Změna !!!

23.10.2023 11:18 | Jiří Husák

Pozor pozor , hlášení !!!

Galavečer Classic Motocross a vyhlášení vítězů a setkání všech ostatních bude v Kočí u Chrudimi už 2.12. od 14 hodin !!! 

Vrchol sezony - družstva !

13.10.2023 14:52 | Jiří Husák

Už pár let je vrcholem sezóny závod tříčlenných družstev v Benátkách. A ne náhodou, protože teamový duch našemu blbnutí dodává něco navíc, takový zlatý prach na těch našich klenotech. Kluci Boubínovic společně s komentátorem, hlavním pořadatelem, ředitelem závodu a závodníkem v jedné osobě (ano, mluvím o Zděnkovi Hazdrovi) vždy uchystají závody u nich ve Kbelu na absolutně špičkové úrovni. Letos bohužel nepřijeli z různých příčin kamarádi z Anglie, ani Švédska ba ani Maďaři. No, co už ? Jejich škoda. Počasí nám přálo, sem tam zavál osvěžující větérek, ale na říjen jsme mohli chodit v triku, to se často nestávalo. Tréningy jsme bohužel díky vážnému zranění Zděnka Roty museli oželet a jeli jen jednu sérii. Letos si na účastníky pořadatelé vymysleli, že každé družstvo pojede pod vlajkou a jménem některé z hvězd minulosti, úžasný nápad. A tak jste mohli sledovat družstva Vlasty Válka, Míry Halma nebo Jobého či Jeffa Warda. A tak se po polední pauze rozhořeli ty pravé plameny bitev na motokrosovém poli. Start byl přemístěn, tak aby byl o fous bezpečnější než dříve a tak si diváci mohli vychutnat nálet do smyčky a pak už jízdu kolem bufetu směrem k lesu. Potom netrpělivě vyhlíželi kdo a jak nejlíp zvládne pískovou zatáčku a už nejlepší mizeli za roštím do zadní partie tratě. Nádherný závody. Každý si většinou našel svého soupeře a tak bylo fakt na co se dívat. Otočili se dvě rozjížďky a už bez komplikací a zranění jsme doválčili tu letošní sezonu do úplného konce. Jako vždy bylo vyhlášeno a bohatě odměněno 10 nejlepších trojic. A kromě závodníků Jana připravila i doprovodný kulturní program ve formě křížovky. Krásnej den...

Subjektivně jsem do našeho teamu draftoval místo mě mladého (ročník 61) nadějného talentovaného jezdce a naší trojici to zjevně pomohlo, když vybojovali celkově 13.místo, to je z 37 slušný výsledek. Příští rok se musí hoši víc zmáčknout, aby tu 10ku konečně pokořili.            

Tak a teď jděte opravovat své motocykly i pošramocená těla a připravte se na vyhlášení těch nejrychlejších v jubilejní 10 sezóně našeho dovádění. A bude to 9.12. v restauraci  Bartoni v Kočí u Chrudimi od 14 hodin. Bohužel, náš oblíbený Bítovanský stánek je obsazen. Těším se na Vás, budeme si mít jistě o čem povídat. 

Díky všem za účast v letošním seriálu, nebyl jistě jednoduchý pro nikoho z nás. 


PS : Zděnda je mimo ohrožení, je lepší, ale ještě si asi pár dnů pospí. Tak mu všichni držte palce jako doteď. Je to docela dojemné, kolik lidí se o něj zajímá. Díky Vám za to, jaká jsme úžasná "rodina" ... 

Pozvánka do Benátek

28.9.2023 10:03 | Jiří Husák

A je to tady. Sezóna 2023 nám utekla jako voda z prasklého chladiče a máme před sebou poslední závod a to závod družstev v Benátkách nad Jizerou. Opět se můžete těšit na připravenou trať a nápadité označení družstev.

Připomenutí pravidel:

  • družstvo je složené ze TŘÍ jezdců, přičemž max. 2 můžou startovat ve stejné kategorii
  • jezdec může být součástí POUZE jednoho týmu
  • vyhlašovat se budou družstva, výsledky jednotlivců se započítávají do celkového pořadí

Březolupy 2023

27.9.2023 09:57 | Jiří Husák

Už dlouhou řadu let se snažíme geograficky rozstrkat závody do všech koutů naší krásné země, abychom to tak nějak měli všichni stejně daleko, protože s námi závodí jezdci od Domažlic až po Těšín a někteří i z větší dálky. Ale jak jste si už jistě všimli, tak v případě Březolup a Žlutav, které jsou od sebe kousíček, děláme pravidelně a rádi tak nějak vyjímku. A aby ne, protože jde o tak fantastické tratě s úžasným profilem, zázemím, servisem a lidmi, že je prostě nelze vynechat. A protože jedna je na levém a druhá na pravém břehu řeky Moravy, tak je to tak nějak trošku omluvitelné.  Bohužel vloni nás příroda nenechala v Březolupech závodit, o to více jsme se sem těšili letos. A opět marně. Fotky načechrané a pocukrované dráhy všechny lákaly, protože tady je to fakt pecka. Bohužel, po velmi dlouho trvajícím suchu, jednou ten déšť prostě přijít musel. A zdejší povrch je prostě za deště nejetelný. To bahno se přibývající vlhkostí nerozpouští, ale jen přibývá. A tak jsme chodili s rukama v kapsách, v kapucích, pláštěnkách či s deštníky a marně dumali, co s tím uděláme. Pustili jsme kolem 10 hodiny na trať evíčka a ani oni nebyli často schopni na takové trati závodit, spíš to byl boj o to, kdo to vůbec dokáže objet a koho při pádu bláto vcucne a už nepustí zpět na kola. Škoda, škoda, přeškoda... A tak jsme jen po obědě udělali závod napříč všemi kategoriemi, ať si každý kdo chce, zkusí zazávodit. Na žebřík se postavilo 11 motocyklů, cíle se dožili 4. Takže jistě chápete, že takovou nepřízeň z hůry, jsme nemohli nijak ovlivnit. A nechat všechny regulérně závodit ? To bychom některé motocykly dolovali z trati ještě dnes. A možná i jezdce. Ale přeci jen jedna pozitivní záležitost proběhla. Kominík měl totiž narozeniny. A tak jsme mu udělali trošku ostudu před publikem. On si to, ten náš kluk, kudrnatej totiž zaslouží. Takže suma sumárum - závodit jsme nepřijeli, ale Míra Jireček měl na oslavě svých xx (hádejte) více jak stovku hostů, kteří mu ze srdce rádi aplaudovali. Takže Míro, všechno nejlepší a ještě jednou tolik :-)

 
No a tak teď všichni ruce do heřmánku, protože za pár dnů dojde k vrcholu naší závodnické sezony, tedy k závodu 3 členných družstev v Benátkách. O pravidlech se brzy dočtete v pozvánce. 
 
Užívejte krásný podzim. 
 
Radek  

Pozvánka do Březolup

19.9.2023 08:14 | Jiří Husák

 

Vážení přátelé,

zveme Vás na předposlední závod této sezony a to do Březolup 23.9.2023.

Průběžné výsledky

10.9.2023 15:25 | Jiří Husák

ZDE naleznete průběžné výsledky po dalším odjetém závodě v Ledči nad Sázavou. Najdete je také v sekci VÝSLEDKY.

Vzhledem k nedorozumění, ke kterému došlo v Ledči, pokud byste měl někdo nějaké reklamace, nejlepší to bude se mnou vyřešit na dalším závodě v Březolupech 23.9.

Děkuji,

Jirka Husák.

« Předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44 Další »