Finále sezóny 2022

19.12.2022 13:12 | Jiří Husák

Jak jsme v dostatečném předstihu všemožně inzerovali, naše tradiční ukončení sezóny 2022 proběhlo opět v Bítovanech (georgafický téměř střed republiky) v penzionu u Nováků, kde jsou 1., vstřícní, 2. milí, 3. ochotní, 4. dobře vaří. 

Plánovaný start ve 14h jsme drobně přibrzdili, protože maďarská klika s omluvenkou hlásila dojezd ve 14:45, inu měli to drobet z ruky. Ale v 15h jsme tedy provedli výkop, představili program a započali naší kulturně společenskou událost. 
Zděnda v roli famózního multilingvistického konferenciéra (v davu občas zaznělo: twl on fakt mluví maďarsky) představil co se nám v roce 2022 povedlo, kde jsme co předvedli a v čem a jak chceme sezónu 2023 zkvalitnit. Před přestávkou program obohatila Jana Švarcovákterá si dala tu práci a nachystala pro 5 vybraných 5ti členných teamů velmi zábavný ale i poučný qvíz o velmi lákavé ceny. Vyhrála maďarská sekce ! Kluci a děvčata z jihovýchodu maji halt tu historii docela zmáklou. Nebo to bylo štěstí ? 
No a po přestávce se začalo vyhlašovat. Poháry si rozebrali ti nejúspěšnější ze svých kategorií, kdo se nedostavil, tomu ty medaile příležitostně jejích sousedé doručí. Hostesky z teamu Karla Herberta kromě úsměvů rozdali též krásné upomínkové krystaly soli kamenné z dolů, kde Herbert původně působil, moc hezká pozornost. A pro vítěze kromě poháru i v tužce malovaný obrázek jeho samého. 
No a co bude v roce 2023 nového ? Pracujeme na novém webu, chceme ho zmodernizovat a zaktualizovat. Máme připravený kalendář a drobné změny v kategoriích a organizaci. 
 
 
Předně jsme se dohodli, že pravidlo škrtání nejhoršího výsledku definitivně rušíme. Prostě kolik si kdo bodů vyjede, tolik bude mít. Pro velmi nízkou a smutnou účast v kategorii pre 65 se tato ruší. Místo ní a kategorie pre 75 budeme tyto zvát kategorií CLASSIC a pojedeme ve věkových kategoriích do 55, do 68 a nad 68 roků věku jezdce. 
Zavádíme též kategorii Evo Senior, tedy pro jezdce staší 50 let na motocyklech do roku 1997.
A ukázkově pojedeme třídu Milenium 2T, tedy pro dvoutaktní motocykly do roku výroby 2003 pouze na tratích Světec, Trutnov a Březolupy. 
Těm, co se na letošním vyhlášení podíleli by největší odměnou byl plný sál pozorných diváků, bohužel asi více z Vás muselo doma pomáhat péct cukroví. Já tedy za realizační team Classic Motocross jim tímto ještě jednou moc a moc děkuji. 
 
No a kdo nezaplatil členský poplatek na místě a hodlá tak učinit, nechť to provede na číslo účtu našeho spolku: 263309122/0300 a do poznámky pro příjemce uvede jméno a přijmení plátce. Díky moc ... 
 
A zazvonil zvonec a letošnímu klání je konec. 
Přeju Vám všem krásné Vánoce, bohatého ježíška, nízké zálohy na energie a do nového roku nechť vykročíte ještě optimističtěji než do toho letošního. Ať se nám všem katastrofy a pohromy a hloupí lidé vyhnou, ať se nadále scházíme v dobré náladě a k všeobecnému veselí nadále hlásáme slávu veteránskému motokrosu. 
Příští rok to totiž bude 10 let co jsme s tím naším blbnutím začali...
 
Mějte se fajn
 
Radek Novák