Classic Motocross CZ

Šumavský amatér Cup - Kluky u Písku

10.4.2018 12:24 | Ivana Roučková

 

_DědaT_

Vodní pískování u JD Worx

24.3.2018 19:33 | Michal Janoušek

Během zimy jsme nespali zimním spánkem jako medvědi, ale přemýšleli jsme co můžeme pro členy našeho klubu ještě udělat. Podařilo se nám domluvit 10% slevu na vodní pískování u firmy JD Worx. Tato technologie je velmi šetrná k vašim dílům a výborně se hodí pro čištění hliníkových dílů. Obrázek vydá v tomto případě za víc než tisíc slov, takže se níže můžete podívat, jak to vypadá v praxi. Více ukázek prací najdete na www.jdworx.cz nebo na facebooku https://www.facebook.com/jakubdavidworx/.  Sleva bude uplatněna po předložení klubové kartičky, které již pro Vás máme nachystány.

Pokračování

Internationales Classic-Motocross in Teutschenthal 2018

22.3.2018 20:18 | Ivana Roučková

Vážení kamarádi a přátelé Classic motocrosu

Po loňském 1. Ročníku Classiců na trati v Teuschenthalu , kterého se mnoho z Vás zůčastnilo a zažili tak tu „husí“ kůži nahánějící atmosféru. Jak na moto, tak i v hledišti nebo při poslechu národní České hymny, se na nás obracejí pořadatelé opět s novou výzvou.

Tou je Vaše účast na 2.ročníku pořádaného dne 23.6.2018, jak je i uvedeno v našem rozpisů závodů.

Letos je o účast enormní zájem (k 17.3. je nahlášeno již 220 jezdců) a závod to bude opravdu mezinárodní, proto-že je přihlášeno 12 národností.

Pokračování

Registrace startovních čísel 2018

13.3.2018 13:38 | Michal Janoušek

Dnešním dnem spouštíme registraci startovních čísel. Čísla z loňského ročníku jsou hájena do 15.2.2018.

Registraci můžete provést na odkazu ZDE

Seznam již zaregistrovaných čísel ZDE.

Těšíme se na Vaši účast, dotazy a připomínky směřujte na michal@classicmotocross.cz nebo 775924435.

Zrušení kontrolního závodu v Benátkách 7.4.2018

12.3.2018 22:51 | Michal Janoušek

Se slzou v oku Vám musíme sdělit neradostnou zprávu.  Díky nepřízni počasí a chybné komunikaci jsme nuceni kontrolní závod v Benátkách 7.4.2018 odložit na neurčito. Zděnda Házdra dělal co mohl, abychom k takovému kroku nebyli nuceni přistoupit, ale bohužel se proti nám živly spikly ... Takže se uvidíme až na ostro v Ostrově. 

Díky 

Stavba a závodění na nejrychlejší ČZ 400 na světě, díl třetí

12.3.2018 16:35 | Michal Janoušek

V závěrečném díle se podíváme s Rexem na Carlsbad GP a poté do ČZ, kde se ukázalo, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Dál už předávám slovo Harrymu, který našemu klubu dovolil své vyprávění publikovat:

Pokračování

Stavba a závodění na nejrychlejší ČZ 400 na světě, díl druhý

23.2.2018 15:47 | Michal Janoušek

Máme zde druhý díl vyprávění Harry Klema o stavbě ČZ na MS v Carlsbadu, přeji příjemné čtení.

 

Začátek stavby 

Hned další den jsem vyndal motor z rámu a připravil si podklady, jak ho chci upravit, včetně časování, kompresního poměru a dalších věcí. Ve stejnou dobu Slim s Rexem začali upravovat rám. Postavit konkurenceschopný stroj na velkou cenu bylo v naší garáži číslo 1. 

Měl jsem velké zkušenosti se stavbou motoru Kawasaki 350 Bighorn na flat-track a silniční závody, takže jsem věděl jaké časování použít pro příjemný průběh výkonu nebo naopak pro maximální špičku, proto jsem se zeptal Slima, jakou cestou se chceme vydat. Slim mi odpověděl, “Dostaň z toho všechen výkon  co můžeš, Rex ví, jak používat spojku.” S tímhle zadáním jsem navrhnul časování, které bylo bližší 125 než motokrosovému půllitru. Abych trochu vylepšil spodní pásmo otáček, převrtal jsem válec o 1mm a přidal dva zadní přepouštěcí kanály, abych zvětšil jejich plochu. 

Pokračování

Stavba a závodění na nejrychlejší ČZ 400 na světě, díl první

17.2.2018 15:33 | Michal Janoušek

 Dnešní článek na pokračování nás zavede do USA v polovině sedmdesátých let. Příběh vypráví Harry Klemm, který patřil mezi významné úpravce motorů v USA. V dnešním článku Harry popisuje, jak se seznámil s továrním jezdcem ČZ a později Yamahy Rexem Statenem.  Nyní už předejme slovo Harrymu: 

Pokračování

Velký test motokrosových 250

3.2.2018 12:16 | Michal Janoušek

S novým rokem 2018 přichází do našich závodů také nová třída a to PRE ´85, tedy motorky do roku 1985. Využili jsme s laskavým svolením článek z webu PulpMX.com, abychom vám právě tyto motorky představili. Možná si někdo z vás najde svého favorita a na jaře se postaví na start v této kategorii.

 

Počátek osmdesátých let se vyznačoval velkým nadšením pro motokros. Vývoj motorek šel rychle dopředu a každý rok byly modely kompletně přepracovány. To se vůbec nedá srovnávat s dnešními modely, kdy se po několik let téměř nic nemění. V osmdesátých letech bylo standardem vyvíjet a modernizovat. Během tří let, což je poměrně krátká doba, se stroje razantně změnily. Vzduchem chlazený motor byl nahrazen vodou chlazeným, zadní dva tlumiče byly nahrazeny jedním centrálním a bubnové brzdy vystřídaly kotoučové. Takto vznikla superkrosová zbraň.

Pokračování

Přípravy na nadcházející sezónu - Žlutava

30.1.2018 08:59 | Michal Janoušek

Pod rouškou tmy jak bankovní lupiči jsme se se Zdendou sčuchli v Průhonicích a vyrazili na smluvenou schůzku do Žlutavy. Protože je dobrým zvykem našeho spolku se vždy před plánovanými závody kdekoli sejít s pořadateli a domluvit přímo v místě veškeré podmínky, nápady a připomínky, abychom s tou naší show sem mohli následně zavítat. A nejinak jsme tedy postupovali i v případě trati nacházející se na trojmezí Hanná, Slovácko a Valašsko.  A sotva jsme probrali několik málo našich společných témat, už jsme projížděli kolem Otrokovic a stoupali bukovým hvozdem do malebné vesničky Žlutava. U školy doleva a furt rovně a jste na trati. Nádherný areál, jezdecky i divácky velmi atraktivní, startovací kopeček, šíře minimálně 5 metrů. No a místní klub v čele s Petrem a Michalem se na nás velice těší. Chlapci plánují reklamu v rádiu Zlín, v lokální kabelovce, Bude spousta jídla, pití a kulturních zpestření. Prostě už teď Vám všem chceme sdělit, že se opravdu je na co těšit. A protože to bude v půli léta, bude skvělé zde strávit celý motokrosový víkend. Tož hoši - těšíme sa ... 

 

 
Radek Novák 
« Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 17 24 32 Další »