Yamaha YZ 250 1990 Vehkonnen

7.2.2023 10:04 | Jiří Husák
V minulosti jsme se snažili pro zkrácení zimy přinášet články o motokrách ze zahraničních webů, ale od té doby, co je na facebooku skupina Czech Evo motocross, vystačíme si skoro sami. Za tento článek děkujeme Petrovi Čechovi, který se krásně rozepsal o Yamaze YZ 250.
 
Yamaha YZ 250 1990 Vehkonnen
 
Tak zima se nám neodvratně přibližuje a s ní se také prohlubuje tzv. „absťák“ po EVO motokrosu..i když ono jezdit se dá, ale kdo by tahal ven ty naše skvosty,takže aby se dalo tohle období přežít, pokusím se“vstříknout nám žil“- :-) nějakou tu medicínu ve formě představení další své Yamahy.
Pokračování

Motokros a automatické řazení – nic není nemožné!

19.1.2022 22:33 | Jiří Husák

Ahoj všichni.

Ještě než dáme na stránky tabulky a formuláře pro registrace nominaci do jednotlivých tříd , tak vám přinášíme další článek o technické historii motokrosu.

 

Další článek je v první řadě určen nám, kteří již v druhém kole mají tak ztvrdlé zápěstí, že neumáčknou spojku nebo těm co si při pokusu o zařazení rychlosti nahoru klepnou kolenem do brady a pak řeší zdvih řadící páky na jejich 513 a nebo pro ty co si nejsou jisti jestli mají dát v Zábřehu pod kopcem za 3 nebo za jedna.

Pro ty všechny mám jeden lék a to HQV s automatickou převodovkou. Ani guru Husqvarny v Čechách Jarda „von Oleško“… (neznáte ho - to je přeci ten co má rád blátivé tratě a má tu sympatickou manželku co ná napsala tu krasnou básničku vloni ve Žlutavách…) ji nevlastní tak jsem se to rozhodl změnit a jednu jsem si se synem koupili.

To mě přivedlo na myšlenku vás seznámit s historii jejího vzniku a technikou.

A tady je tedy příběh vývoje automatické převodovky v motokrosu.

 

Pokračování