Classic Motocross CZ

Classic Motocross Dobřany u Plzně - výsledky

11.6.2019 15:20 | Michal Janoušek

Jak to dopadlo v Dobřanech řečí čísel se můžete podívat:

Výsledky Dobřany u Plzně

 

a zde naleznete průběžné pořadí poháru

Průběžné pořadí poháru

Co bylo a co bude

27.5.2019 10:00 | Radek Novák

V minulých dnech se toho událo věru mnoho. Odjeli jsme naší parádemarš v Kramolíně při MS, nemalou měrou se mnoho našich jezdců zúčastnilo bahenních lázní v Teutschenthalu a mnozí se již léčí z náročné tratě 1 respektive 2 závodu ECMO ve Francii. 

Dá se hovořit téměř o tradici, kdy jsme opětovně osloveni pořadatelem mistrovství světa sidecar v Kramolíně, abychom osvěžili diváky pohledem na klání jezdců na starých strojích. Nejinak tomu bylo i letos. Bohužel termínová kolize zapříčinila, že účast nebyla tak hojná, jako v minulých létech. Snad se příště promotéři seriálů lépe domluví. Bohužel to co se v sobotu přehnalo nad malou pošumavskou vískou Kramolín nebyl vlahý májový deštík, ale setsakramenský slejvák, co udělal z nažehlené a dokonale připravené trati kaliště divokých sviní. Světáci s tím měli nemalé potíže a bohužel hodně jezdců, kteří do Kramolína přijeli nebylo ochotno vytahovat své stařičké motocykly do takových podmínek. Z pozice jezdce je zcela chápu, z pozice pořadatele jsem byl trošku smutný, když do první rozjížďky nastoupilo 18 a do druhé jen 13 motocyklů. Nicméně to je motokros a né balet a tak o mnoho větší poklonu zaslouží všichni, kdo se do boje na trati odhodlali. Ovšem zdaleka největší naš respekt zaslouží AMK Nepomuk v čele s nestorem sidecarového závodění Honzou Polívkou, kteří situaci pro pořádání celého víkendu i přes krutou nepřízeň počasí zvládli naprosto bravurně. Technika vyhrnula rozblácené úseky trati a odpoledne byly podmínky téměř ideální. A tak snad jen závěrem zmíním poháry oceněné borce kategorií Clasic a Twinshock. Na nízkých motorkách to byli Knedlík, Jirák a Hrabák. Na Twinshocku vévodil Rota před Vlachem a Hoškem. 

Den před Kramolínem se konal mezinárodní motocyklový závod ve třídách Classic, Twinshock a Evo ve slavném Teutschenthalu. A protože člověk opravdu nemuže být všude, tak jen z kusých údajů víme, že podobný lijavec postihl i místní pořadatele, bohužel v momentě rozjetého závodu. A byl tak nekompromisní, že z jezdců udělal unicolor skupinku a z motocyklů rovněž jednobarevné strojky, mnohdy neschopny díky nábalu hmoty vlastního pohybu. A tak bohužel byly druhé rozjížďky tohto mezinárodního a prestižního podniku zrušeny. Snad budou mít kluci Muhligovic mít napřesrok více štěstí. Výsledky najdete na www.msc-teutschenthal.de/news/events/talkesselclassics/. No a bohatou galerii jako obvykle u Míry Jirečka foto Jireček Teutschenthal

No a v uplynulém víkendu se mnozí naši vydali na závod holandské agentury ECMO, do francouzského Ramonchampu. Závod v naturparku, v nádherné krajině, dostupný pouze strmou stezkou do krutých kopců nicméně výborně zorganizovaný a protože byl první závod tohoto trojdílného podniku v Itálii letos zrušen, jelo se zde na 3 bodované rozjížďky. Trať těžká, náročná ale výborně zajištěná. Výsledky si můžete prohlédnout zde Výsledky ECMO a obrázky obligátně u Míry Jirečka, který nesměl s partou Holičáků chybět. 

No a neodteče ve Vltavě už mnoho vody a sejdeme se v Dobřanech, kde pořadatel, jak sami uvidíte nadělal od loňska zase hodně práce a hned za dva týdny po tom nás uvítá jemnostpán Krakonoš na naší oblíbené trati v Trutnově. Takže se těšíme že už se konečně začně pořádně závodit taky tady u nás. 

 

Vložený závod Classic Motocross při MS Side Kramolín 2019

3.5.2019 10:00 | Radek Novák

Vážení účastníci závodu, startovní listina je zcela uzavřena, kdo se nepřihlásil, nebude vpuštěn do areálu závodiště. 

Abychom předešli nedorozumění nebo zmatkům, harmonogram dne je následující : 

Neděle 12.5.2019 

7:00 - 8:00 technická a administrativní přejímka (helma s sebou - musí mít homologační štítek)

8:45 - 9:00 seznamovací a kvalifikační tréning zároveň

12:00 - 12:30  1 závod

14:40 - 15:10 2 závod

16:00 slavnostní vyhlášení do 3. místa pouze v kategorii Classic a Twinshock (bez rozdílu věku)

Jako v předchozích létech, bude kontrolován technický stav motocyklů pořadatelem závodu (tech.komisaři AČR), kteří kontrolují kromě funkčnosti brzd rovněž kryt řetězového kolečka na motoru. 

Jedná se o ukázkový závod, prezentaci našeho klubu. Závod není započítáván do celkového seriálu Classic Motocross 2019

Pokud by někdo z přihlášených v předstihu vědel, že se závodu nezúčastní, prosím aby mě to telefonicky na číslo 602 68 88 86 sdělil, protože tak může uvolnit místo eventuelním náhradníkům.

Prosím všechny, aby dbali pokynů pořadatele při parkování svých vozidel, aby byli tolerantní k jejich nařízením a požadavkům v rámci zabezpečení takového závodu, jakým je mistrovství světa. 

 

Těšíím se s Vámi naviděnou v Kramolíně. 

 

Radek

Ostrov u Lanškrouna- reportáž od Radka Nováka

24.4.2019 07:35 | Michal Janoušek

Tradiční zahájení naší závodnické show si pravidelně odbýváme v malé podorlickohorské vesničce Ostrov. Ačkoli cesta sem se klikatila o poznání více než  jindy, tak navzdory všem objížďkám se zde už v pátek odpoledne sešla velmi solidní skupina nedočkavců ze všech koutů naší země. Možná, že tomu částečně napomohl i zvolený datum, ale jistě spíš většinu přilákal hlad po celozimním nedostatku té pravé chlapácké zábavy - tedy klání na starém motokrosovém závodním motocyklu. S pořadateli nebyla šance v pátek vlídně pohovořit, bez toho aby Vás nechtěně nezkropili, protože vše co mělo ruce a nohy více či méně makalo na kondici tratě pro nadcházející motoristický svátek. 

           Ranní slunce vytáhlo všechny ze svých příbytků už velmi časně a pro všechny účastníky bylo velmi příjemným pohledem opravdu plné parkoviště závodních strojů. Mnozí z blízka i daleka přijeli porovnat síly své i svých strojů, které většina přes zimu pilně nebo jen trošku velebila, leštila či jen ošplouchla kýblem od posledního závodu. Po 8 úderech do kostelního zvonu jsme zahájili přejímku do závodů. Tato probíhala dokonce na dvou místech, protože nás během ní Fanda i s jury-busem traktorem převezl od restaurace k trati a tak bylo velmi žertovné pozorovat, jak traktor táhne starou Karosu a za ní jde štrůdl závodníků husím pochodem na obvyklé místo v cíli. Prostě v Ostrově není nic nemožné a vždy nás tu něčím roztomilým překvapí. Nicméně se trošku omlouváme za delší proceduru přihlášení do závodu, ale úctyhodný počet účastníků si vyžádal trošku delší čas k zapsání všech do závodu. Ale v 10 hodin jsme už vypustili první nedočkavce na nažehlenou a nakropenou trať zdejšího závodiště. Vloženou třídou "hobby" a pro nás vyjímečnou třídou "open" jsme byli schopni program roztřídit tak, že ti co startují ve více kategoriích měli dostatek času na přesednutí na jiný motocykl. Obkroužili se tréningy, proběhla qualifikace a po malé pauzičce na oběd se už zostra závodilo. Líté ale férové boje o prestižní body do našeho mezinárodního mistrovství bylo možno sledovat ve všech kategoriích. Ať to byly stroje vyrobené před rokem 65 nebo o 30 let mladší, všude se závodilo, nikdo nedal svou kůži lacino a všichni do jednoho si dosyta užili té pravé závodnické atmosféry. V depu nechyběla naše stálice - hvězda motokrosových tratí let nedávných - Miroslav Halm s paní Soňou, za jehož náklonnost mu zůstáváme vděčni. Ostřížím zrakem vše přes svá sklíčka vše dokonale monitoroval Míra Jireček. A sotva dosedla poslední zrnka prachu už zde bylo slavnostní vyhlášení těch nejlepších toho dne. Musíme poděkovat Markovi Vanišovi za naprosto famózní a profesionální hostesky a ještě jednou za všechny popřát Janě Antošové k jejím narozeninám. Oslavila je celkově 2 místem v prestižní kategorii GP 75 do 55 let. Ten co vyhrál je hulvát, že jí ujel. My si to s ním vyřídíme. 
A tak závěrem nezbývá než v hlubokém předklonu poděkovat pořadateli našeho prvního letošního ostrého závodu, prostě u Fandy je to vždycky perfektní. Teď se někteří z nás rozprchnou na pár dnů za zahraničními závody ale už 12.5. se s několika Vámi sejdu v Kramolíně při MS Side, kde odjedeme prestižní ukázkový závod a pak se se všemi a možná i s několika dalšími co v Ostrově k naší nemalé lítosti nebyli jistě sejdeme v Dobřanech. Tak brzy na viděnou.... 

Classic Motocross Ostrov u Lanškrouna - výsledky

23.4.2019 09:05 | Michal Janoušek

Zde se můžete podívat na výsledky prvního klání v Ostrově

Výsledky Ostrov

Připomínky směrujte prosím na michal@classicmotocross.cz

Vložený závod Classic Motocross Kramolín

17.4.2019 07:59 | Michal Janoušek

Jak jsme již při loňském vyhlášení dali ve známost, opět máme tu čest uspořádat vložený závod sdružené třídy classic a twinshock při MS side v Kramolíně. I přes termínovou kolizi se závodem v Teutschenthalu, věříme že mnoho z nás dá přednost prezentační jízdě před mnoha sty diváky na prestižní západočeské trati. Neváhejte s přihlašováním, počet jezdců je omezen. Předesíláme opět povinnost krytu řetězového kolečka a homologované přilby, opět všichni projdou povinnou přejímkou a technickou kontrolou. Veškeré další informace sdělíme neprodleně všem přihlášeným. Kdo nebude oficiálně na startovní listině, nebude vpuštěn do areálu a nebude mu umožněno se zúčastnit a to by byla velká škoda. Bude možnost se rovněž osobně přihlásit už tuto sobotu při závodě v Ostrově. 

Soustředění Benátky n. Jizerou - report

8.4.2019 10:45 | Michal Janoušek

Prosluněná sobota 6.dubna vylákala na fantasticky připravenou trať do Benátek přes 70 jezdců. Místní pořadatel oproti loňsku udělal pár změn, které všichni beze zbytku hodnotili velmi pozitivně. Je s podivem, že už tak famózní, skvělá a zábavná trať se dá ještě vylepšit. Asi ano, když se to dělá s citem a láskou. Bylo zde k vidění i několik nových, neméně krásných motocyklů, ale i pravidelní účastníci na svých již dobře známých strojích upoutávali diváky svou razantní a rychlou jízdou, obzvlášť někteří. Jarní setkání jasně ukázalo, že všichni účastníci do jednoho už nemohli dospat, že pilně připravovali svoje náčiní a nenechali zahálet ani své tělesné schránky. Solidní účast našich většinou pravidelných jezdců jen potvrzuje, že  myšlenka závodění na starých nebo starších motocyklech je velmi přitažlivá. No a teď už tedy nezbývá než nedočkavě vyhlížet datum 20.dubna, kdy proběhne v Ostrově první letošní opravdové závodění. Takže ? Dovolte, abych se rozloučil slovy klasika :  "ser tam plyn, všechno skákej a kam nevidíš, tam je to rovně !" 

Registrace startovních čísel 2019

31.3.2019 14:30 | Michal Janoušek

Registrace startovních čísel pro sezónu 2019 bude spuštěna v pátek 4.1.2019 v 18:00 na odkazu ZDE Před samotnou registrací se prosím podívejte SEM, zda je Vámi vybrané číslo volné. Čísla pro letošek nebudou hájena a platí kdo dříve registruje ten číslo získá.

Zelená v kolonce potvrzeno znamená, že číslo máte registrované. Červená, že Vámi zvolené číslo je již obsazené a je potřeba si vybrat jiné z volných čísel.

Dotazy směřujte na michal@classicmotocross.cz

Soustředění Benátky n. Jizerou

22.3.2019 08:39 | Michal Janoušek

Jaro je tu. To už nikdo nemůže zpochybnit. A tak mnozí z nás už mají nachystány své skvosty  a netrpělivě vyhlíží ostrý start do sezony 2019. A tak chceme nedočkavcům kromě setkání tuto neděli v Karlíně na memoriálu Petra Antoše nabídnout dvoudenní soustředění, setkání, tréning, kontrolák, prostě možnost ježdění ještě před věhlasným Ostrovem u Lanškrouna v Benátkách za Házdrovic barákem. Na naší oblíbené trati, kde se už pravidelně jezdívají podzimní družstva máme možnost organizovaného tréningu. A to celý víkend 6-7.4. tak aby jste měli šanci doladit nedostatky před zahájením bodovaného seriálu Classic Motocross 2019. Tréning je určen pro všechny naše vypsané kategorie pro letošní sezonu včetně kategorie hobby a na nátlak veřejnosti uděláme i rozjížďky pro děti na zkrácené trati. Takže kromě tatínků se mohou povozit i jejich ratolesti na malých motocyklech do bláta. Více info má pro všechny generální pořadatel, dvoutaktní buditel a multijazyčný komentátor, Zděnek Házdra senior. 

 

 

Teutschental Classics 2019

7.3.2019 08:12 | Michal Janoušek

Březen definitivně zahání sněhovou pokrývku do země a je nejvyšší čas porozhlédnout se, kam se letos pojedete povozit. Ze všech akcí v zahraničí je dobře vyzdvihnout závod, který pořádají naši kamarádi z Teutschentahlu. Už jen proto, že jsme byli u zrodu té akce. 

Takže kdo se chce zúčastnit této nebývalé podívané, musí se přihlásit zde : 
http://www.classicmxteutschenthal.de/Anmeldung/anmeldung.html
 
 
A POZOR nezapomeňte , že uzávěrka do Teuschenthalu je letos již 1.4. 2019 a to není apríl !!! 
 
Kdo se pozdě rozhoupá, bude jen pouhým čumilem... 
A ono to tedy taky není vůbec špatný ...
 
« Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 21 30 40 Další »