Finále sezóny 2022

19.12.2022 13:12 | Jiří Husák

Jak jsme v dostatečném předstihu všemožně inzerovali, naše tradiční ukončení sezóny 2022 proběhlo opět v Bítovanech (georgafický téměř střed republiky) v penzionu u Nováků, kde jsou 1., vstřícní, 2. milí, 3. ochotní, 4. dobře vaří. 

Plánovaný start ve 14h jsme drobně přibrzdili, protože maďarská klika s omluvenkou hlásila dojezd ve 14:45, inu měli to drobet z ruky. Ale v 15h jsme tedy provedli výkop, představili program a započali naší kulturně společenskou událost. 
Zděnda v roli famózního multilingvistického konferenciéra (v davu občas zaznělo: twl on fakt mluví maďarsky) představil co se nám v roce 2022 povedlo, kde jsme co předvedli a v čem a jak chceme sezónu 2023 zkvalitnit. Před přestávkou program obohatila Jana Švarcovákterá si dala tu práci a nachystala pro 5 vybraných 5ti členných teamů velmi zábavný ale i poučný qvíz o velmi lákavé ceny. Vyhrála maďarská sekce ! Kluci a děvčata z jihovýchodu maji halt tu historii docela zmáklou. Nebo to bylo štěstí ? 
No a po přestávce se začalo vyhlašovat. Poháry si rozebrali ti nejúspěšnější ze svých kategorií, kdo se nedostavil, tomu ty medaile příležitostně jejích sousedé doručí. Hostesky z teamu Karla Herberta kromě úsměvů rozdali též krásné upomínkové krystaly soli kamenné z dolů, kde Herbert původně působil, moc hezká pozornost. A pro vítěze kromě poháru i v tužce malovaný obrázek jeho samého. 
No a co bude v roce 2023 nového ? Pracujeme na novém webu, chceme ho zmodernizovat a zaktualizovat. Máme připravený kalendář a drobné změny v kategoriích a organizaci. 
 
 
Předně jsme se dohodli, že pravidlo škrtání nejhoršího výsledku definitivně rušíme. Prostě kolik si kdo bodů vyjede, tolik bude mít. Pro velmi nízkou a smutnou účast v kategorii pre 65 se tato ruší. Místo ní a kategorie pre 75 budeme tyto zvát kategorií CLASSIC a pojedeme ve věkových kategoriích do 55, do 68 a nad 68 roků věku jezdce. 
Zavádíme též kategorii Evo Senior, tedy pro jezdce staší 50 let na motocyklech do roku 1997.
A ukázkově pojedeme třídu Milenium 2T, tedy pro dvoutaktní motocykly do roku výroby 2003 pouze na tratích Světec, Trutnov a Březolupy. 
Těm, co se na letošním vyhlášení podíleli by největší odměnou byl plný sál pozorných diváků, bohužel asi více z Vás muselo doma pomáhat péct cukroví. Já tedy za realizační team Classic Motocross jim tímto ještě jednou moc a moc děkuji. 
 
No a kdo nezaplatil členský poplatek na místě a hodlá tak učinit, nechť to provede na číslo účtu našeho spolku: 263309122/0300 a do poznámky pro příjemce uvede jméno a přijmení plátce. Díky moc ... 
 
A zazvonil zvonec a letošnímu klání je konec. 
Přeju Vám všem krásné Vánoce, bohatého ježíška, nízké zálohy na energie a do nového roku nechť vykročíte ještě optimističtěji než do toho letošního. Ať se nám všem katastrofy a pohromy a hloupí lidé vyhnou, ať se nadále scházíme v dobré náladě a k všeobecnému veselí nadále hlásáme slávu veteránskému motokrosu. 
Příští rok to totiž bude 10 let co jsme s tím naším blbnutím začali...
 
Mějte se fajn
 
Radek Novák

.

28.11.2022 13:40 | Jiří Husák

Vyhlášení sezony 2022

13.11.2022 22:09 | Jiří Husák

Vážení přátelé,

zapište si prosím do kalendáře datum 10.12., protože se opět sejdem v penzionu U Nováků v Bítovanech při příležitosti slavnostního vyhlášení těch neúspěšnějších závodníku. Začínáme ve 14:00.


Těšíme se na Vás!

 

 

Konečné pořadí za sezonu 2022

31.10.2022 22:56 | Jiří Husák

Bohužel došlo k nedorozumnění při počítání, respektive škrtání výsledků. Metodika je taková, že se škrtá jedna nejhorší rozjížďka ze všech závodů a to znamená, že i nepřítomnost na závodech (tedy 0 bodů) se bere jako výsledek pro škrtání.
Tímto se omlouvám všem, kteří si oproti půvdoním chybně spočítaným výsledkům pohoršili.

Níže Vám přinášíme celkové výsledky za letošní sezonu 2022.

CELKOVÉ VÝSLEDKY 2022

Benátky 2022

17.10.2022 10:39 | Jiří Husák

         V životě každého člověka by měly existovat a fungovat nějaké konstanty. Tak jako v přírodě hustota vody, gravitace nebo Ludolfovo číslo. Pro Classic Motocross jsou to podzimní Benátky - závod 3 členných družstev. Letos jsme bohužel museli k všeobecné lítosti odpískat pro nepřízeň počasí závod v Březolupech a možná právě proto bylo těšení do Benátek o to silnější. Realizační team benáteckých na trati už podle průvodních fotografií nechal ruce. A tak bylo krásné, když odměnou všem pořadatelům byla uctyhodná fronta u ranního zapisování do závodu, kde děvčata z Batticupu, co nám jezdí měřit české závody každého motivovala okouzlujícím úsměvěm. Zde nelze opomenout na "naší Janičku" tedy skrutátorku družstevního klání. Dělá to výborně už léta, aby taky ne, vždyť je z Hazdrovic hnízda.

         Trať samotná doznala opět pár malých změn, což alespoň podle mě, dělá místní závod vždy o něco zajímavější.  Po několika předchozích sychravých dnech zde panovaly obavy o značnou vlhkost terénu - jinými slovy, že bude bláto. A to často naši jezdci ani stroje nemají tak úplně v lásce. Ale chmury byly zcela zbytečné. Trasa byla až do konce závodu naprosto skvělá, ideální. K tomu doplněno o perfektní servis bufetu, výbornou práci traťových komisařů, fotografických dokumentaristů a hlavně opět a tradičně multifunkční působení ředitele závodu, manažéra teamu, bezpečnostního a sportovního komisaře a komentátora v jedné osobě. Ano, tohle všechno náš Zděnda totiž během závodu stihne. Bohužel jeho zdravotní stav mu ještě nedovolil samotnému závodit. Občas při závodech stoje někde stranou nenápadně pozoruji jeho atomové nadšení, enthusiasmus, radost a emoce co všechno v tom člověku naráz probíhá. 

         Protože Eva a Supereva se nám sjelo požehnaně, museli jsme je cuknout, takže si jeli každý svou rozjížďku, což naštěstí na program nemělo velký vliv, díky naší letité zkušenosti máme v programu vůli pro takhle nečekané události. Program se tedy stabilizoval na Twinshock, Pre75, Pre65+125, Pre 85, Evo a SuperEvo to celé dvakrát dokola, startujeme ve 13h. Všechno běželo jak na drátkách, závody perfektní. Škoda kolize po startu v 1 rozjížďce SuperEva, kdy to odnesl Láďa Belda a proletěl se vrtulníkem do Liberce. Naštěstí bez vážnějších komplikací a tak mu tímto přejeme co nejrychlejší uzdravení a těšíme se na něj tak jako na ostatní na jaře. Inu je to motoristický sport a u něj se občas i takové situace vyskytnou, není to balet ani šachy.

       No a odpoledne utichly stroje, šoféři se převlékli do gala a netrpělivě jsme očekávali vyhlášení těch nejúspěšnějších dnešního soupeření. Štěstí je vrtkavé a tak se vítězem družstev 2022 stala holická trojice velezkušených ve složení Franta Bezdíček, Jirka Krejčík a Venca Formánek. Pánové, klobouk dolů, Vaše vítězství bylo zaslouženě vybojováno a že konkurence byla setsakra silná. Novinkou od letoška je veliký putovní pohár, kam se každoročně umístí štítek s vítězi každoročních družstev. Takže sláva vítězům, čest poraženým. 

      A nás tedy čeká podzim a zima, kde se sejdeme určitě při každoročním vyhlášení jednotlivců a možná se ještě setkáme u jedné speciální akci, na které pracujeme. 

 

Letošní sezóna je za námi. Byla skvělá. Díky moc všem, co se na realizaci našeho blbnutí letos podíleli. A těším se s Vámi na všechna další setkání. 

Sezóna 2023 bude už 10. jubilejní ... To to letí, co ? 

 

Radek Novák

 

Pozvánka do Benátek

2.10.2022 22:03 | Jiří Husák

Vážení motokrosoví nadšenci,

dovolte nám Vás pozvat na poslední závod letošní sezony 2022. Tím je již tradiční závod družstev, který se koná jako obvykle na trati v Benátkách nad Jizerou.

Pravidla jsou stejná, tj. tříčelnná družstva. V týmu mohou být max. 2 jezdci ze stejné kategorie. Nažehlete si svoje nejlepší dresy a naleštete svoje mašiny, protože během dopoledne bude probíhat focení jednotlivých týmů!

Těšit se můžete na parádně připravenou trať. Není potřeba plná nádrž 98mi octanového benzínu, ale 100wattový úsměv na tváři.

Videopozvánka pro naladění ZDE.

Pozvánka do Březolup - ZRUŠENO

19.9.2022 19:50 | Jiří Husák

S lítostí oznamujeme, že Březolupy v sobotu musíme zrušit. Trať je nesjízdná a depo pod vodou.

 

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 12 23 33 44 Další »