Benátky Classic Motocross 2015

30.8.2015 12:45 | Radek Novák

A máme seriál Classic Motocross odjetý. Poslední závod se odjel v sobotu 29.8. ve vzorně připraveném areálu sidecarové trati v Benátkách nad Jizerou. Zprvu zamračená obloha dopřla jezdcům komfortní podmínky pro jejich trénování a seznámení se s zdejším terénem. Pijatelná účast ve všech kategoriích dala pořadatelům za pravdu, že naše myšlenka je smysluplná a za každým rohem se již spřádají sítě nápadů pro sezonu 2016.

Dnešní závodní den okořenila účast historických motokrosových sidecarů a  skutečně bylo na co koukat, když posádky předváděly svá umění a gymnastické dovednosti.

Jako tradičně závodnický den zahájili pionýři, následovali GP 65 s nejstaršími jezdci a jezdci hobby, dále sdružená věková kategorie GP 75, po nich vždy nejnabitější kategorie twinshock a naší produkci ukončili chlapci na strojích EVOLUTION, tedy do roku 1990.

Překvapila nás účast některých našich reprezentantů, kteří přijeli otestovat své stroje před odjezdem na motokros národů do britského Readingu. Snad se jim povede minimálně jako vloni.

Nádherný závodní den starých motocyklů bez sebemenší komplikace. Vděčíme za něj především chlapcům Házdrovým, kdy otec Zdeněk předvedl, že umí být na 3 místech naráz. Ve chvílích kdy nejel na svém Maicu, tak tahal závlahu, pneumatiku na trati a ještě u toho stihl komentovat závod. Proud jeho vzrušujícího komentáře se nám dokonce povedlo i fotograficky zachytit.  

Pánové, máte náš obdiv.

Tak teď už jen spočítat výsledky a vyhlásit přeborníky seriálu Classic Motocross. Kde, kdy, kdo a jak, Vás budeme neprodleně informovat... 

 

Radek Novák