Classic Motocross CZ

Kalendář závodů 2019

18.2.2019 07:55 | Michal Janoušek

Všichni se jistě těšíte na letošní parádu, již se to blíží ....

Harry Klemm a jeho roky v DG, část druhá

5.1.2019 12:05 | Michal Janoušek

Přinášíme Vám pokračování článku z minulého týdne, přeji příjemné čtení... 

Moje cesta do motokrosu

Na začátku sedmdesátých let jsem často jezdil silniční závody na amatérské úrovni. V té době popularita silničních závodů začala stoupat stejně rychle jako tomu bylo u amatérského motokrosu. Příprava motocyklu a cestování na závody znamenalo spoustu času, málo spánku a žádné peníze. Moje peněženka a pár zlomených kostí mi jasně naznačilo, že je mnohem bezpečnější být mechanik a ladič než závodník. Navíc stát se mechanikem znamenalo podstatně levnější způsob jak být součástí závodní scény. Pracoval jsem na mnoha různých motocyklech a motorech v silničních závodech. Většina jezdců byla moc ráda, že se jim někdo postará o údržbu stroje a jeho nastavení.

Pokračování

Harry Klemm a jeho roky v DG, část první

31.12.2018 15:38 | Michal Janoušek

Letošní zímní seriál se nebude věnovat tolik přímo motocyklům, jako spíš atmosféře pionýrských let motokrosu v USA. S laskavým svolením Harryho Klemma Vám přinášíme seriál na pokračování. Nyní bych předal slovo Harrymu, autorovi nejrychlejší ČZ na světě, o které jste si mohli přečíst minule:

Harry Klemm byl na začátku svojí kariéry, když došlo k Motokrosové Revoluci v Jižní Kalifornii. Kromě toho, že Harry je velmi respektovaným mechanikem a ladičem, je zároveň velmi dobrý vypravěč. Při čtení tohoto seriálu se ponoříte do atmosféry pionýrských let Amerického motokrosu. Z jeho vyprávění se může ponaučit mnoho mechaniků, závodníků i snílků toužících po kariéře v motokrosovém světě.

Pokračování

Classic Motocross 2019

11.12.2018 09:25 | Michal Janoušek

V závěru roku 2018 jsme se naposledy sešli v hojném počtu, abychom dekorovali všechny více či méně úspěšné účastníky seriálu Classic Motocross a také Vás seznámili s novinkami co Vás čeká a nemine v nadcházejícím roce. Děkuji všem co vážili cestu do Bítovan, bylo to příjemné, zábavné a veselé setkání. A tak teď kromě zimní přípravy Vašich závodních strojků a tělesné schránky se už můžete začít těšit na skutečně bohatý program sezony 2019. A začneme zostra, tedy "kontrolákem" 24.3. v Karlíně u Čejče, kam nás pozvala Jana Antošová, abychom zde společně vzpomenuli na Petra. Tento závod nebude započítáván do seriálu Classic Motocross. Zostra závodit začneme v Ostrově u Lanškrouna 20.4., dále 8.6. v Dobřanech, pak 22.6. v Trutnově, následně se už teď nemůžeme dočkat do Žlutav 27.7., sklonkem léta se pojedeme mrknout do Světce 31.8. no a sezonu odmáváme jako již tradičně v Benátkách závodem družstev 28.9.

Zní to jednoduše, že ano ? Ještě bych Vás chtěl varovat před květnovým víkendem 11 - 12.5. kdy mnozí budou mít velkou šanci odjet v sobotu závod v Teutschenthalu a v neděli se provětrat před publikem mistrovství světa v Kramolíně. Bohužel obě tyto světové akce se sešly v jeden termín, ale což, my se s tím popereme. 
No a co do kategorií nás čeká za změny ? V zásadě nic, jen že zavedeme opět kategorii "hobby"  pro ty co se chtějí jen projet. Ať mladí či staří na libovolných strojích (do roku 1997) bez nároku na umístění. Ceny zde budeme losovat z klobouku pro pocit triumfu a fotku s medailí na krku na bedně. Na webu se brzy objeví přihlášky, registrace start.čísel a formulář prohlášení účastníka seriálu nebo libovolného závodu v naší gesci. 
Tak teď už jen zbývá Vám všem popřát klidné a spokojené svátky, ostrý start do nové sezony a dobré dobrždění do každé zatáčky, kterou v nové sezoně budete zostra protahovat.
 
Radek 

Vyhlášení poháru Classic Motocross CZ, Bítovany

5.11.2018 11:32 | Michal Janoušek

Srdečně Vás zveme na vyhlášení poháru, které se bude konat na osvědčeném místě v penzionu U Nováků V Bítovanech u Chrudimi. 

Classic Motocross 2019

22.10.2018 08:44 | Michal Janoušek

Děkujemě za Vaši přízeň našemu poháru v roce 2018. Rádi bychom pro Vás udělali závody v příštím roce ještě lepší, tak bychom Vás rádi požádali o vyplnění krátké ankety na odkazu níže:

ANKETA CLASSIC MOTOCROSS 2019

Classic Motocross: Celkové pořadí poháru 2018

1.10.2018 11:43 | Michal Janoušek

Na odkazu níže se můžete podívat na celkové pořadí poháru Classic Motocross CZ 

CELKOVÉ POŘADÍ

Těšíme se na Vás na vyhlášení, které proběhně 1.12. v Bítovanech

 

Classic Motocross: Benátky nad Jizerou - výsledky

27.9.2018 10:49 | Michal Janoušek

Na odkazu níže se můžete podívat jak dopadla sportovní stránka posledních závodů poháru.

VÝSLEDKY DRUŽSTVA

Classic Motocross: Benátky - report od Radka Nováka

24.9.2018 16:28 | Michal Janoušek

Již tradičně je vrcholem našeho závodnického snažení závod 3 členných družstev na trati v Benátkách nad Jizerou. Oproti loňskému závodu trať doznala několika malých změn, někomu se líbily, někomu méně. Už v pátek se parkoviště závodních strojů začalo plnit dopravními prostředky různé velikosti. Suverénně kralovali se svými pojízdnými obytnými stodolami chlapci ze Švédska, kteří si u nás udělali malé prázdniny.  Nicméně i štábní zrenovovaná V3S budila obdiv. A plnící se depo v pátek večer zahnala do svých příbytků nehezká bouřka, naštěstí ale netrvala příliš dlouho. 

Pokračování

Classic Motocross: Benátky nad Jizerou DRUŽSTVA - pozvánka

19.9.2018 10:06 | Michal Janoušek

Už jen hodiny nás dělí od vrcholu našeho letošního seriálu, tedy od závodu 3 členných družstev na velmi oblíbené trati v Benátkách nad Jizerou. Klan Hazdrů je záštitou kvality a vysoké úrovně tohoto klání. Ale to ostatně všichni víte. Obří párty stan, muzika, občerstvení bude  nachystáno od pátku do neděle, trať nažehlená finišérem, křoviny vysekány, počasí objednáno. A ceny ? Každoročně nás zde čeká nějaké překvapení, rok od roku hezčí a hezčí ...   A to o co se bude závodit letos, to je mistrovské dílko ... Ale nejde o trofeje, jde o setkání nás všech, kteří se potkáváme po všech koutech naší krásné vlasti. Takže kdo váhá s účastí, má právě dilema vyřešené. A už dnes si do kalendáře zapište datum 1.12.2018,  kdy se potkáme opět, tentokrát při slavnostním vyhlášení sezony 2018. 

« Předchozí 1 11 12 13 14 15 16 17 21 30 40 Další »