Classic Motocross Teams, Benátky nad Jizerou

25.9.2017 13:39 | Ivana Roučková

Smutné a šedivé mraky obklopili v sobotu široké okolí Benátek nad Jizerou, kde měl vyvrcholit šampionát Classic Motocross 2017. Většina účastníků byla na místě už v sobotu odpoledne a tak mnozí využili k plodné diskusi o kdečem vyhřívaný stan. Mnohým se diskuse o zítřejším závodě protáhly až do pozdních nočních hodin.  Přiznám se, že podezírám hlavního organizátora, Zdenka Hazdru seniora, že ovládá klonování, protože mám pocit, že jsem ho vídal na několika místech najednou.

Ráno se ale svatý Petr smiloval nad naším snažením a tak pro zbytek dne si závlahu schoval na jindy. Jezdci byli seznámeni se změnami na trati oproti minulým ročníkům, musím kvitovat, že to byly změny opět k lepšímu. A to si každoročně říkáme, že lepší to už asi nejde. Ranní zápis jezdců do všech kategorií proběhl promptně, některá družstva se dala dohromady až v místě konání a už nic nebránilo aby se poprvé ten den účastníci vydali zkoumat blátivou trať. A bylo to výživné. Ale to je motokros, žádnej balet… A protože kluci Boubínovic, pořádající pro nás toto klání sezvali hodně kamarádů, nakonec sajdy, co jedou s námi celý rok musely startovat na dvě rozjížďky , ustálilo se pořadí rozjížděk pro tento den : SIDECAR I , EVO+SUPEREVO, GP65, GP75, TWINSHOCK, SIDECAR II. A protože kategorie následující po sidecar I byla velmi početná, tak se chlapci vraceli zaházeni bahnem k nepoznání. Naše nejstarší kategorie hned po nich nebyla až tak početná, ale i ti byli seriozně jednobarevní. A tak to šlo celé dopoledne vzorně dál. A i přes nepřízeň počasí se časový harmonogram dodržoval vzorně, což je další vyznamenání pořadateli. Občerstvení, lehký obídek a už se po depu začali hemžit jezdci sešněrovaní do typických , klasických teamových čísel…  Což je vždy předzvěst, že se bude dít něco velkolepého. A taky dělo.

Smíšenou první kategorii vždy ovládl Zděnda junior, který ale velmi urputně musel čelit Karlovi Mitvalskému, Zděndovi Píšovi seniorovi a skvěle jedoucímu Rosťovi Hlaváčkovi, který si motocykl sehnal ve středu před závodem a moc si to na něm užíval. Ale i za nimi se tvořili tvrdě bojující skupinky jezdců, nádherná podívaná. GP65 se odvíjelo nejdříve v režii navrátilce Fandy Bezdíčka, a následně Aloise Roučky. GP 75 ovládl Marek Kraus, draftovaný do teamu Pavlem Jandou. Ale nelze nezmínit i výborné výkony Dlouhého jezdce, Kořínka, Voseckého, Grigery, Brandy … Smolařem kategorie GP 75 byl bohužel na blátě i na suchu velmi svižný Míra Hájek, který byl nejprve obětí střetu na startu a ve druhé rozjížďce ho to „rozpantovalo“ na roletě tak razantně, že byl překontrolován lékařským dohledem. Nález negativní.  Do twinšoků se nám namontoval jezdec Říha, ačkoli na motocyklu specifikace GP75. Tento svedl kruté boje s hegemony této kategorie letošní sezony, Jandou, Hazdrou seniorem a Bohatou. Svižnou vedoucí skupinu doplnil vždy vítaný sympaťák z Trenčína , Viktor Pagáčik.

A najednou bylo ticho, klid. Jen vrčení čerpadel vysokotlakých čističů v dáli a sem tam depem profrčel malej Jerling na pionýru. Zablácení, špinaví a unavení jezdci ze sebe zas udělali lidi. A už byl čas se sejít a vzdát hold těm šťastnějším či úspěšnějším, které záhy dekorovaly půvabné hostesky za téměř už tradičního komentáře opravdu multifunkčního Zděnka Hazdry seniora. A když se všech 11 teamů seřadilo kolem stupínku pro nejlepší a z amplionu zaznělo „země česká, domov můj“ byl to velmi silný a emotivní zážitek. A protože byla neděle, bohužel nebylo moc času na zhodnocení tak fantastického setkání, tak věřím, že to všichni společně probereme na závěrečném vyhlášení všech kategorií seriálu Classic Motocross. Kde a kdy ? To Vám sdělíme brzy, aby jste si stihli nažehlit košile a uvázat kravaty …  

Radek Novák

 

PS : slovo závěrem :

Děkujeme všem , kteří se aktivně ale i jen svou přítomností postarali o obrovskou podporu našeho klubu při nedělních závodech. 
Bez Vás by to nešlo ... Výsledkový servis bude následovat. 
Škoda, že je jíž podzim. 
Za organizační team 
Zdeněk Hazdra

PSS : prosím vraťte mě dva šputny do výfuku, co jsem nechal u mytí

Zdeněk Hazdra jun.

Classic Motocross CZ: Benátky n. Jizerou - Družstva

10.9.2017 18:52 | Michal Janoušek

Vážení kamarádí a přátelé! 

Sezona Classic Motocrosu 2017 postoupila do posledního závodu sezony. 

Po úspěchu modelu z loňska, kdy jsme vypsali závod 3členných družstev, jsme se rozhodli pokračovat. Výsledky závodu jsou zároveň započítány do hodnocení jednotlivců poháru Classic Motocross CZ (proto přijeďte všichni, kdo se chcete hezky povozit!) 

Proti loňskému ročníku, jsme si pro Vás připravili novinku a to, že budeme do závodu družstev hodnotit i Super-Evo. (viz pravidla) 

POZOR: termín je NEDĚLE 24.9.2017 !!! 

V sobotu se konají na sousední trati závody, proto prosíme ty kteří přijedou v sobotu (doufám že Vás bude hodně) o kooperaci při parkování. 

Stan a občerstvení bude v provozu již od  sobotního odpoledne. 

Na všechny se těší organizační team. 

Případné dotazy na tel. 602684831 po 16 hod. 

Pravidla ZDE

Shrnutí trutnovského závodu.

8.9.2017 09:42 | Martin Macášek

 

Po necelých dvou měsících letní přestávky byl na programu předposlední závod letošního seriálu. Tentokrát nás čekala červená hlína v trutnovském motokrosovém areálu. Klasické terénní stroje opět doplnila početná skupina posádek na sidecarech a samostatná kategorie byla vypsána také pro jezdce na moderních motocyklech, kteří se účastnili vloženého závodu Memoriálu Jiřího Mikysy. Aby si každý přišel na své, měla trať celkem tři podoby a nutno podoknout, že se to poadatelům povedlo vyznačit na výbornou a nestalo, se že by se někdo vydal jiným směrem. Noční bujaré veselí v depu vystřídala ranní sprcha, po které někteří z jezdců sušili své vybavení a vylévali vodu z bot. Díky nočnímu deštíku byly seznamovací jízdy opravdu výživné, ale trať začala rychle vysychat a díky sidecarům byli vyžehleny ty největší koleje. Zápolení na trati byla urputná ve všech kategoriích, každý chtěl urvat body před finálovým závodem družstev v Benátkách nad Jizerou.. Nebyla nouze ani o pády, naštěstí to odnesla jen technika a pár odřenin na končetinách jezdců. Někteří jezdci využili závodu jako přípravu na Classic Motocross des Nations a vzhledem k jejich výkonům můžeme počítat s tím, že nám v Dánsku rozhodně ostudu neudělají. Parádní překvapení připravil Petr Kašše, který nejen, že se podílel na stavbě tratě, ale zajistil také rožeň s vepřem, který přišel hladovým krosákům vhod. O moderování se postaral neúnavný spíkr Zdeněk Hazdra starší, který občas střídal mikrofon s řidítky, aby si střihnul rozjížďku ve Twinshockách. Během předávání cen nechyběl nízký průlet sovětské stíhačky z druhé světové války. Zkrátka, závodní sobota, jak malovaná.

 

Classic Motocross CZ: Trutnov

16.8.2017 10:30 | Michal Janoušek

Léto je pomalu za námi a tak je třeba vyvětrat odpočatá těla a probudit spíci motocykly zaprášené prachem žní. A tak už jistě všichni toužebně očekáváme závody v Trutnově. Zde je pozvánka od samotného náčelníka Krkonošského automotoklubu :

 

Rok nám uběhl jako voda v naší řece Úpě a tak bych rád  touto cestou pozval všechny příznivce Classic Motocrosu na závody do Trutnova.Pokračování

« Předchozí 1 12 20 21 22 23 24 25 26 33 44 Další »