ECMO 16.5.2015 Horní Újezd u Litomyšle

22.5.2015 10:10 | Radek Novák

ECMO Horní Újezd u Litomyšle 15-16.5.2015
Po velice úspěšném a všemi účastníky i diváky pozitivně kvitovaném závodě ve Stříbře, kde si náš nově formovaný klub Classic Motocross odbyl svou pořadatelskou premiéru bylo při setkání všech členských zemí na podzim loňského roku rozhodnuto, že by Češi měli dostat i druhou šanci k uspořádání závodu jednotlivců. Což při počtu členských zemí sdružených v klubu ECMO nebývá vůbec pravidlem, ba naopak. A tak po mnoha stovkách kilometrů a mnoha setkáních na tratích vhodných pro uspořádání takového podniku, se náš realizační team na radu megazkušeného nestora českého motokrosu, Míry Jirečka vyskytl v malé vísce v pardubickém kraji, zvoucí se Horní Újezd. Když jsme pěšinkou mezi chaloupkami vystoupali na vrchol planiny, rozlehlostí, přehledností, vybaveností a nádherou toho areálu se nám zatajil dech. Setkání s vedením místního AMK, které dnes už můžeme nazývat našimi přáteli, vedlo nezadržitelně k tomu, že to prostě musí být tady.


A tak neuteklo ani 8 měsíců a celá show mohla vypuknout. Evžen Zadražil dostal pro své hlasové projevy zcela nové ampliony, trať byla připravena naprosto famózně, závodníci se už od středy zabydlovali na posečené louce lemující celé závodiště. A už je tu páteční odpoledne, kdy otevíráme okna časoměrného centra, kam jsme provizorně umístili administrativní přejímku, před kterými se tvoří fronta závoduchtivých nedočkavců. O 3 hodiny později otevírá Jirka Starec technickou přejímku, kam se jezdci už sjíždí díky rozlehlosti areálu většinou na svých závodních motocyklech s motory v chodu. A už zase jako vždy, když se taková událost jako je evropský šampionát veteránů chystá, po mě běhá husí kůže, mám pocit, jako kdyby měly být vánoce i velikonoce už zítra… Pokračování

Evropský pohár Horní Újezd 2015

17.5.2015 23:30 | Radek Novák

Díky všem, kdo se zúčastnili a pomohli vytvořit tak jediněčnou akci, jakou byly závody Evropského Šampionátu veteránů ECMO v Horním Újezdě.

 

Radek Novák

Motorbike 5/2015

7.5.2015 17:21 | Radek Novák

V aktuálním čísle časopisu Motorbike najdete reportáž a fotky ze závodů v Ostrově u Lanškrouna. 

 

Classic motocross, Ostrov u Lanškrouna

29.4.2015 09:35 | Ivana Roučková

 

                                                  (Click na obrázek zobrazíte celý fotoreport)                                                            

MotoCare Amater Cup, Okrouhlá Radouň

28.4.2015 15:37 | Ivana Roučková

První závod seriálu MAC odstartoval v Okrouhlé Radouni u Jindřichova Hradce. Nejlepší jezdci třídy ČZ v první jízdě Ondřej Herink z MX teamu Český Krumlov a Jan Likler z Buksa/Ados KTM Teamu měli bohužel po zbytek závodního dne smůlu. Honzova „číza“ 380ccm vypověděla službu už v předstartovním prostoru, Ondra pak musel odstoupit ve druhé jízdě z prvního místa. Zajímavě se tak zamotala bodová situace v celkových výsledcích, kde měli hned tři jezdci na čele bodovou shodu. Nejlépe hovořila čísla pro Jana Hronka z týmu HR technik, druhý byl nakonec vltavotýnský Radek Dlouhý a třetí na italském veteránském stroji SWM Josef Šnobl.

Zdroj článek : Evžen Zadražil 

Motosport Chýnov

Fotogalerie od DědyT. proklikem na obrázek startu třídy ČZ. 

Výsledky třídy ČZ : 2015/04/Okr-Radoun-CEZETY.pdf

 

« Předchozí 1 12 23 33 38 39 40 41 42 43 44 Další »