Classic Motocross CZ

Classic Motocross Světec u Teplic - výsledky

5.9.2019 16:08 | Michal Janoušek

Přinášíme Vám výsledky ze Světce

Výsledky - Světec u Teplic

a jak vypadá průběžné pořadí poháru

Průběžné pořadí

připomínky a dotazy směrujte prosím na michal@classicmotocross.cz

Classic Motocross Světec - pozvánka

26.8.2019 14:50 | Michal Janoušek

Srdečně Vás zveme na další díl seriálu Classic motocross CZ, který se uskuteční ve Světci u Teplic. Těšíme se na Vás

Výsledky Žlutava

16.8.2019 13:16 | Michal Janoušek

Se zpožděním Vám přinášíme výsledky ze Žlutavy, časoměřiči to vzhledem k náročným podmínkám vůbec neměli snadné...

 

Výsledky Žlutava

dotazy směřujte na michal@classsicmotocross.cz

Žlutavský Classic Motocross 2019

4.8.2019 21:00 | Radek Novák

Už po druhé náš ansámbl v polovině léta zavítal na Zlínsko, na hanácko-slovácko-valašské trojmezí, do Žlutav. Místní motokrosová dráha je totiž klenotem mezi všemi, co v českých zemích zbyly. Nefalšovaná přírodní dráha s velkým převýšením, široká, přehledná, bezpečná, sjízdná a zábavná jak pro amatéry tak pro profesionální zkušené jezdce. Depo prostorné, ozvučené, toalety dostačující, vody habaděj, kiosek bez otevírací a zavírací doby. Ale přes veškeré všechny tyto vymoženosti, jsme hlavně a především přijeli na návštěvu za kamarády, kteří se tu o tuhle parádu starají. 

Už během pátku mnoho nedočkavců ať z blízka či z daleka pro sebe vybíralo příjemné místo v depu či přilehlé loučce. Už tradiční moravské přivítání obstaral Radim s Martinou koláčky a štamprličkou pro všechny. Martinka vylepšila své antré moravským krojem. Úmornému vedru pátečního večera mohli závodníci i s doprovodem úspěšně čelit v připraveném bazénu pro hosty. Tak to jsme na závodech ještě neměli. A tak jsme se chladili a vítali a vítali a chladili. Pokračování

Classic Motocross Trutnov 2019

27.6.2019 10:30 | Radek Novák

22.červen léta páně dvoutisícího devatenáctého roku byl v kalendáři naší organizace připsán závodu na červené hlíně, tedy v areálu Krkonošského Auto Moto Klubu, zkráceně KAMK. Naše velmi kvalitní a skvělá spolupráce je viditelná i z výsledků šampionátu, protože někteří místní členové se pravidelně zúčastňují našeho seriálu, který vlastně už tvoříme společně. Rádi se vídáme, potkáváme, pomáháme si, troufnu si tvrdit, že jsme přátelé. Mnoho z nás se vydalo na cestu do Trutnova už v pátek a to nejen kvuli mnohdy větší vzdálenosti, ale protože jsme se sem těšili. Na západ slunce za Černou horu, na ranní opar kolem městečka Trutnov, na předzávodnickou atmosféru a pak především na ten slavný den, kdy budeme zatínat svoje zubatý pneumatiky do místní hlíny. Areál KAMK je vzorný, bezchybný. Trasa rychlá, technicky náročná, vzorně přichystaná, provlhčená, akorát naoraná, skvělě připravená. Zázemí brilantní, čisté, kiosk vybavený a obsluha milá a usměvavá. 

Ráno plnící se depo zaplavily něžné melodie slovenské kapely Horkýže Slíže, a už v půl 9 vyrazili očuchávat opět vylepšenou a nažehlenou trať první závodnické kategorie. Jezdci se vraceli plni euforie. Z jejich úsměvů bylo patrno, že se odehraje něco velkolepého. No a když všichni nasáli velmi podobnou náladu po prvních tréninzích, začlo se ve stejném pořadí najíždět na žebřík k ostré kvaldě. No a ve stejném duchu a podobným naladěním absolvovali jezdci i zbytek dopoledního programu. 

            Po řádném nakropení k nelibosti některých účastníků a polední pauze se začalo opravdu zostra závodit. A že to byla podívaná. V každé kategorii probíhaly líté, ale férové boje, závodníci na trati nechávali litry potu, al e každý načerpal excelentní závodnické zážitky. Trať byla všude dostatečně široká, technická i rychlá, přehledná a skvěle zabezpečená. Opět musíme s radostí konstatovat, že zdravotnická služba zde byla pouze na okrasu. A to nám dělá také velikou radost. přísné oko objektivu Pokračování

Classic Motocross Trutnov - výsledky

25.6.2019 11:14 | Michal Janoušek

Výsledky famózních sobotních závodů naleznete 

Výsledky Trutnov

a jak nám závody zamíchaly celkovým pořadím 

Průběžné pořadí poháru

Classic Motocross Dobřany 2019

12.6.2019 13:00 | Radek Novák

Dobřany máme prostě rádi. Už podruhé jsme měli tu čest zavítat na místní náročnou trať, kterou má v patronaci lokální parta nadšenců v čele s Honzou Kadečkou. Všechno je tu uspořádané, na svém místě, všechno funguje, kluci jsou prostě profíci. V parném červnu sice nelze čekat, že bude ráno jinovatka, ale kdo čekal provlhčenou, načechranou trať, ten byl asi trošku sklamaný. Ale tak to prostě v Dobřanech je a bude. 

Solidní účast, tentokrát bohužel bez zástupců zahraničních jezdců dávala divíkům velmi dobrou šanci shlédnout fantastický zářitek. S velikou radostí kvitujeme účast zvláštěpak jezdců z moravy, kteří se netajili dojezdovou vzádleností i přes 400km. Velikou radost nám dělá třída pre85, kde lze spatřit velmi krásné stroje a zvláštní technická řešení té doby. 

Vysoko bych chtěl vyzdvihnout jezdeckou kvalitu, zvláštěpak protože parta milých a usměvavých zdravotníků ten den prostě neměla do čeho dloubnout. Tak bychom si to přáli už na vždy. 

Jak kdo zvládnul místní terén, to jste si již přečetli ve výsledkovém servisu. Vizuální vjem ze závodu famozně zachytil mistr Jireček  fotogalerie 

A na závěr se patří poděkovat. Děkujeme lokálním patriotům, panu Václavu a Petru Bártovým za laskavé přispění na tuto významnou akci, kdo u nich v muzeu ještě nebyl, dělá osudovou chybu muzeum. Rovněž vřelé díky patří Petrovi Hakenovi, jehož  e-shop se nás rozhodl v naší činnosti podporovat. A samozřejmě děkujeme HEC klubu Dobřany, za to co pro nás udělali. Bylo to prostě opět famozní. 

Závěrem mě ještě dovolte poznámku, že bych chtěl za nás všechny moc poděkovat za účast Zděknovi Hazdrovi staršímu, který i ve velice těžké a nečekané životní situaci přijel na dobřanský závod. Zděndo, jsme s Vámi, všemi. Díky ... 

Classic Motocross Dobřany u Plzně - výsledky

11.6.2019 15:20 | Michal Janoušek

Jak to dopadlo v Dobřanech řečí čísel se můžete podívat:

Výsledky Dobřany u Plzně

 

a zde naleznete průběžné pořadí poháru

Průběžné pořadí poháru

Co bylo a co bude

27.5.2019 10:00 | Radek Novák

V minulých dnech se toho událo věru mnoho. Odjeli jsme naší parádemarš v Kramolíně při MS, nemalou měrou se mnoho našich jezdců zúčastnilo bahenních lázní v Teutschenthalu a mnozí se již léčí z náročné tratě 1 respektive 2 závodu ECMO ve Francii. 

Dá se hovořit téměř o tradici, kdy jsme opětovně osloveni pořadatelem mistrovství světa sidecar v Kramolíně, abychom osvěžili diváky pohledem na klání jezdců na starých strojích. Nejinak tomu bylo i letos. Bohužel termínová kolize zapříčinila, že účast nebyla tak hojná, jako v minulých létech. Snad se příště promotéři seriálů lépe domluví. Bohužel to co se v sobotu přehnalo nad malou pošumavskou vískou Kramolín nebyl vlahý májový deštík, ale setsakramenský slejvák, co udělal z nažehlené a dokonale připravené trati kaliště divokých sviní. Světáci s tím měli nemalé potíže a bohužel hodně jezdců, kteří do Kramolína přijeli nebylo ochotno vytahovat své stařičké motocykly do takových podmínek. Z pozice jezdce je zcela chápu, z pozice pořadatele jsem byl trošku smutný, když do první rozjížďky nastoupilo 18 a do druhé jen 13 motocyklů. Nicméně to je motokros a né balet a tak o mnoho větší poklonu zaslouží všichni, kdo se do boje na trati odhodlali. Ovšem zdaleka největší naš respekt zaslouží AMK Nepomuk v čele s nestorem sidecarového závodění Honzou Polívkou, kteří situaci pro pořádání celého víkendu i přes krutou nepřízeň počasí zvládli naprosto bravurně. Technika vyhrnula rozblácené úseky trati a odpoledne byly podmínky téměř ideální. A tak snad jen závěrem zmíním poháry oceněné borce kategorií Clasic a Twinshock. Na nízkých motorkách to byli Knedlík, Jirák a Hrabák. Na Twinshocku vévodil Rota před Vlachem a Hoškem. 

Den před Kramolínem se konal mezinárodní motocyklový závod ve třídách Classic, Twinshock a Evo ve slavném Teutschenthalu. A protože člověk opravdu nemuže být všude, tak jen z kusých údajů víme, že podobný lijavec postihl i místní pořadatele, bohužel v momentě rozjetého závodu. A byl tak nekompromisní, že z jezdců udělal unicolor skupinku a z motocyklů rovněž jednobarevné strojky, mnohdy neschopny díky nábalu hmoty vlastního pohybu. A tak bohužel byly druhé rozjížďky tohto mezinárodního a prestižního podniku zrušeny. Snad budou mít kluci Muhligovic mít napřesrok více štěstí. Výsledky najdete na www.msc-teutschenthal.de/news/events/talkesselclassics/. No a bohatou galerii jako obvykle u Míry Jirečka foto Jireček Teutschenthal

No a v uplynulém víkendu se mnozí naši vydali na závod holandské agentury ECMO, do francouzského Ramonchampu. Závod v naturparku, v nádherné krajině, dostupný pouze strmou stezkou do krutých kopců nicméně výborně zorganizovaný a protože byl první závod tohoto trojdílného podniku v Itálii letos zrušen, jelo se zde na 3 bodované rozjížďky. Trať těžká, náročná ale výborně zajištěná. Výsledky si můžete prohlédnout zde Výsledky ECMO a obrázky obligátně u Míry Jirečka, který nesměl s partou Holičáků chybět. 

No a neodteče ve Vltavě už mnoho vody a sejdeme se v Dobřanech, kde pořadatel, jak sami uvidíte nadělal od loňska zase hodně práce a hned za dva týdny po tom nás uvítá jemnostpán Krakonoš na naší oblíbené trati v Trutnově. Takže se těšíme že už se konečně začně pořádně závodit taky tady u nás. 

 

Vložený závod Classic Motocross při MS Side Kramolín 2019

3.5.2019 10:00 | Radek Novák

Vážení účastníci závodu, startovní listina je zcela uzavřena, kdo se nepřihlásil, nebude vpuštěn do areálu závodiště. 

Abychom předešli nedorozumění nebo zmatkům, harmonogram dne je následující : 

Neděle 12.5.2019 

7:00 - 8:00 technická a administrativní přejímka (helma s sebou - musí mít homologační štítek)

8:45 - 9:00 seznamovací a kvalifikační tréning zároveň

12:00 - 12:30  1 závod

14:40 - 15:10 2 závod

16:00 slavnostní vyhlášení do 3. místa pouze v kategorii Classic a Twinshock (bez rozdílu věku)

Jako v předchozích létech, bude kontrolován technický stav motocyklů pořadatelem závodu (tech.komisaři AČR), kteří kontrolují kromě funkčnosti brzd rovněž kryt řetězového kolečka na motoru. 

Jedná se o ukázkový závod, prezentaci našeho klubu. Závod není započítáván do celkového seriálu Classic Motocross 2019

Pokud by někdo z přihlášených v předstihu vědel, že se závodu nezúčastní, prosím aby mě to telefonicky na číslo 602 68 88 86 sdělil, protože tak může uvolnit místo eventuelním náhradníkům.

Prosím všechny, aby dbali pokynů pořadatele při parkování svých vozidel, aby byli tolerantní k jejich nařízením a požadavkům v rámci zabezpečení takového závodu, jakým je mistrovství světa. 

 

Těšíím se s Vámi naviděnou v Kramolíně. 

 

Radek

« Předchozí 1 8 9 10 11 12 13 14 20 30 39 Další »