Classic Motocross CZ

Classic Motocross - Celkové výsledky 2021

8.11.2021 11:05 | Michal Janoušek

Níže se můžete podívat na celkové pořadí v poháu včetně odečtení nejhorší rozjížďky roku

CELKOVÉ VÝSLEDKY POHÁRU 

Benátky - grand finall sezóny 2021

14.10.2021 18:51 | Jiří Husák

Od prvního závodu v Benátkách už všichni víme, že to tam je prostě dobrý. Protože ten kus louky pod lesem má nějaký zvláštní fluidum. Asi, teda ... 

Už ve čtvrtek probleskly fotografie naleštěné trati s pár drobnými změnami, o kterých jako obvykle není potřeba pochybovat. Zděnda a kluci Boubínovi prostě ví, jak se dělá trať na vrcholný podnik našeho šampionátu. A není to jen o trati, je to o celkové atmosféře, o té především. 
  Sobotní ranní sluníčko nemělo už takovou páru, aby donutilo truť teploměru vyšplhat výš než je rozhraní mezi zimou a ukrutnou zimou, ale ani to nezabránilo velmi početné jezdecké účasti s nadšením stepovat ve frontě na zápis do našeho závodu družstev. Který pro tentokrát byl pojat tak, že každá trojice reprezentovala nějakou motokrosovou trať ať současnou, tak i tu, která zmizela v propadlišti dějin a padla na vrub buď developerského rozvoje nebo zvúli ekoterorismu. Napadlo by Vás to ? A tak buď domluvené, nebo před závodem utvořené trojice defilovali před fotoaparátem našeho mistra fotografa se jménem některého motokrosového areálu. Krásná myšlenka. A protože naše myšlenka má už dávno přeshraniční přesah, uvítali jsme zde jezce / reprezentanty / kamarády od Törökbálintu až po Brighton. Škoda, že stálé obavy z přeshraničního styku s vírusem zabránili příjezdu kamarádů ze Švédska, tak snad za rok. 
  A tak aby si nejstarší motocykly i jejich šoféři užili tu skvělou, narovnanou trasu, vypustili jsme trénovat nejdříve smíšenou třídu PRE 65 a 125 Classic. A po nich už to dopoledne šlo ráz na ráz. Twinshock, pak pre 75, pre 85 a nakonec Eva a Supereva, protože ti mají nakonec vždy sbaleno nejrychleji, tak budou jezdit poslední. Protože postavení na startu se na družstvech už od nepaměti losuje, proběhli ráno vlastně volné tréninky dva.  A hlavně aby si časosběrné centrum otestovalo funkčnost jejich zařízení, aby nedocházelo ke zbytečným a hlavně nedůstojným diskusím 3 dny po závodě, že Tonda byl 7. ale Bohouš o kolo pozadu, tak jak to že má body... 
  Polední pauza byla kulturně obohacena představením všech zúčastněných družstev (39!!!), ale hlavně naší malou lumpárnou na Míru Jirečka, kdy jsme chtěli nějak vyjádřit náš dík a úctu tomuto legendárnímu dokumentaristovi historie našeho sportu. A tak i přes důrazné protesty paní Jirečkové, jsme Komeníka posadili na dvoulaufa Jirky Fürbachera, aby nám posvětil a zahájil závod družstev 2021. Štětku jsme mu na krk dali až po projížďce zavádějícího kolečka.  
  No a od 1/2 1 se začalo fest závodit. Opravdu fest. Všechny rozjížďky měly plné žebříky, někdy se stálo i ve dvou řadách. Ve všech kategoriích byly sváděny líté, tuhé boje o přední umístění. Aby ne, vždyť družstva, to je něco. I diváků se sešel hojný počet a tak se měl komentátor před kým blýsknout. A že blýskal. Po prvních rundách se drobně zakropilo a už tu byly druhé rozjížďky. Start, esíčko, pravá přes muldu a rovina na lavičku, super. Povrch drobně prašný, ale držel. Když jsem koukal na Romančíka, jak svou Suzuki za rovinkou kolem restaurace posílá skoro jak na motardu do levé táhlé zatáčky, měl jsem husí kůži i na místech, kde to nebývá obvyklé. A nejen jeho, v každé kategorii se jela ukrutná střelba.  
  Utichly stroje, aktéři v depu ještě dojížděli své závody ústně a už jsme se mohli přesunout na hlavní tribunu, kde bylo již nachystané vyhlášení, jak je nám zvykem 10 nejlepších trojic. S předáváním cen nám vypomohli naši věrní i budoucí mecenáši, bez kterých bychom těžko mohli takhle krásně fungovat. A najednou byl konec. Konec tohodle krásnýho závodnickýho dne, konec týhle krásný sezóny. Díky moc všem, co se účastnili, pomáhali, pracovali, či jen si přišli užít ten krásný závodní den. Na začátku tohoto článku píšu záměrně málo oslavně o tom, co tu pro nás bylo nachystáno. To fluidum, ten genius loci, to není tím místem. Je to soudržností, kamarádstvím a neuvěřitelnou vůlí těch, co kvůli tomuhle našemu blbnutí obětují nejeden den, někdy i noc. Stovky kilometrů autem, sudy nafty, pot, krev a někdy i slzy, když se mlasknou palicí při kolíkování tratí. Díky za Vaše oběti, přátelé.... 
     
 
Radek Novák

Classic motocross Benátky - výsledky

11.10.2021 10:32 | Michal Janoušek

Níže naleznete výsledky z Benátek včetně časů.

1. jízdy

PRE 65 + 125 Classic

PRE 75

PRE 85

Twinshock

PRE 90 + PRE 95

 

2. jízdy

PRE 65 + 125 Classic

PRE 75

PRE 85

Twinshock

PRE 90 + PRE 95

 

Výsledky družstev naleznete zde:

Družstva 2021

Benátky - Družstva 2021

3.10.2021 10:45 | Jiří Husák

Vážení příznivci classic motocrossu,

rádi bychom Vás pozvali do Benátek nad Jizerou na poslední závod této sezóny, který se pojede jak je zvykem jako závod družstev. Družstvo tvoří tři jezdci, přičemž ze stejné kategorie mohou být maximálně dva. Výsledky se budou započítávat do seriálu classic motocrossu a vyhlašovat se budou družstva.

Ti, kteří jsou zvyklí závodit ve více než jedné kategorii, ráno na přejímce nahlásí, kterou kategorii budou chtít počítat do družstva.

Na přední trati v Benátkách se jede ve stejný termín jiný závod motokrosu, tak prosíme využívejte druhou polovinu depa.

Věnujte také pozornost mapce příjezdu uvedené níže.

Těšíme se na Vás.

Tým classic motocrossu.

Classic Motocross Březolupy - výsledky

30.9.2021 12:16 | Michal Janoušek

Výsledky z Březolup naleznete zde

Březolupy

Průběžné pořadí poháru potom tady

Průběžné pořadí poháru

Březolupy 25.9.2021

17.9.2021 14:27 | Jiří Husák

Rádi bychom Vás pozvali na další závod našeho serálu Classic motocross a to na krásnou trať do Březolup.

Classic Motocross Stříbro - výsledky

7.9.2021 12:54 | Michal Janoušek

Jaké bylo Stříbro řečí čísel...

Stříbro

Průběžné pořadí poháru

Classic Motocross Stříbro - report

7.9.2021 08:35 | Michal Janoušek

Myšlenka uspořádat opravdu velký závod na velké trati v nás zrála asi 3 roky. S pořadateli ze Stříbra se dobře známe z minulosti, když jsme zde pořádali závod ECMO, ale udělat tady ten náš mistrák, to je trošku něco jiného. Ale Míra Vraný mě přesvědčil, že to zvládneme a tak jsme si vloni plácli. Bohužel se nám to splnilo až o rok později. A tak v kalendáři 2021 se kromě našich věrných a milovaných závodišť objevilo i tohle jméno. 

S přibližujícím se dnem D v nás - co se o to tak nějak aktivně staráme - stoupala drobet nervozita. A aby ne, protože Karel Hofmeister Zděnkovi slíbil, že přiveze Harryho. Cože ? Koho ? Si děláš prdel ... Jo on jako i pojede ? A na Puchu ? Néééé, že nee... Této situaci ještě předcházela velmi úsměvná zimní historka, když se jméno Everts se startovním číslem 2 objevilo při přihlašování startovních čísel do seriálu, aniž jsme (už to můžu říct) se nadáli, že to nebude jen žertík. 

Pokračování

Stříbro 4.9.2021

30.8.2021 00:00 | Jiří Husák

Zveme Vás všechny na další závod našeho seriálu a to na trať ve Stříbře. Po závodech mistrovství světa a repuliky v letech minulých zahájí 74. sezonu závodění na Terénu sv. Petra právě náš seriál, na což jsme náležitě hrdí.

Kdo váhá, toho možná přesvědčí to, že kromě nás všech se závodu zúčastní svou přítomností legendy českého motokrosu - J. Falta, Z. Velký, M. Souček, J. Churavý, M. Lisý a konstruktér továrních ČZ pan Oldřich Kreuz a další.

A dále na startu na startu ve třídě PRE 75 bude obrovská legenda světového motokrosu, nikdo menší než čtyřnásobný mistr světa Harry Everts!!! Lepší pozvánku snad ani nemůžeme poskytnout.

Na startu budou všechny třídy vč. kategorie PRE 85.

Přejímka začíná v pátek od 18:00 do 20:00 a pokračuje v sobotu od 7:00 do 8:30 abychm lépe zvládli očekávanou hojnou účast. Časový plán zveřejníme v sobotu v 8:30 po skončení přejímky na základě počtu přihlášených jezdců.

Světec - výsledky

25.8.2021 12:29 | Michal Janoušek

Výsledky závodu ve Světci naleznete zde

Světec výsledky

Kompletní výsledky včetně časů

Průběžné pořadí poháru po Světci

 

 

« Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 11 21 30 40 Další »