Classic Motocross CZ

Trutnov

20.6.2022 11:01 | Jiří Husák

Do Trutnova se vždycky moc těším. Mám to tu rád.  Už od Jaroměře vyhlížím majestátní dominantu Černé hory, pak se pokochám nádhernou čistotou barokního Kuksu, zavzpomínám na školní výlet, kdy mě fascinovali sochy Matyáše Brauna, u Shellky na kraji Trutnova si vždy nakoupím W-power Racing a už od kolejí koukám, kolik už je v depu těch, co přijeli dříve.  A taky se moc těším na kluky z KAMKu, protože z nich na mě vždy dýchá klid, nadhled a profesionalita.  Protože depo je zde rozlehlé a poměrně členité, nedá se přesně odhadnout kolik závodníků už tu je.

Ranní paprsky nás vyhnaly z ležení, Petr Bártl s jeho ansámblem na měření našich výkonů už stavěl bránu a děvčata s úsměvem zapisovala účastníky do jednotlivých kategorií. A v rohovém bufáči děvčata kromě úsměvu a kávy nabízela luxusní štrůdl. „Je to děsně nachcaný“ neslo se ranním depem mezi závodníky. Nene, není, buďte klidní, uvidíte. Je to přesně jak to tu potřebuje. Ríša ví nejlíp, co dělá. Pustili jsme tam první Evíčka, ať to trošku vyhází. A nebylo to moc, bylo to akorát.  A stalo se vůbec poprvé v naší 9ti leté historii, že jsme museli do závodu Evo a Superevo kategorii cuknout, protože jich na jeden žebřík bylo moc.  Většinou mě na každé trati nějaká její pasáž baví, některá mě baví hodně a některá moc ne, dokonce bych řekl, že mě i štve. Ale díky variabilitě Trutnovského terénu letos pořadatel namotal trasu tak, že mě osobně bavil každičký metr. Nádhera. Prostě dokonalost sama. O výsledcích jste již byli informováni a Míra Jireček byl také obligátně svižný se svou dokumentaristikou.  

Bylo to dobrý. Ne, bylo to úžasný, dokonalý, jedinečný. Proto jsem našemu Pecháčkovi v závěru vyhlášení drze odebral slovo, abych mohl přede všemi, před pořadateli z KAMKu smeknout klobouk, který jsem si náhodou vzal s sebou. Neprášilo se celý den. A udržet trať v dokonalé kondici, když peče slunce, fouká vítr a je furt kolem 35 C, to je heroický výkon.

Jediné, co mě rmoutí je, že se mé řeči a závěrečného ceremoniálu účastní čím dál méně jezdců a doprovodů. Ti vyhlášení si často vezmou cenu a volným krokem odchází, aniž by potleskem ocenili soupeře, kolegy, kamarády, pořadatele. Dnes už nečekáme na výsledky ½ hodiny nebo déle. To je pro Vás opravdu tak moc důležité být doma o tu chvilku dříve ?

 

Koukejte se do budoucna a už nafurt polepšit.

 

Radek Novák

 

Níže naleznete odkazy na fotogalerie od našeho dvorního fotografa Míry Jirečka.

FOTO TRUTNOV 1
FOTO TRUTNOV 2