Motocross...

14.7.2013 14:57 | admin

Slovo, při jehož vyslovení se každému vybaví něco trošku jiného. Jízda po krkolomné trati, řev dvou či čtyřtaktních motorů, vůně nebo smrad benzínu, oleje… Nesmyslné riskování? Skoky na motocyklu, ze kterých mnohdy mrazí. Bláto, prach, kamení… Nikdy nekončící údržba přetěžovaného stroje. Klobása v depu. Každý, kdo měl tu čest se s ním setkat, odnesl si nějaký svůj zážitek… Ale vždy to byl a je sport odvážných chlapíků a strojů k tomu uzpůsobených.

V dřevních dobách tohoto odvětví se tomu říkalo „jízda krajinou“. Tehdy smělí jezdci vyrazili do kopců a strání na lehce upravených cestovních strojích. Mnohdy upravených doma dle svého uvážení a zkušeností. Závodní motocykly se do dnešní podoby vyvíjejí od doby, kdy byl tento samohyb v podstatě panem Gottliebem Daimlerem poprvé světem spatřen.

A v úctě k historii a vývoji k současnosti jsou tyto stránky zaměřené na klasický motokros a klasické motocykly této disciplíny. Na motocykly s vzduchem chlazenými motory, bubnovými brzdami, co obvykle moc nebrzdí a podvozky, jejichž konstrukce děsí kdejakého moderního jezdce.

Vítejte na stránkách classic motocross Czech!