Classic Motocross CZ

MS Classic Motocross anebo Teutschenthal klepe na dveře

18.6.2018 18:22 | Radek Novák

Vážení  přátelé!

V kalendáři se přiblížilo datum 23.6.2018 , které je v tučně zaškrtnuto u příznivců  Classic motocrosu nejenom v Čechách a na Moravě , ale i v mnoha zemích Evropy.

O tomto víkendu se totiž koná 2.mezinárodní Classic motocross v Teushenthalu u Halle!!

Po roce máme opět možnost změřit síly s konkurencí z dalších 12 zemí , ale i potkat se s mnoha přáteli  a nebo si jen tak prohlédnout nádherné stroje z doby zlatého věku motocrosu.

Česko-moravská stopa, kterou jsme zde zanechali vloni, byla fantastická a tak doufám na ni navážeme i letos.

Účast bude obrovská , počet přihlášených zaskočil i organizátory(vloni 168) a tak si mysleli , že 200 transpordérů bude stačit .Omyl museli ještě 120 objednat.

Oproti loňsku muselo tedy dojít k úpravě v nejexponovanější třídě EVO a pořadatelé ji upravily na kategorii EVO -37,EVO 37-50 a klasické EVO 50+.

Dále budou v každé třídě vyhlášeni i jezdci na moto do 125 ccm.  

Pokračování

Classic Motocross: Dobřany - výsledky

12.6.2018 13:18 | Michal Janoušek

Níže se můžete podívat na výsledky závodů v Dobřanech

Výsledky Dobřany

Na odkazu níže potom jak vypadá průběžné pořadí poháru Classic Motocross CZ

Průběžné pořadí poháru

 

Dobřany u Plzně 2018 jsou za námi...

9.6.2018 21:01 | Radek Novák

Další díl seriálu šampionátu Classic Motocross 2018 se odehrál v přírodním motokrosovém areálu v Dobřanech u Plzně. Tedy geograficky po delší době na západ od Prahy. Už v listopadu, kdy proběhl první rozhovor o eventualitě závodů zde jsem vnímal jistý genius loci. A vůbec jsem nevěděl proč… Po dnešku to ale víme.  Objevili jsme totiž další partičku srdcařů, nadšenců a entusiastů pro naše běsnění.  

                   Už za rozbřesku po trati a zázemí pracoval a činil se hojný počet dobrovolníků. Aby závody měly patřičnou kulturu, jeli jsme zde na čipy. Nemohl tedy být ani stín podezření a pochybností o regulérnosti závodu. A ledva sličná děvčata vypomohla se zápisem do závodu, už se o protilehlý val stráně odrážela ozvěna dvoudobých strojů sdružené kategorie Evo a Superevo. Tento koktejl, divácky velmi poutavý, dnes zahajoval program. Bohužel avizované pitbiky se jaksi nedostavily, inu nevadí, jejich škoda. Následovala kvalda GP65 a k ním přidružená mladá nevěsta, PRE85. Po nich se do svahu opřely špalky pryží GP75 a celou show uzavírala kategorie twinshock. Nechci zde vyzdvihovat výkony jednotlivých jezdců, protože to záhy uvidíte ve výsledcích. A všichni do jednoho se bili jako lvi.  Každá třída měla svého vítěze a ty co byli jen o malinko pomalejší.  Pokračování

Dobřany u Plzně 2018

3.6.2018 10:10 | Radek Novák

Už za týden se všichni sejdeme v krásném a klasickém terénním areálu, tentokrát v Dobřanech u Plzně. Obvyklé klání našich kategorií zde doplní na přání pořadatele třída Pitbike. 

Přejímky 7:30 - 8:30 a pak už jen trénujeme a závodíme. Těšíme se na dokonalou trať, atmosféru, příznivé podmínky. Pro ty, co jedou z daleka, tak cesta je velmi jasná  - až pojedete kolem Plzně, zahněte doleva, pak furt rovně, pak znova doleva a jste tu. Tutady je to nejlepší. 

A za krásný plakátek děkujeme Evičce... 

 

2018/06/dobrany18.pdf

Classic Motocross: Trutnov - výsledky

28.5.2018 22:20 | Michal Janoušek

Jak probíhalo Trutnovské klání pro Vás krásně popsal Radek, nyní se podívejme na výsledky:

Výsledky Trutnov

Classic Motocross 2018 v Trutnově

28.5.2018 14:00 | Radek Novák

Z dáli vítala jezdce seriálu Classic Motocross 2018 silueta krkonošské Černé Hory, neb jsme s naším ansáblem zavítali do KAMKu, protože k milým lidem na hezká místa se moc rádi vracíme. Ve zdejším špičkovém areálu je každoročně vidět, že kluci pod taktovkou Ríši Švarala nezahálí a neustále zvelebují zdejší areál. A než dorazil objednaný cattering, který bude do večera otáčet prase na ohni a hostit jím každého, kdo si řekne, už bylo po přihlášeni do kategorií. Vydali jsme se prubnout zdejší trasu, protože každoročně nám to chlapci o něco zpestří. Letos to byl nádherný dlouhý a patřičně klouzavý vingl na trávě. Škoda, že se někteří naši pravidelní účastníci nemohli zúčastnit, neboť si většinou léčí šrámy z předchozích bitev. Takže brzké uzdravení, zvláště posíláme do Plzeňského kraje.  

Pokračování

Classic Motocross při MS Side v Kramolíně 2018

14.5.2018 10:10 | Radek Novák

Květná neděle tohoto járu přivítala v Podšumaví elitu světového sidecarcrossu. A nám se opět dostalo té cti, že jsme s naším ansáblem mohli být aktivně účastni této nevídané události. Moc si toho vážíme a děkujeme našim přátelům z AMK Nepomuk, že nám nadále zachovávají přízeň. Letos jsme vložený závod pojali trošku jinak, aby se divákům neukazovala jen nízká zetka stokrát jinak, ale jinak všechny stejné, A proto jsme exhibici rozdělili mezi kategorii twinshock a classic. Vám, znalím věci a našich pravidel nemusím vysvětlovat , že twinshock má dva tlumiče vzadu, bubnové brzdy a vzduchem chlazený motor. Zatímco motocykl třídy classic to všechno musí mít pochopitelně také.  Nicméně oku diváka neunikl diametrální rozdíl v historii vývoje terénních motocyklů z let 60 až 80tých. Prostě od Boubalovo Jawy a dvoulaufu Járy Vrchoty až po skoromoderní Macio či Suzuki. Dokonalý průřez dvěma dekádami motokrosu. A bylo na co koukat. http://classicmotocross.cz/galerie/57-classic-motocross-pri-ms-side-v-kramoline-2018

Pokračování

Slapsko-Sedlčanský pohár

11.5.2018 17:36 | Ivana Roučková

_DědaT._

Foto galerie z Ostrova od Míry Jirečka

1.5.2018 10:10 | Radek Novák

Objektiv Míry Jirečka zase velmi ostře zdokumentoval klání v Ostrově, mrkněte ... 

 http://www.foto-jirecek.cz/uvod/2018/gal-klasik-motokros-ostrov-21-5-2018

 

Kramolín 2018 - pokyny pro jezdce a jejich doprovod

25.4.2018 20:00 | Radek Novák

Přátelé, kamarádi. Po roce opět náš ansámbl zavítá do podšumavských hvozdů abychom zpestřili svojí účastí světový šampionát sicecarcrossu v Kramolíně u Nepomuku. Je to pro nás čest a buďme si vědomi, že jsme zde hosty. Prosím dbejte následujících pokynů :

příjezd do závodiště je možný až v sobotu 12.5. po 14:00 , né dříve

na bráně každý přihlášený (jmenný seznam pod článkem) obdrží dvě pásky na ruce, jednu pro sebe a druhou pro mechanika, bude-li doprovod vícečlenný, další si musí vstupenku zakoupit

nikdo Vám nebude držet místo v paddocku, budeme muset být skromní a dbát informací a rad pořadatelů 

technická a administrativní přejímka bude v sobotu 18:00 - 19:00 a v neděli od 7:00 do 8:00, startovné jako vždy 500 Kč členové, 600 Kč nečlenové klubu 

díky reorganizaci časového harmonogramu MS bohužel doprovodný program - tedy my - přišel o jeden tréning, takže seznamovák je zároveň kvalifikací 

8:45 start kvalifikace

11:30 start první rozjížďky závodu

14:15 start druhé rozjížďky

vyhlášení vítězů v kategorii Classic a Twinshock

díky systému přihlášených jezdců, tento závod nebude bodován do celkového seriálu Classic Motocross 2018

Veškeré nejasnosti rád zodpovím na tel 602 235 525 díky

V obci Kramolín probíhá nečekaně výstavba kanalizace, takže vjezd do paddocku bude trošku napínavější než jindy 

 

Pokračování
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 16 23 30 Další »