Classic Motocross CZ

Ukončení sezóny Classic Motocross 2017

19.12.2017 11:43 | Ivana Roučková

Objektivem Miroslava Jirečka...

Vyhlášení poháru Classic Motocross CZ

7.11.2017 08:11 | Michal Janoušek

 

Říjen je v agonii a tak se motocykly pomalu ukládají k zimnímu spánku. A je na místě abychom zhodnotili uplynulou sezonu a dekorovali oprávněně borce, jenž se umístili na předních či nejpřednějších místech našeho žebříčku.

A tak se na všechny z Vás moc těší realizační team Classic Motocross 16.12.2017 od 14 hodin, Restaurace a penzion U Nováků.

Adresa :
Bítovany 1
538 51  Chrast u Chrudimi

http://www.penzion-bitovany.cz/.

Je zde možnost ubytování:   +420 773 549 795

Místa bude habaděj, těšte se na to, co si na Vás chystáme …

 

V dokonalé úctě

Radek Novák

GP Sedlice 2017 by Miroslav Jirecek

23.10.2017 08:44 | Ivana Roučková

Volný závod Ctiměřice

18.10.2017 12:13 | Michal Janoušek

Další z pozvánek na tuto sobotu:

Šumavský Amatér Cup, Podluhy

4.10.2017 09:55 | Ivana Roučková

DědaT._

Classic Motocross CZ: Benátky n. Jizerou - výsledky

27.9.2017 20:16 | Michal Janoušek

Závody družstev v Benátkách nad Jizerou jsou již za za námi a přišel čas se podívat, jak se v Benátkách dařilo jednotlivcům. 

Benátky n. Jizerou jednotlivci

Protože se jednalo o poslední závod poháru tak níže jsou celkové výsledky letošního poháru. Červeně jsou v tabulce označené dvě nejhorší rozjíždky, které se do pořadí nezapočítávají.

Celkové výsledky

Classic Motocross, Benátky nad Jizerou

26.9.2017 11:12 | Ivana Roučková

Classic Motocross Teams, Benátky nad Jizerou

25.9.2017 13:39 | Ivana Roučková

Smutné a šedivé mraky obklopili v sobotu široké okolí Benátek nad Jizerou, kde měl vyvrcholit šampionát Classic Motocross 2017. Většina účastníků byla na místě už v sobotu odpoledne a tak mnozí využili k plodné diskusi o kdečem vyhřívaný stan. Mnohým se diskuse o zítřejším závodě protáhly až do pozdních nočních hodin.  Přiznám se, že podezírám hlavního organizátora, Zdenka Hazdru seniora, že ovládá klonování, protože mám pocit, že jsem ho vídal na několika místech najednou.

Ráno se ale svatý Petr smiloval nad naším snažením a tak pro zbytek dne si závlahu schoval na jindy. Jezdci byli seznámeni se změnami na trati oproti minulým ročníkům, musím kvitovat, že to byly změny opět k lepšímu. A to si každoročně říkáme, že lepší to už asi nejde. Ranní zápis jezdců do všech kategorií proběhl promptně, některá družstva se dala dohromady až v místě konání a už nic nebránilo aby se poprvé ten den účastníci vydali zkoumat blátivou trať. A bylo to výživné. Ale to je motokros, žádnej balet… A protože kluci Boubínovic, pořádající pro nás toto klání sezvali hodně kamarádů, nakonec sajdy, co jedou s námi celý rok musely startovat na dvě rozjížďky , ustálilo se pořadí rozjížděk pro tento den : SIDECAR I , EVO+SUPEREVO, GP65, GP75, TWINSHOCK, SIDECAR II. A protože kategorie následující po sidecar I byla velmi početná, tak se chlapci vraceli zaházeni bahnem k nepoznání. Naše nejstarší kategorie hned po nich nebyla až tak početná, ale i ti byli seriozně jednobarevní. A tak to šlo celé dopoledne vzorně dál. A i přes nepřízeň počasí se časový harmonogram dodržoval vzorně, což je další vyznamenání pořadateli. Občerstvení, lehký obídek a už se po depu začali hemžit jezdci sešněrovaní do typických , klasických teamových čísel…  Což je vždy předzvěst, že se bude dít něco velkolepého. A taky dělo.

Smíšenou první kategorii vždy ovládl Zděnda junior, který ale velmi urputně musel čelit Karlovi Mitvalskému, Zděndovi Píšovi seniorovi a skvěle jedoucímu Rosťovi Hlaváčkovi, který si motocykl sehnal ve středu před závodem a moc si to na něm užíval. Ale i za nimi se tvořili tvrdě bojující skupinky jezdců, nádherná podívaná. GP65 se odvíjelo nejdříve v režii navrátilce Fandy Bezdíčka, a následně Aloise Roučky. GP 75 ovládl Marek Kraus, draftovaný do teamu Pavlem Jandou. Ale nelze nezmínit i výborné výkony Dlouhého jezdce, Kořínka, Voseckého, Grigery, Brandy … Smolařem kategorie GP 75 byl bohužel na blátě i na suchu velmi svižný Míra Hájek, který byl nejprve obětí střetu na startu a ve druhé rozjížďce ho to „rozpantovalo“ na roletě tak razantně, že byl překontrolován lékařským dohledem. Nález negativní.  Do twinšoků se nám namontoval jezdec Říha, ačkoli na motocyklu specifikace GP75. Tento svedl kruté boje s hegemony této kategorie letošní sezony, Jandou, Hazdrou seniorem a Bohatou. Svižnou vedoucí skupinu doplnil vždy vítaný sympaťák z Trenčína , Viktor Pagáčik.

A najednou bylo ticho, klid. Jen vrčení čerpadel vysokotlakých čističů v dáli a sem tam depem profrčel malej Jerling na pionýru. Zablácení, špinaví a unavení jezdci ze sebe zas udělali lidi. A už byl čas se sejít a vzdát hold těm šťastnějším či úspěšnějším, které záhy dekorovaly půvabné hostesky za téměř už tradičního komentáře opravdu multifunkčního Zděnka Hazdry seniora. A když se všech 11 teamů seřadilo kolem stupínku pro nejlepší a z amplionu zaznělo „země česká, domov můj“ byl to velmi silný a emotivní zážitek. A protože byla neděle, bohužel nebylo moc času na zhodnocení tak fantastického setkání, tak věřím, že to všichni společně probereme na závěrečném vyhlášení všech kategorií seriálu Classic Motocross. Kde a kdy ? To Vám sdělíme brzy, aby jste si stihli nažehlit košile a uvázat kravaty …  

Radek Novák

 

PS : slovo závěrem :

Děkujeme všem , kteří se aktivně ale i jen svou přítomností postarali o obrovskou podporu našeho klubu při nedělních závodech. 
Bez Vás by to nešlo ... Výsledkový servis bude následovat. 
Škoda, že je jíž podzim. 
Za organizační team 
Zdeněk Hazdra

PSS : prosím vraťte mě dva šputny do výfuku, co jsem nechal u mytí

Zdeněk Hazdra jun.

Šumavský Amatér Cup, Horažďovice

21.9.2017 10:38 | Ivana Roučková

_DědaT._

CMdN, Randers 2017

18.9.2017 10:14 | Ivana Roučková

« Předchozí 1 9 10 11 12 13 14 15 18 26 34 Další »