Classic Motocross CZ: Benátky n. Jizerou - Družstva

10.9.2017 18:52 | Michal Janoušek

Vážení kamarádí a přátelé! 

Sezona Classic Motocrosu 2017 postoupila do posledního závodu sezony. 

Po úspěchu modelu z loňska, kdy jsme vypsali závod 3členných družstev, jsme se rozhodli pokračovat. Výsledky závodu jsou zároveň započítány do hodnocení jednotlivců poháru Classic Motocross CZ (proto přijeďte všichni, kdo se chcete hezky povozit!) 

Proti loňskému ročníku, jsme si pro Vás připravili novinku a to, že budeme do závodu družstev hodnotit i Super-Evo. (viz pravidla) 

POZOR: termín je NEDĚLE 24.9.2017 !!! 

V sobotu se konají na sousední trati závody, proto prosíme ty kteří přijedou v sobotu (doufám že Vás bude hodně) o kooperaci při parkování. 

Stan a občerstvení bude v provozu již od  sobotního odpoledne. 

Na všechny se těší organizační team. 

Případné dotazy na tel. 602684831 po 16 hod. 

Pravidla ZDE

Shrnutí trutnovského závodu.

8.9.2017 09:42 | Martin Macášek

 

Po necelých dvou měsících letní přestávky byl na programu předposlední závod letošního seriálu. Tentokrát nás čekala červená hlína v trutnovském motokrosovém areálu. Klasické terénní stroje opět doplnila početná skupina posádek na sidecarech a samostatná kategorie byla vypsána také pro jezdce na moderních motocyklech, kteří se účastnili vloženého závodu Memoriálu Jiřího Mikysy. Aby si každý přišel na své, měla trať celkem tři podoby a nutno podoknout, že se to poadatelům povedlo vyznačit na výbornou a nestalo, se že by se někdo vydal jiným směrem. Noční bujaré veselí v depu vystřídala ranní sprcha, po které někteří z jezdců sušili své vybavení a vylévali vodu z bot. Díky nočnímu deštíku byly seznamovací jízdy opravdu výživné, ale trať začala rychle vysychat a díky sidecarům byli vyžehleny ty největší koleje. Zápolení na trati byla urputná ve všech kategoriích, každý chtěl urvat body před finálovým závodem družstev v Benátkách nad Jizerou.. Nebyla nouze ani o pády, naštěstí to odnesla jen technika a pár odřenin na končetinách jezdců. Někteří jezdci využili závodu jako přípravu na Classic Motocross des Nations a vzhledem k jejich výkonům můžeme počítat s tím, že nám v Dánsku rozhodně ostudu neudělají. Parádní překvapení připravil Petr Kašše, který nejen, že se podílel na stavbě tratě, ale zajistil také rožeň s vepřem, který přišel hladovým krosákům vhod. O moderování se postaral neúnavný spíkr Zdeněk Hazdra starší, který občas střídal mikrofon s řidítky, aby si střihnul rozjížďku ve Twinshockách. Během předávání cen nechyběl nízký průlet sovětské stíhačky z druhé světové války. Zkrátka, závodní sobota, jak malovaná.

 

Classic Motocross CZ: Trutnov

16.8.2017 10:30 | Michal Janoušek

Léto je pomalu za námi a tak je třeba vyvětrat odpočatá těla a probudit spíci motocykly zaprášené prachem žní. A tak už jistě všichni toužebně očekáváme závody v Trutnově. Zde je pozvánka od samotného náčelníka Krkonošského automotoklubu :

 

Rok nám uběhl jako voda v naší řece Úpě a tak bych rád  touto cestou pozval všechny příznivce Classic Motocrosu na závody do Trutnova.Pokračování

MEMORIÁL TŘÍ ŠTAUDŮ - info

28.7.2017 11:58 | Ivana Roučková

Na závod MEMORIÁL TŘÍ ŠTAUDŮ ve Vranovském žlebu, který se bude konat 29. července 2017, byla spuštěna ONLINE REGISTRACE.

Pro jezdce, které využijí možnost se registrovat online, bude při přejímce připravena malá odměna (dáreček). 

Přihlášku najdete ke stažení na www.vranovskyzleb.cz v sekci – KE STAŽENÍ. 


Přihlášku prosím důkladně vyplňte a nezapomeňte vyplnit i třídu, ve které pojedete. Pokud by tam byli nějaké nejasnosti, po přijetí přihlášky se vám ozveme a doladíme to. 

Vyplněnou přihlášku zašlete na e-mail : mxvranov@gmail.com a do předmětu napište MEMORIÁL TŘÍ ŠTAUDŮ – PŘIHLÁŠKA. Po přijetí přihlášky vám zašleme zpět potvrzovací e-mail, že vaše přihláška dorazila v pořádku. 

Přejímka bude den před závodem (v pátek) od 18 - 20h a v den závodu (sobota) ráno od 7 – 9h. 

Startovné je 600,- Kč a platí se až přímo na místě při přejímce. 

Dále upozorňujeme jezdce, že po administrativní přejímce následuje technická přejímka a s ní souvisí i od časomíry vydání krabiček. Krabičky budete dostávat oproti vratné záloze 500,- Kč. 

Trénink začíná v 8h. Kategorie mohou být sloučené (podle počtu přihlášených jezdců) a pořadí kategorií bude vyvěšeno ráno na tabuli u hlavní budovy.

Stojí za zmínku, že v loňském roce jsme předali na Memoriálu bratří Štaudů putovní pohár. Putovní pohár v loňském roce získal ve třídě veterán 50 - pan Miroslav Štaud. Letos boj o putovní pohár MEMORIÁLU TŘÍ ŠTAUDŮ bude ve třídě veterán 60. 

Ve 12.30 hod bude slavnostní zahájení.

V 13h začínají závody startem první třídy a pak se pokračuje podle časového harmonogramu. Prosíme jezdce, aby si své pořadí rozjížděk průběžně hlídali ( je možná změna harmonogramu z důvodu mimořádného kropení, zranění atd.). 

O bezpečnost jezdců se na trati bude starat profesionální skupina traťáků pod vedením Juraje Studeníka a časomíru zajistí skupina pana Kotyze. Časomíra bude k dispozici na vydání krabiček v pátek od 18 do 20h a v sobotu od 7 do 9h . Výsledky poté budou k dispozici ke stažení.

Oslovili jsme moderátora, který se v oblasti motorismu pohybuje již 40 let jako činovník. Pro motorismus dělá spousty aktivit. Například se stará (dělá manažera, mluvčího) o ZLATOU GENERACI ČESKOSLOVENSKÉHO MOTOKROSU – pořádá besedy s mistry světa v motokrosu (Antonín BABOROVSKÝ, Jaroslav FALTA, Miloslav HALM, Jiří CHURAVÝ, Zdeněk VELKÝ, Jiří STODŮLKA, Martin ŽERAVA). Dále dělá moderátora spousty akcí a komentátora pro Nova Sport, apod. Moderovat vzpomínkový závod Memoriálu TŘÍ ŠTAUDŮ bude Jiří Hejtík. Jirka znal Karla Štauda, Miroslava Štauda i Miroslava Štauda ml. a jistě nám během dne poví jak se tito tři pánové zapsali do historie motokrosu i Vranovského žlebu. 

Občerstvení bude zajištěno již v pátek a celou sobotu. Důležité je, že dojetím poslední rozjížďky a vyhlášením výsledků akce ve Vranovském žlebu nekončí a pokračujeme za tónů příjemné muziky a vychlazeného piva a něco dobrého k jídlu. Akce je úplně pro všechny a když pro všechny tak pro všechny – jezdkyně, jezdce, doprovody, činovníky a všechny přátelé motokrosu. O hudbu se bude starat DJ Ronnie. A doufáme, že kromě rozboru techniky jízdy, tratě či jak se závod povedl využijete hudbu, která bude pro vás hrát a nebudete jen sedět a zatancujete si . Akce je v plánu do ranních hodin, nebo do doby co každý jedinec vydrží. 


Za sportovní areál AMK Zbrojovka Brno – Jana Klinerová.

« Předchozí 1 12 20 21 22 23 24 25 26 33 44 Další »