Ohlédnutí za 2. závodem Classic Motocrossu v Ostrově u Lanškrouna

27.4.2016 15:00 | Ivana Roučková

Přes veškeré negativní prognózy je nezbytné říci toto : „Ano , opět se to vydařilo fantasticky !“  Ostrovští motocyklový nadšenci připravili trať pro nás staromilce,  jak jen nejlépe připravit lze, loučka byla prostorná pro všechny účastníky a ranní mráčky, které se proháněly velmi vysoko nám signalizovali, že z nich fakt nic nekápne. A taky že nekáplo. A úderem 8hodiny se otevřely zadní dveře Karosy – tedy pardon - časoměřičského stanoviště, kabiny pro jury a komentátorského „press centra“ a první přihlášení už šli hledat svojí motocyklovou výstroj aby mohli zas po roce zatnout zub svých drapáků do místní hlíny.

Obvykle se ráno trénovalo, dokonce na ostro a odpoledne závodilo. Scukli jsme naše všechny kategorie do 4 tak nějak výkonnostně podobných rozjížděk a už to jelo. Twinshocky ovládl suverénně šofér Mühlig na Maico, kategorii EVO pan Píša senior na KX 500, GP 75 celkově odvodil pan Dokópil na zetce a GP 65 kolega Bezdíček.  Drama jednotlivých rozjížděk není třeba popisovat a vlastně ani nechceme. Přijďte se sami podívat…  

Závěrem chceme zde vyseknout hlubokou poklonu nezjištné, ale o to intenzivnější přípravě celého závodu. Snad jen jednu výtku do budoucna – ve stánku už v 10:00 dopoledne neměli inzerovaný uzený jazyk, tak pánové, to ať se už neopakuje…

_Radek Novák_

Novinky ECMO 2016

22.4.2016 10:00 | Ivana Roučková

Kromě skvěle rozjetého českého poháru Classic Motocross CZ , kde zaznamenáváme stoupající zájem jezdců i diváků, nás již za několik týdnů čeká první závod evropského poháru ECMO.  Kromě zásadní novinky v posunu věkové hranice nejmladší kategorie jezdců z 35 na 30 let, čeká účastníky tohoto šampionátu ještě jedna novinka. Od letošního roku byla založena pozice „technického supervizora“ . Člověka, jenž bude dohlížet na dodržování předepsaných technických předpisů, odpovídajících jednotlivým kategoriím. Dosud toto prováděla volená mezinárodní jury, která se losovala vždy před samotným závodem. Nyní bude nad vším bdít pan Johan Roosink, člověk jenž bude mít zásadní slovo a právo veta při eventuelním technickém problému.  Za klub Classic Motocross CZ konstatuji, že taková funkce by podle našeho názoru měla být minimálně konzultována při každoročním setkání všech reprezentantů jednotlivých sdružených států. My tuto informaci zjistili z oficiálních stránek.

_Radek Novák_

Classic Motorcross v Ostrově u Lanškrouna

19.4.2016 10:00 | Ivana Roučková

Již tuto sobotu se sejdeme při 2. podniku seriálu Czech Classic Motocross, tentokrát na velmi oblíbené trati v Ostrově u Lanškrouna. Jako obvykle je podle slov pořadatele vše dokonale připraveno. Těšíme se na hojnou účast jak závodníků, tak i diváctva.

« Předchozí 1 12 23 32 33 34 35 36 37 38 44 Další »