Classic Motocross CZ

Družstva Trutnov jak bylo ...

15.9.2020 11:30 | Radek Novák

Červená hlína na místech kde omýváme naše plechové milenky z různých  let druhé poloviny minulého století nemůže znamenat nic jiného než jsem si byli pokrosit na naši tradiční tratí a to v Trutnově.

Pořadatelský sbor okolo Ríši Švarala (všimni si Ríšo  píšu krátké A) vykouzlil opět spoustu úsměvů na našich zpocených tvářích .

Je totiž již standardem u naších pořadatelů , že příprava na Play stejstejšnu není na rozdíl od jezdců MotoGP nebo F1 nic platná , protože trať byla oproti loňskému závodu opět trochu změněna.

Svíčková omáčka se 4 je také dobrá ale bez šlehačky a brusinek  to není ono , my jsme si ale dali Trutnovskou trať jako svíčkovou se 6 kopu šlehačky a brusinek a  pochutnal si určitě každý!

Gurmánsko-crosový zážitek si přijelo vychutnat i spousta jezdců až z opačných koutů celé republiky , což pořadatelům a nakonec i samotným jezdcům udělalo velkou radost .

Závod družstev měl, má a doufám bude i nadále v seriálu našich závodů mít to neopakovatelné kouzlo co nám jezdcům a i pořadatelům způsobuje tu nevolnost okolo žaludku , protože jet za sebe  a nebo za družstvo to je panečku rozdíl.

Pozná se to jednoduše a to z toho jak jezdci zvýšeným hlasem komentují „údajné“ špatně zapsané výsledky a jak okamžitě běží do výpočetního střediska aby se výsledek tady a teď okamžitě dal do pořádku.

Pokoukání to bylo opravdu parádní , v každé třídě žádné předem jisté pořadí a tvrdé, ale férové souboje o co nejlepší umístění a je jedno jestli je to na špici nebo někde  hodně hluboko v poli jezdců .

Úroveň jak sportovní tak pořadatelská jde strmě nahoru .  

Radek Machač získal na MR v Pacově hodně bodů ale v Trutnově musel hodně bojovat o špici pole a tak si říkám jak by tam  dojeli ostatní naši  rychlíci (Plavecký , Kareš,Schunke ,Švaral jun.,Kraus,Musil a spousta ostatních).Odpovědˇ znám , ostudu by nám neudělali .

Třída za třídou najížděli na start a  potom utichli stroje ale  neutichlo povídání jak jsme se krásně povozili , byl i čas tu fantastickou gulášovku (díky moc paní  kuchařce) a najednou tu byli výsledky.

Na družstvech díky našemu unikátnímu systému hodnocení , který smazává  všechny věkové rozdíly není výsledek do posledního okamžiku předvídatelný a vyrovnanost ta snad již nemůže být větší .A kdo vyhrál a kdo byl třeba osmnáctý to vše je v níže uvedené přehledné tabulce.

 PREHLEDNA TABULKA

Teď mi nezbývá než popřát všem jezdcům a i motorkám  aby si dohojili rány (já osobně : bolí pravé koleno , obě předloktí a mohl bych učit na lékařské fakultě kolik svalu je v ramenech , protože tam mě bolí snad všechny a o Suzučce ani nemluvím : rozpadlá koncovka , musím zavařit výfuk a ložisko v kyvačce to má také za sebou.

 

Ale ve Kbele 3.10.2020

budeme zase vyhojení ,  odpočinutí , natěšení ,  vyladění a naleštění zase na startu a přeju si až se podívám na žebříku vpravo a vlevo ať je Vás tam co nejvíce

 

Tak přijeďte všichni ať si ten náš letošní poslední závod pořádně užijeme

 

 

Zdeněk Hazdra

Družstva Trutnov 12.9.2020

1.9.2020 15:55 | Radek Novák

Zdravíme všechny příznivce Classic motocrosu

Ještě jsme ani nestačili vstřebat atmosféru ze Světce(díky Michalovi za rychlý výsledkový servis) až je tu s předstihem pro ty kteří ještě  plakát  neviděli  na facebuku krásné jak říká RN zvadlo na Trutnovské stráně.

K našemu seriálu neodmyslitelně patří závod družstev (což není nic jiného než závod počítaný do jednotlivců ale vyhlašuje se vždy družstvo složené ze tří jezdců).Taktici si skládají družstvo z jezdců rozdílných kategorií aby si nezvyšovali bodovou ztrátu.

To neznamená ale to , že kdo nemá družstvo tak že nemůže přijet  , právě na opak každý drapák je dobrý.

Letos pojedeme družstva na trati , která je vždy perfektně připravená a i zázemí má vynikající a to v Trutnově!

Začneme již v pátek kde je připraveno 100 pěnivých pohárů zdarma (opožděná oslava Ríšových 50 let) .

Doufáme , že se nám počet startujících podaří zase otočit směrem vzhůru . Nedostali jsme omluvenky za neúčast ve Světci od …..no bylo vás dost co jste  nebyli a věřte že nám po vás bylo smutno .Výmluvy typu je to daleko , nevím jak jsem na tom celkově a podobně  se nepřijímají .

Tak že se již na  Vás všechny opravdu všechny  těšíme

Váš pořadatelský sbor 

 

 

Zdeněk Hazdra

Classic Motocross Světec - výsledky

1.9.2020 12:15 | Michal Janoušek

Zde naleznete výsledky ze sobotních závodů ve Světci u Teplic

Světec - výsledky

Světec - časy

Průběžné pořadí poháru

Teutschenthal 20202

17.8.2020 21:55 | Radek Novák

Kamarádi , blíží se Teuschenthal , jeden z námi zakládaných ikonických závodů.

 

Množí se nepřesné informace a zde je vysvětlení:

 

Jedou se závody ?    ….ANO

Kde zaplatím startovné? ….přímo u administrativní  přejímky

Potřebuji roušku ? …není povinná ale je lépe si ji vzít s sebou

Co test na Covid ? : …není nutný , pouze se vyplní formulář s kontaktními údaji  

                                      pro případné informování o situaci

Mohu se přihlásit na místě? …Ano , jezdci jsou vítáni obvzlášť v Classic třídách

Mohu na závodiště přivést alkohol ?  ...ano , dobrou náladu  je povinností přivést

 

V případě dalších dotazů info na tel 602684831 Hazdra

Na závodišti budu cca. Od pátku 19 hod

Classic Motocross Březolupy - výsledky

11.8.2020 15:48 | Michal Janoušek

Tady se můžete podívat na dokonalou, přehlednou statistiku z Březolup, včetně časů jednotlivých kol.

Výsledky Březolupy

Classic Motocross Žlutava - výsledky

30.7.2020 11:41 | Michal Janoušek

Jak to v sobotu dopadlo se můžete podívat 

Výsledky Žlutava

a zde je průběžné pořadí poháru

Průběžné pořadí poháru

Žlutava 25.7.2020

8.7.2020 16:30 | Radek Novák

Toužebně očekávaný závod ve Žlutavech je již za dveřmi. Pořadatelé jsou patřičně neklidní, zda nic neopoměli, jesti nejde ještě něco udělat lépe... Nebojte, kluci, nejde. Děláte to skvěle a letošní očekávaná účast nám všem dá za pravdu, že to bude v pravdě ikonické setkání... A vezměte si všichni doma volno až do neděle cool

Během ranních tréninků bude technická komise dozorovat jednotlivé rozjížďky a pokud nebude motocykl podle pravidel jednotlivých kategorií, bude přesunut do správné třídy. 

 

Classic Motocross Zábřeh - výsledky

25.6.2020 13:19 | Michal Janoušek

Na odkazu níže se můžete podívat na výsledky ze závodů v Zábřehu na Moravě

Výsledky Zábřeh na Moravě

Zábřeh 2020 - konečně na ostro...

22.6.2020 22:20 | Radek Novák

Letošní sezona našeho závodění a vlastně i životů nás všech je tak nějak jiná, zvláštní. V únoru jsme se všichni těšili, jak zima poleví, jak začneme s přibývajícím teplem trénovat, užijeme si jarních motokrosů, fotek s rozkvetlými květinami na pozadí Komeníkových fantastických fotografií. A ono nic, příšla nečekána nezvána fóbie z vírusu a všechno včetně našeho závodění bylo v háji. A tak už jsem trošku podléhal skepsi a lehké depresi, že už si letos asi žádný závod, žádné naše skvělé setkání neužiju. Ale po každé bouřce nakonec mraky odtáhnou, někdy to pravda trvá déle. A tak jsme si prubli, lehce ilegálně kontrolák v Benátkách. A já si uvědomil, že mě do té doby něco chybělo víc, než jsem si vlastně myslel. A v zápětí, pár dnů po Benátkách mě zavolal Pavel Janhuba ze Zábřehu a velmi stroze, jak to asi kluci od Mohelnice maji ve zvyku mě oznámil, že 20.června jedem. Prostě jedem… No tak jo, jedem !!! 

Přišla středa před závody a svatý Petr se asi rozhodl utnout teorie o pětisetletém suchu v našich zeměpisných šířkách. A rosničkáři se předháněli v katastrofických scénářích. Ty vole, to už fakt ne ! Do toho sem tam nenápadná sms některých kolegů typu : “viděl jsi předpověď ?” nebo “fakt to chceš jet?” … To člověku na sebevědomí fakt nepřidá. A tak jsem v pátek ráno podlehl nátlaku mnohých z Vás a Pavla Janhubu, sice pevně rozhodnut, že jedeme zavolal. A opět velmi stroze mě bylo sděleno, že je všechno nachystané, trať vymlíkovaná, příjezdovka vyštěrkovaná. Šmytec. Bez šance na jakékoli pochybnosti. A své skálopevné přesvědčení v zápětí vyfutroval dávkou aktuálních fotografií. No tak jo, jedem !!!Pokračování

Classic Motocross Zábřeh

19.6.2020 11:53 | Michal Janoušek

Množí se nám dotazy jako to bude zítra. Trať v Zábřehu je nachystaná, pořadatelé pro lepší příjezd k trati vyštěrkovali příjezdovou cestu. Fotogalerii jak to v Zábřehu vypadá najdete na facebooku https://www.facebook.com/classicmxcz/

« Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 21 31 41 Další »