Sezóna Classic Motocross CZ je ve své polovině...

4.7.2016 14:00 | Ivana Roučková

Léto v plné parádě, ptáci řvou už v 5 ráno, alergeny bují a nám nezbývá než mírně zhodnotit dosavadní sezonu a pozvat všechny na to, co nás čeká a nemine. Dosavadní závody bych klasifikoval jako velice povedené. Osobně mě mrzí moje neúčast na prvním podniku v Benátkách, ale o to více se těším na ten následující. Ostrov pro mě má vždy takovou velice příjemnou, pozitivní a téměř rodinnou atmosféru.  Kramolín s puncem mistrovství světa byla excelentní záležitost, jak po sportovní, tak i veteránské stránce. No a počet účastníků zájezdu do Koštěnic vyvrací bezesporu všechny doměnky o tom, že naše snažení nemá budoucnost.

Teď si dáme malou letní pauzičku, abychom se nadýchli na závěr a finále letošní sezony. Sejdeme se všichni na trati ve Ctíměřicích , kde jak nám bylo slíbeno, letos nebude takové vedro, jako vloni. A to 20.8.2016. spolupořádají chlapci Házdrovic, takže netřeba dodávat, že kvalita bude minimálně výborná. Následuje všemi očekávaný zlatý hřeb naší letošní činnosti – závod družstev. Toho závodu se muže zúčastnit kdokoli, body se do celkového ročníku budou započítávat všem jednotlivcům. Ale na místě po závodech se budou dekorovat pouze jezdci jedoucí v tříčlenných družstech. Tito dostanou na tělo čísla na šňůrky jako tomu bývalo, takže tabulky motocyklů si mohou ponechat. Maximálně dva jezdci z jednoho družstva mohou startovat ve stejné kategorii. Součtem pořadí všech jezdců a tím dosažení nejnižší hodnoty určíme vítěze. Při bodové shodě rozhodne vyšší věk družstva.  Pořadatel tímto také žádá veškeré účastníky tohoto podniku, aby nespěchali domů po vyhlášení, upeče se prý nějaké mrtvé zvíře a jistě si budeme mít co sdělovat až do pozdních nočních hodin…

No a na závěr celé sezony se sejdeme v mírně počínajícím podzimu, kdy už listí na stromech se začne barvit miliony odstínů na trati v Trutnově, kam nás místní pořadatelé zvou 24.9.2016.  O detailech vrcholného závodu našeho klání Vás ještě budeme informovat.

Takže krásné léto, příjemnou dovolenou a ve Ctíměřicích se na Vás budeme těšit.

Radek Novák a kolektiv…