Classic Motocross CZ

Benátky 2022

17.10.2022 10:39 | Jiří Husák

         V životě každého člověka by měly existovat a fungovat nějaké konstanty. Tak jako v přírodě hustota vody, gravitace nebo Ludolfovo číslo. Pro Classic Motocross jsou to podzimní Benátky - závod 3 členných družstev. Letos jsme bohužel museli k všeobecné lítosti odpískat pro nepřízeň počasí závod v Březolupech a možná právě proto bylo těšení do Benátek o to silnější. Realizační team benáteckých na trati už podle průvodních fotografií nechal ruce. A tak bylo krásné, když odměnou všem pořadatelům byla uctyhodná fronta u ranního zapisování do závodu, kde děvčata z Batticupu, co nám jezdí měřit české závody každého motivovala okouzlujícím úsměvěm. Zde nelze opomenout na "naší Janičku" tedy skrutátorku družstevního klání. Dělá to výborně už léta, aby taky ne, vždyť je z Hazdrovic hnízda.

         Trať samotná doznala opět pár malých změn, což alespoň podle mě, dělá místní závod vždy o něco zajímavější.  Po několika předchozích sychravých dnech zde panovaly obavy o značnou vlhkost terénu - jinými slovy, že bude bláto. A to často naši jezdci ani stroje nemají tak úplně v lásce. Ale chmury byly zcela zbytečné. Trasa byla až do konce závodu naprosto skvělá, ideální. K tomu doplněno o perfektní servis bufetu, výbornou práci traťových komisařů, fotografických dokumentaristů a hlavně opět a tradičně multifunkční působení ředitele závodu, manažéra teamu, bezpečnostního a sportovního komisaře a komentátora v jedné osobě. Ano, tohle všechno náš Zděnda totiž během závodu stihne. Bohužel jeho zdravotní stav mu ještě nedovolil samotnému závodit. Občas při závodech stoje někde stranou nenápadně pozoruji jeho atomové nadšení, enthusiasmus, radost a emoce co všechno v tom člověku naráz probíhá. 

         Protože Eva a Supereva se nám sjelo požehnaně, museli jsme je cuknout, takže si jeli každý svou rozjížďku, což naštěstí na program nemělo velký vliv, díky naší letité zkušenosti máme v programu vůli pro takhle nečekané události. Program se tedy stabilizoval na Twinshock, Pre75, Pre65+125, Pre 85, Evo a SuperEvo to celé dvakrát dokola, startujeme ve 13h. Všechno běželo jak na drátkách, závody perfektní. Škoda kolize po startu v 1 rozjížďce SuperEva, kdy to odnesl Láďa Belda a proletěl se vrtulníkem do Liberce. Naštěstí bez vážnějších komplikací a tak mu tímto přejeme co nejrychlejší uzdravení a těšíme se na něj tak jako na ostatní na jaře. Inu je to motoristický sport a u něj se občas i takové situace vyskytnou, není to balet ani šachy.

       No a odpoledne utichly stroje, šoféři se převlékli do gala a netrpělivě jsme očekávali vyhlášení těch nejúspěšnějších dnešního soupeření. Štěstí je vrtkavé a tak se vítězem družstev 2022 stala holická trojice velezkušených ve složení Franta Bezdíček, Jirka Krejčík a Venca Formánek. Pánové, klobouk dolů, Vaše vítězství bylo zaslouženě vybojováno a že konkurence byla setsakra silná. Novinkou od letoška je veliký putovní pohár, kam se každoročně umístí štítek s vítězi každoročních družstev. Takže sláva vítězům, čest poraženým. 

      A nás tedy čeká podzim a zima, kde se sejdeme určitě při každoročním vyhlášení jednotlivců a možná se ještě setkáme u jedné speciální akci, na které pracujeme. 

 

Letošní sezóna je za námi. Byla skvělá. Díky moc všem, co se na realizaci našeho blbnutí letos podíleli. A těším se s Vámi na všechna další setkání. 

Sezóna 2023 bude už 10. jubilejní ... To to letí, co ? 

 

Radek Novák