Classic Motocross CZ

Šumavský Amatér Cup, Pacov

3.8.2017 15:02 | Ivana Roučková

DědaT._

MEMORIÁL TŘÍ ŠTAUDŮ - info

28.7.2017 11:58 | Ivana Roučková

Na závod MEMORIÁL TŘÍ ŠTAUDŮ ve Vranovském žlebu, který se bude konat 29. července 2017, byla spuštěna ONLINE REGISTRACE.

Pro jezdce, které využijí možnost se registrovat online, bude při přejímce připravena malá odměna (dáreček). 

Přihlášku najdete ke stažení na www.vranovskyzleb.cz v sekci – KE STAŽENÍ. 


Přihlášku prosím důkladně vyplňte a nezapomeňte vyplnit i třídu, ve které pojedete. Pokud by tam byli nějaké nejasnosti, po přijetí přihlášky se vám ozveme a doladíme to. 

Vyplněnou přihlášku zašlete na e-mail : mxvranov@gmail.com a do předmětu napište MEMORIÁL TŘÍ ŠTAUDŮ – PŘIHLÁŠKA. Po přijetí přihlášky vám zašleme zpět potvrzovací e-mail, že vaše přihláška dorazila v pořádku. 

Přejímka bude den před závodem (v pátek) od 18 - 20h a v den závodu (sobota) ráno od 7 – 9h. 

Startovné je 600,- Kč a platí se až přímo na místě při přejímce. 

Dále upozorňujeme jezdce, že po administrativní přejímce následuje technická přejímka a s ní souvisí i od časomíry vydání krabiček. Krabičky budete dostávat oproti vratné záloze 500,- Kč. 

Trénink začíná v 8h. Kategorie mohou být sloučené (podle počtu přihlášených jezdců) a pořadí kategorií bude vyvěšeno ráno na tabuli u hlavní budovy.

Stojí za zmínku, že v loňském roce jsme předali na Memoriálu bratří Štaudů putovní pohár. Putovní pohár v loňském roce získal ve třídě veterán 50 - pan Miroslav Štaud. Letos boj o putovní pohár MEMORIÁLU TŘÍ ŠTAUDŮ bude ve třídě veterán 60. 

Ve 12.30 hod bude slavnostní zahájení.

V 13h začínají závody startem první třídy a pak se pokračuje podle časového harmonogramu. Prosíme jezdce, aby si své pořadí rozjížděk průběžně hlídali ( je možná změna harmonogramu z důvodu mimořádného kropení, zranění atd.). 

O bezpečnost jezdců se na trati bude starat profesionální skupina traťáků pod vedením Juraje Studeníka a časomíru zajistí skupina pana Kotyze. Časomíra bude k dispozici na vydání krabiček v pátek od 18 do 20h a v sobotu od 7 do 9h . Výsledky poté budou k dispozici ke stažení.

Oslovili jsme moderátora, který se v oblasti motorismu pohybuje již 40 let jako činovník. Pro motorismus dělá spousty aktivit. Například se stará (dělá manažera, mluvčího) o ZLATOU GENERACI ČESKOSLOVENSKÉHO MOTOKROSU – pořádá besedy s mistry světa v motokrosu (Antonín BABOROVSKÝ, Jaroslav FALTA, Miloslav HALM, Jiří CHURAVÝ, Zdeněk VELKÝ, Jiří STODŮLKA, Martin ŽERAVA). Dále dělá moderátora spousty akcí a komentátora pro Nova Sport, apod. Moderovat vzpomínkový závod Memoriálu TŘÍ ŠTAUDŮ bude Jiří Hejtík. Jirka znal Karla Štauda, Miroslava Štauda i Miroslava Štauda ml. a jistě nám během dne poví jak se tito tři pánové zapsali do historie motokrosu i Vranovského žlebu. 

Občerstvení bude zajištěno již v pátek a celou sobotu. Důležité je, že dojetím poslední rozjížďky a vyhlášením výsledků akce ve Vranovském žlebu nekončí a pokračujeme za tónů příjemné muziky a vychlazeného piva a něco dobrého k jídlu. Akce je úplně pro všechny a když pro všechny tak pro všechny – jezdkyně, jezdce, doprovody, činovníky a všechny přátelé motokrosu. O hudbu se bude starat DJ Ronnie. A doufáme, že kromě rozboru techniky jízdy, tratě či jak se závod povedl využijete hudbu, která bude pro vás hrát a nebudete jen sedět a zatancujete si . Akce je v plánu do ranních hodin, nebo do doby co každý jedinec vydrží. 


Za sportovní areál AMK Zbrojovka Brno – Jana Klinerová.

Fotoreport Teutschenthal od Míry Jirečka

24.7.2017 13:32 | Ivana Roučková

Classic Motocross DE, Teutschenthal

19.7.2017 21:31 | Ivana Roučková

Byl mrazivý začátek prosince, kdy Classic Motocross CZ uspořádal vyhlášení závodů za rok 2016. A protože uvnitř restaurace byla nálada více než jiskrná, zavolal si mě náš pravidelný účastník a kamarád Helge Mühlig, co bychom tomu řekli, udělat jeden takový závod u nich. Jasně, super, ale „kde“ u Vás ?  No co tam dělá brácha ředitele, v Teutschenthalu. Cože ?? Kde že to brácha šéfuje ?  No v Teutschenthalu, tam co se jezdí Mistrovství Světa ! Ta informace byla až neskutečná, Zdenda Hazdra, co to tam s nim právě upekl se jen culil. Tak co , jdeme do toho ? Zkusíme to ? A kdy by se to hodilo ? Abych Vám nezasáhnul do kalendáře. No hele, hodilo by se to tak nějak v půlce července. OK, jdu volat bráchovi. A tak se tedy 10.prosince v Chrástu u Chrudimi zrodila myšlenka… A už to šlo jak po drátkách. Webový stránky, propagace, informace, časový rozvrh, pozvánky pro čestné hosty, informace o trati, pecka… Hele, ono to asi teda opravdu toho 15.července v tom Německu fakt  bude. A taky že bylo....Pokračování

Classic Motocross DE, Teuschenthal

19.7.2017 21:20 | Ivana Roučková

Internacional Classic Motocross, Teutschenthal

18.7.2017 10:59 | Ivana Roučková

Celý fotoreport z mezinárodního Mistrovství Evropy Classic motocross, Teutschenthal najdete v záložce GALERIE nebo proklikem přes úvodní foto.  

Šumavský Amatér Cup, Netolice II.

12.7.2017 12:00 | Ivana Roučková

_DědaT._

Classic Motocross CZ, Světec

10.7.2017 16:01 | Ivana Roučková

Classic Motocross CZ: Světec výsledky

4.7.2017 13:20 | Michal Janoušek

Pojďme se podívat jak dopadl závod ve Světci a jak zamíchal celkovým pořadím v seriálu Classic Motocross

Výsledky závodu ve Světci

Průběžné pořadí poháru Classic Motocross

Classic Motocross CZ, Světec

3.7.2017 11:38 | Ivana Roučková

Když jsme vloni v prosinci se Zdeňkem Házdrou navštívili Petra Bártla, který nás odvezl na „jeho“ motokrosový areál ve Světci nad Bílinou, oba jsme si okamžitě řekli to je ono. Nádherná scenérie pod Milešovkou, roztomile zvlněná krajina českého středohoří a uprostřed tý parády trať pro jízdu krajinou, žádnej superkros, jen terénní vlnky. Start po louce do mírného stoupání, trasa široká, přehledná, rychlá i technická. Nádhera…

Celou akci ovšem ohrozily rozmary červnového počasí. Zatímco z Kostěnic jsme jeli všichni spálení od sluníčka, tak ve Světci ve středu padaly kroupy a po trati se valily potoky vody. Ale naštěstí nás má svatý Petr prostě rád a v pátek dopoledne jsme si mohli telefonicky sdělit : „jedem“ !!! A jeli jsme… Program byl doplněn o kefly  v různém stádiu vývoje a děti na MX50,65 a 85. No vždyť jo, jen ať droboť vidí, na čem jezdili dědečkové …  A někteří dodnes jezdí.  

Díky nevalné účasti (na což jsme ale vždy na každém prvním podniku v lokalitě zvyklý) jsme zcukli GP 65 a GP 75 k sobě a Evičky si vzaly pod svá křídla též SuperEVičky. Nesmíme zapomenout též na naše kamarády co neudrží motocykl v přímé ose samotný a tak si k němu přimontovali postraní vozík aby mohli vozit kámoše, i ti si přijeli zakrosit. Ozvučení dostačující , občerstvení skvělé, a tak se už trénuje a kvalifikuje. Ohlasy jezdců po prvních kolech místní trati jsou vesměs pozitivní, jen díky délce trati si to zatím málokdo pamatuje. Ale to je dobře, v Šárce i v Brdatkách to taky mělo skoro 3 kilometry…

Diváci se myslím skvěle bavili, protože všechny kategorie přinesly urputné boje. Zvlášť v kategorii twinshock zde máme fantastickou dvojici, která si nedaruje ani metr a pere se o nejvyšší příčky. Je to pan Janda na motocyklu ČZ  a Helge Mühlig na Suzuki. Tyto dva divočáky zde doplnili pánové Kubík, Bohata a Janeček a bylo opravdu na co se dívat a popohánět je v jejich klání.

V gépé 65+75 nám nastoupil kolega Mitvalský na neobvyklém stroji BSA a přestože už na začátku hlásil, že jet se na tom prostě nedá, zbytku pole ukázal dvakrát jen svá modrobílá záda … Tak nevím, jak by to vypadalo, kdyby se na tom jet dalo.

No a v Evíčkách všem opět natrhl triko Radek Plavecký na Hondě, jemuž ale statečně sekundoval „malej Hazdřik“ taky na Hondě a nebýt trošku smůly co měl Zdeněk Píša senior s KX 500, který štěstím hýkal, protože to je KONEČNĚ trať kde muže tomu pullitru dát trošku napít, byl by krásný trojsouboj o vedení i zde.

A protože nás patron počasí měl ten víkend opravdu rád, zahnal krutopřísná mračna od nás stranou i před posledními rozjížďkami a tak jsme mohli jen z dálky sledovat, jak se Teplice noří do neprostupných mračen.

A protože výsledky vyhlásil věhlasný komentátor Zdenda Hazdra senior, bylo i o závěrečnou zábavu postaráno. A tak si ti, co si to zasloužili odvezli ceny, ti co ne, odjeli s prázdnou. A vlastně ne, odjeli jsme domu všichni s pocitem, že jsme zažili něco fantastického. A se vzájemným příslibem že se sem určitě všichni vrátíme se vlastně už toho návratu teď nemužeme dočkat…  Díky, Díky, díky !!!

Celý fotoreport si můžete prohlídnout v záložce GALERIE nebo prolikem zde

Classic Motocross CZ

Radek Novák

« Předchozí 1 11 17 18 19 20 21 22 23 31 41 Další »