Benátky Classic Motocross 2015

30.8.2015 12:45 | Radek Novák

A máme seriál Classic Motocross odjetý. Poslední závod se odjel v sobotu 29.8. ve vzorně připraveném areálu sidecarové trati v Benátkách nad Jizerou. Zprvu zamračená obloha dopřla jezdcům komfortní podmínky pro jejich trénování a seznámení se s zdejším terénem. Pijatelná účast ve všech kategoriích dala pořadatelům za pravdu, že naše myšlenka je smysluplná a za každým rohem se již spřádají sítě nápadů pro sezonu 2016.

Dnešní závodní den okořenila účast historických motokrosových sidecarů a  skutečně bylo na co koukat, když posádky předváděly svá umění a gymnastické dovednosti.

Jako tradičně závodnický den zahájili pionýři, následovali GP 65 s nejstaršími jezdci a jezdci hobby, dále sdružená věková kategorie GP 75, po nich vždy nejnabitější kategorie twinshock a naší produkci ukončili chlapci na strojích EVOLUTION, tedy do roku 1990.

Překvapila nás účast některých našich reprezentantů, kteří přijeli otestovat své stroje před odjezdem na motokros národů do britského Readingu. Snad se jim povede minimálně jako vloni.

Nádherný závodní den starých motocyklů bez sebemenší komplikace. Vděčíme za něj především chlapcům Házdrovým, kdy otec Zdeněk předvedl, že umí být na 3 místech naráz. Ve chvílích kdy nejel na svém Maicu, tak tahal závlahu, pneumatiku na trati a ještě u toho stihl komentovat závod. Proud jeho vzrušujícího komentáře se nám dokonce povedlo i fotograficky zachytit.  

Pánové, máte náš obdiv.

Tak teď už jen spočítat výsledky a vyhlásit přeborníky seriálu Classic Motocross. Kde, kdy, kdo a jak, Vás budeme neprodleně informovat... 

 

Radek Novák

Průběžné výsledky seriálu 2015.

20.8.2015 21:11 | Radek Novák

Blíží se poslední závod letošního seriálu a tak jsem pro vás připravil tabulku průběžných výsledků před velkým finálem. Tabulka je přehledně rozdělena do listů podle jednotlivých kategorií. V průběhu seriálu došlo k rozhodnutí, že jezdci třídy Twinshock starší 50ti let budou na konci seriálu vyhlášeni samostatně. To samé se týká jezdců starších 70ti let jedoucích třídu GP65/66+ . V tabulkách jsou tyto podkategorie označeny žlutou barvou. Zároveň vás tedy chci pozvat na finálový závod, který se pojede 29. 8. na SIDECAROVÉ trati v Benátkách nad Jizerou. 2015/08/PRUBEZNE-VYSLEDKY-SERIALU-2015.xls

Memoriál Oty Tomana Slapy 2015

17.8.2015 13:30 | Radek Novák

Nedělní setkání motokrosových příznivců a jezdců na Slapech přivítal ranní deštík, což některým ubralo závodnické nadšení. Nicméně většina borců se závodů zúčastnila.

Zlatým hřebem celého programu bylo samotné zahájení závodů, kdy jezdci těch nejzvučnějších jmen minulosti jak motokrosové, tak i soutěžácké přijeli vzdát poctu Otovi Tomanovi.

Snad největším překvapením byl mistr světa z roku 1982 Brad Lackey, kterého dovezl jeho přítel Jirka Starec.

Závod sám byl spíše ukázkou pravěké techniky v porovnání se současností...

O pohár města Strakonice

3.8.2015 10:00 | Ivana Roučková

Vzpomínková Motocyklová Soutěž Šumavou o pohár města Strakonice

Městské kulturní středisko Strakonice a Příznivci značky ČZ a historických soutěžních motocyklů pořádají k příležitosti výročí 50 let od ukončení výroby soutěžních motocyklů v ČZM Strakonice vzpomínkovou „Motocyklovou soutěž Šumavou 2015“.

Určeno pro soutěžní a trialové motocykly do roku výroby 1975 včetně.

 

Šumavský pohár_Bělčice od DědyT.

28.7.2015 10:00 | Ivana Roučková

O víkendu se jel v Bělčicích další závod Šumavského poháru. Fotky z tohoto závodu od DědyT. si můžete prohlédnout proklikem přes obrázek níže. 

Classic Motocross des Nations

23.7.2015 12:00 | Ivana Roučková

Veškeré info o závodu Classic Motocross des Nations včetně aktuálního stavu přihlášených družstev a možnosti slevy na dopravu naleznete proklikem přes obrázek níže nebo v sekci "závody ECMO"


« Předchozí 1 12 23 33 36 37 38 39 40 41 42 44 Další »