Classic Motocross CZ

Průběžné výsledky po Světci

26.8.2022 09:32 | Jiří Husák

Zde naleznete průběžné pořadí seriálu.

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY

 

Pozvánka do Stříbra

22.8.2022 21:14 | Jiří Husák

Vážení přátelé,
rádi bychom Vás pozvali na další závod našeho seriálu na motokrosovou trať ve Stříbře. Kromě toho, že jde o závod našeho českého mistráku classic motocross, je to také třetí a poslední závod nově vzniklého evropského šampionátu. Proto se můžete těšit i na vyhlášení celkových výsledků ,,evropy".
Trať bude nadstandardně připravená a sjízdná pro všechny nadšence motokrosu. Přijeďte si užít den na ikonické trati a zažít jedinečnou atmosféru!

Dear friends,
we would like to invite you to our next race of the Czech Championship of classic motocross in Stribro. This race will be also the 3rd and the last of European Classic Motocross Cup series. There will be the final ceremony of ECMC.
The online application for the race is not nedeed. You can register at the spot as well.

 

 

Výsledky z časomíry - Světec

22.8.2022 08:51 | Jiří Husák

Níže Vám přinášíme výsledky z časomíry z blátivého Světce. Průběžné výsledky budou následovat.

PRE 65 + 125 Classic KVALIFIKACE 1. JÍZDA
PRE 75 KVALIFIKACE 1. JÍZDA
PRE 85 KVALIFIKACE 1. JÍZDA
PRE 90 + PRE 97 KVALIFIKACE 1. JÍZDA
TWINSHOCK KVALIFIKACE 1. JÍZDA

Žlutava naopak

18.8.2022 15:08 | Jiří Husák

Uplynulo již pár neděl, ale ve mě je ještě ten krásný zážitek z dalšího setkání s Vámi všemi ve Žlutavě.

A že to bylo něco vyjímečného, to ukazovaly již v pátek večer fotky, které se nám vkrádaly do telefonů, jak probíhá tradiční přivítání. No vždyť my se na něj celý rok těšíme a musím říct, že koláčky byly letos vynikající. Také brzo došly. A to jich letos bylo opět více, než vloni. Parta těch, co jedou už ,,páteční" první bodovanou rozjížďku se stále rozrůstá. Někdo potřebuje na sobotu trochu odvahy na dlouhé sjezdy a někdo aby zlepšil startovní reakci.
Sobotní slunko se smálo na nažehlenou trať, plné depo a i ty traťové komisařky byly letos zase o něco krásnější (odvážnější).

Jen ta tajneka ,,tak i naopak" zůstala nezodpovězena.

V Pardubicích mají ,,Taxis", Otakar nám padl na moravském poli a tady padl Láďa ,,Chemik" a vzal s sebou pár dalších borců. Míra Jireček to krásně zdokumentoval na 16ti fotkách jak mu jedou přes hlavu.

Závodům přihlíželo opravdu hodně diváků, dorazili i naši zranění jezdci a jak říkali, bylo na léčení jejich kostí a srdíček lepší než lázně.

Stroje ztichly a bylo potřeba rozluštit hádanku ,,tak i naopak". Žlutavští totiž letos byli něčím vyjímeční. Poháry dostali nejen ti nejrychlejší, ale oni letos předávali poháry i těm, kteří jedou na opačném konci pořadí. A tak jsme měli hned 2x tolik šťastných tváří na stupních vítězů. Prý něktěří i ten svůj první pohárek i oplakali.

Vítězem ale byli všichni, kdo přijeli. A někomu se domů něchtělo ani v neděli odpoledne.

Díval jsem se nedávno do kalendáře a napadlo mě, že příští rok navrhenem, aby datum žlutavských závodů byl vyhlášen jako mezinárdoní den classic motocrossu.
Co vy na to?

Pozvánka do Světce

12.8.2022 09:03 | Jiří Husák

Po krátké letní pauze bychom Vás rádi pozvali na další závod našeho seriálu. V sobotu 20.8. se sejdeme na trati ve Světci!

Těšíme se.

Tým classic motocross.

Průběžné výsledky po třech odjetých závodech

18.7.2022 12:21 | Jiří Husák

Průběžné výsledky po Žlutavě ZDE.

 

Fotky jako obvykle od Míry Jirečka:

FOTO 1

FOTO 2

FOTO 3

Výsledky z časomíry - Žlutava

17.7.2022 19:07 | Jiří Husák

Níže Vám opět přinášíme výsledky z časomiry. Celkové průběžné výsledky budou následovat.

 

125 Classic 1. jízda            2. jízda          
PRE 65 1. jízda 2. jízda
PRE 75 1. jízda 2. jízda
Twinshock do 50ti 1. jízda 2. jízda
Twinshock nad 50 1. jízda 2. jízda
PRE 85 1. jízda 2. jízda
PRE 90 1. jízda 2. jízda
PRE 97 1. jízda 2. jízda

 

Pozvánka do Žlutavy

8.7.2022 10:31 | Jiří Husák

Když se řekne Žlutava, není to už jen závod, ale je to setkání přátel, příjemné posezení od pátku až do neděle, rodiná atmosféra vytvořená tou partou lidí nejen z Moravy. A letos jako vždy něco na víc, nechte se překvapit a kdo si pozorně přečetl plakát tak už maličko tuší. Tak že je nejvysšší čas na přípravu!

 

Průběžné výsledky seriálu 2022

30.6.2022 23:01 | Jiří Husák

Zde jsou průběžné výsledky po dvou odjetých závodech.

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY

Trutnov

20.6.2022 11:01 | Jiří Husák

Do Trutnova se vždycky moc těším. Mám to tu rád.  Už od Jaroměře vyhlížím majestátní dominantu Černé hory, pak se pokochám nádhernou čistotou barokního Kuksu, zavzpomínám na školní výlet, kdy mě fascinovali sochy Matyáše Brauna, u Shellky na kraji Trutnova si vždy nakoupím W-power Racing a už od kolejí koukám, kolik už je v depu těch, co přijeli dříve.  A taky se moc těším na kluky z KAMKu, protože z nich na mě vždy dýchá klid, nadhled a profesionalita.  Protože depo je zde rozlehlé a poměrně členité, nedá se přesně odhadnout kolik závodníků už tu je.

Ranní paprsky nás vyhnaly z ležení, Petr Bártl s jeho ansámblem na měření našich výkonů už stavěl bránu a děvčata s úsměvem zapisovala účastníky do jednotlivých kategorií. A v rohovém bufáči děvčata kromě úsměvu a kávy nabízela luxusní štrůdl. „Je to děsně nachcaný“ neslo se ranním depem mezi závodníky. Nene, není, buďte klidní, uvidíte. Je to přesně jak to tu potřebuje. Ríša ví nejlíp, co dělá. Pustili jsme tam první Evíčka, ať to trošku vyhází. A nebylo to moc, bylo to akorát.  A stalo se vůbec poprvé v naší 9ti leté historii, že jsme museli do závodu Evo a Superevo kategorii cuknout, protože jich na jeden žebřík bylo moc.  Většinou mě na každé trati nějaká její pasáž baví, některá mě baví hodně a některá moc ne, dokonce bych řekl, že mě i štve. Ale díky variabilitě Trutnovského terénu letos pořadatel namotal trasu tak, že mě osobně bavil každičký metr. Nádhera. Prostě dokonalost sama. O výsledcích jste již byli informováni a Míra Jireček byl také obligátně svižný se svou dokumentaristikou.  

Bylo to dobrý. Ne, bylo to úžasný, dokonalý, jedinečný. Proto jsem našemu Pecháčkovi v závěru vyhlášení drze odebral slovo, abych mohl přede všemi, před pořadateli z KAMKu smeknout klobouk, který jsem si náhodou vzal s sebou. Neprášilo se celý den. A udržet trať v dokonalé kondici, když peče slunce, fouká vítr a je furt kolem 35 C, to je heroický výkon.

Jediné, co mě rmoutí je, že se mé řeči a závěrečného ceremoniálu účastní čím dál méně jezdců a doprovodů. Ti vyhlášení si často vezmou cenu a volným krokem odchází, aniž by potleskem ocenili soupeře, kolegy, kamarády, pořadatele. Dnes už nečekáme na výsledky ½ hodiny nebo déle. To je pro Vás opravdu tak moc důležité být doma o tu chvilku dříve ?

 

Koukejte se do budoucna a už nafurt polepšit.

 

Radek Novák

 

Níže naleznete odkazy na fotogalerie od našeho dvorního fotografa Míry Jirečka.

FOTO TRUTNOV 1
FOTO TRUTNOV 2

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 11 21 31 41 Další »