubdavidworx/.  Sleva bude uplatněna po předložení klubové kartičky, které již pro Vás máme nachystány.

Pokračování

Internationales Classic-Motocross in Teutschenthal 2018

22.3.2018 20:18 | Ivana Roučková

Vážení kamarádi a přátelé Classic motocrosu

Po loňském 1. Ročníku Classiců na trati v Teuschenthalu , kterého se mnoho z Vás zůčastnilo a zažili tak tu „husí“ kůži nahánějící atmosféru. Jak na moto, tak i v hledišti nebo při poslechu národní České hymny, se na nás obracejí pořadatelé opět s novou výzvou.

Tou je Vaše účast na 2.ročníku pořádaného dne 23.6.2018, jak je i uvedeno v našem rozpisů závodů.

Letos je o účast enormní zájem (k 17.3. je nahlášeno již 220 jezdců) a závod to bude opravdu mezinárodní, proto-že je přihlášeno 12 národností.

Pokračování

Registrace startovních čísel 2018

13.3.2018 13:38 | Michal Janoušek

Dnešním dnem spouštíme registraci startovních čísel. Čísla z loňského ročníku jsou hájena do 15.2.2018.

Registraci můžete provést na odkazu ZDE

Seznam již zaregistrovaných čísel ZDE.

Těšíme se na Vaši účast, dotazy a připomínky směřujte na michal@classicmotocross.cz nebo 775924435.

Zrušení kontrolního závodu v Benátkách 7.4.2018

12.3.2018 22:51 | Michal Janoušek

Se slzou v oku Vám musíme sdělit neradostnou zprávu.  Díky nepřízni počasí a chybné komunikaci jsme nuceni kontrolní závod v Benátkách 7.4.2018 odložit na neurčito. Zděnda Házdra dělal co mohl, abychom k takovému kroku nebyli nuceni přistoupit, ale bohužel se proti nám živly spikly ... Takže se uvidíme až na ostro v Ostrově. 

Díky 

Stavba a závodění na nejrychlejší ČZ 400 na světě, díl třetí

12.3.2018 16:35 | Michal Janoušek

V závěrečném díle se podíváme s Rexem na Carlsbad GP a poté do ČZ, kde se ukázalo, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Dál už předávám slovo Harrymu, který našemu klubu dovolil své vyprávění publikovat:

Pokračování

Stavba a závodění na nejrychlejší ČZ 400 na světě, díl druhý

23.2.2018 15:47 | Michal Janoušek

Máme zde druhý díl vyprávění Harry Klema o stavbě ČZ na MS v Carlsbadu, přeji příjemné čtení.

 

Začátek stavby 

Hned další den jsem vyndal motor z rámu a připravil si podklady, jak ho chci upravit, včetně časování, kompresního poměru a dalších věcí. Ve stejnou dobu Slim s Rexem začali upravovat rám. Postavit konkurenceschopný stroj na velkou cenu bylo v naší garáži číslo 1. 

Měl jsem velké zkušenosti se stavbou motoru Kawasaki 350 Bighorn na flat-track a silniční závody, takže jsem věděl jaké časování použít pro příjemný průběh výkonu nebo naopak pro maximální špičku, proto jsem se zeptal Slima, jakou cestou se chceme vydat. Slim mi odpověděl, “Dostaň z toho všechen výkon  co můžeš, Rex ví, jak používat spojku.” S tímhle zadáním jsem navrhnul časování, které bylo bližší 125 než motokrosovému půllitru. Abych trochu vylepšil spodní pásmo otáček, převrtal jsem válec o 1mm a přidal dva zadní přepouštěcí kanály, abych zvětšil jejich plochu. 

Pokračování

Stavba a závodění na nejrychlejší ČZ 400 na světě, díl první

17.2.2018 15:33 | Michal Janoušek

 Dnešní článek na pokračování nás zavede do USA v polovině sedmdesátých let. Příběh vypráví Harry Klemm, který patřil mezi významné úpravce motorů v USA. V dnešním článku Harry popisuje, jak se seznámil s továrním jezdcem ČZ a později Yamahy Rexem Statenem.  Nyní už předejme slovo Harrymu: 

Pokračování
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 15 22 29 Další »