Classic Motocross CZ

Žlutava naopak

18.8.2022 15:08 | Jiří Husák

Uplynulo již pár neděl, ale ve mě je ještě ten krásný zážitek z dalšího setkání s Vámi všemi ve Žlutavě.

A že to bylo něco vyjímečného, to ukazovaly již v pátek večer fotky, které se nám vkrádaly do telefonů, jak probíhá tradiční přivítání. No vždyť my se na něj celý rok těšíme a musím říct, že koláčky byly letos vynikající. Také brzo došly. A to jich letos bylo opět více, než vloni. Parta těch, co jedou už ,,páteční" první bodovanou rozjížďku se stále rozrůstá. Někdo potřebuje na sobotu trochu odvahy na dlouhé sjezdy a někdo aby zlepšil startovní reakci.
Sobotní slunko se smálo na nažehlenou trať, plné depo a i ty traťové komisařky byly letos zase o něco krásnější (odvážnější).

Jen ta tajneka ,,tak i naopak" zůstala nezodpovězena.

V Pardubicích mají ,,Taxis", Otakar nám padl na moravském poli a tady padl Láďa ,,Chemik" a vzal s sebou pár dalších borců. Míra Jireček to krásně zdokumentoval na 16ti fotkách jak mu jedou přes hlavu.

Závodům přihlíželo opravdu hodně diváků, dorazili i naši zranění jezdci a jak říkali, bylo na léčení jejich kostí a srdíček lepší než lázně.

Stroje ztichly a bylo potřeba rozluštit hádanku ,,tak i naopak". Žlutavští totiž letos byli něčím vyjímeční. Poháry dostali nejen ti nejrychlejší, ale oni letos předávali poháry i těm, kteří jedou na opačném konci pořadí. A tak jsme měli hned 2x tolik šťastných tváří na stupních vítězů. Prý něktěří i ten svůj první pohárek i oplakali.

Vítězem ale byli všichni, kdo přijeli. A někomu se domů něchtělo ani v neděli odpoledne.

Díval jsem se nedávno do kalendáře a napadlo mě, že příští rok navrhenem, aby datum žlutavských závodů byl vyhlášen jako mezinárdoní den classic motocrossu.
Co vy na to?