Ledeč 2.9.2023

4.9.2023 15:15 | Jiří Husák

         Ledečský areál se nám při naší návštěvě v srpnu moc líbil a tušili jsme, že tady odjedeme velkolepé závody. S velezkušenou partičkou organizátorů to ani nemohlo dopadnout jinak. A bylo to za naší 10ti letou historii poprvé, co jsme závodili na Vysočině, dá se říci v prostředku naší krásné země. O co symboličtější bylo, vrátit se právě do Ledče, kde v podstatě byl položen základní kámen našeho spolku manažérským selháním organizace závodu ECMO družstev v roce 2012, kdy tedy nově založený spolek Classic Motocross měl být (a pár let i byl) zástupcem v organizaci ECMO. Ale přes to všechno už dávno přerostla tráva a uragán vývoje dějin nás všechny zavál každého svým směrem. 

       A proto bylo více než symbolické se s naším ansámblem právě v Ledči předvést ve skvělém lesku. Protože se zde odvíjel jak závod našeho českého šampionátu, tak i ECMX tedy středoevropský pohár, bylo depo velmi solidně plné už v pátek spoustou zahraničních jezdců. Nejvzdálenější účastník nás navštívil ze země prince Hamleta (tedy Dánsko). Malé chmury na čelech účastníků přinesl páteční večerní deštík, kdy už tak dost mokrá místa na trati ještě více zamočil. Ale co už, není to balet. Ráno jsme dopřijali zbylé účastníky a tak bezmála 150 motocyklů se mohlo utkat na Ledečské široké, přehledné, bezpečné a vzorně připravené trati. Na začátek jsme tam pustili mladé pušky, tedy chlapce na motocyklech v kategorii Evo a Superevo, potom za nimi dvoupéra, pak dvě rozjížďky klasiků, jednou se 125kama a celou show uzavírali 85ky spolu se starýma Evama (Evo nad 50 let).  A takhle se odvíjela režie celého dne. Do kvalifikací už nastoupili všichni, i ti co jim ranní bahýnko nebylo tak úplně vhod. Následovala krátká pauza a od 13h jsme vypustili první nedočkavce srovnat síly své a svého motocyklu s bohatou konkurencí. A všem, co jste nepřišli nebo nepřijeli může být už teď líto, že tak bohatou plejádu značek, modelů a typů všech možných světových výrobců motocyklů hned tak neuvidíte. (no uvidíte, u Jirečka na fotkách). Mě osobně nejvíce zaujal šoupátkový Can-Am kde jste málem marně hledali karburátor. Bohužel si vyjeté koleje (jinak to ale fakt udělat nešlo) vyžádaly pár kotníkových poškození. Tímto především Jirkovi Krejčíkovi přejeme co nejrychlejší zotavení a že se za něj přijedeme přimluvit, aby ho babička Krejčíková mezi nás ještě pustila. 

       A tedy sláva vítězům, čest poraženým. 

       

       Moc se chci zde veřejně všem dotčeným omluvit, za šlendrián při vyhlášení výsledků. Měl jsem si to více hlídat, kontrolovat. Je to moje chyba. Bodově dáváme vše do stavu jak má do šampionátu být, ale to co se stalo, už se nedá vzít zpět. Je to určitě ponaučení pro budoucnost, nicméně byl to šlendrián a ostuda. Pracujeme už teď , aby se náš ryze amatérský team z toho poučil a k takovým trapným situacím už více nedocházelo. Pokud by i po korekci výsledků někdo nebyl spokojen s vývojem situace, nechť mě ihned kontaktuje a já zjednám nápravu. 

 

Hezký den všem a v Březolupech se uvidíme ... 

 

Radek Novák