Pozvánka do Březolup - ZRUŠENO

19.9.2022 19:50 | Jiří Husák

S lítostí oznamujeme, že Březolupy v sobotu musíme zrušit. Trať je nesjízdná a depo pod vodou.

Stříbro 2022

18.9.2022 18:32 | Jiří Husák

V sobotu 3.9.2022 se na ,,Svatém Petru" ve Stříbře konal další závod Classic motocrossu CZ. Tentokrát byl vypsán jako mezinárodní, protože se výsledky letos poprvé započítávali i do ECMC serálu a jako poslední díl po zastávkách ve Schwanenstadtu (A) a Teutschenthalu (D) končil u nás ve Stříbře (CZ).
Trať vzorně připravená , krásné a slunečné počasí přilákalo 150 jezdců z osmi zemí, což je na současné poměry velmi dobrá účast.
Classic motocross je o udržování a závodění na strojích , které tvořily historii motokrosu. Vloni se účastnil na stroji Puch legendární Harry Everts a letos nás překvapil další Harry, ale Näpflin ze Švýcarska, který po trati proháněl legendární ČZ 250 z roku 1983 s výrobním číslem 4. Taková rarita se vidí opravdu zřídka.
Jaké bylo naše překvapení, když na 2. rozjížďku vytáhl tričko Dukla Praha To byla prostě totální nostalgie a získal si tak srdce všech soupeřů a i diváků.

Ve všech vypsaných třídách 65, 75, 85, EVO + S-EVO a 125 (1980) byl startovní žebřík do posledního místa naplněn a tak došlo i k větším kolizím po startu, což bylo známkou, že si jezdci nic nedarovali.
Na tratích se už moc nevidí, to co se odehrálo zde. David Říha, ač tím přišel o vítězství, neváhal ani chvíli, položil svou ČZ a pomohl jezdci, který upadl v hromdadné kolizi a ležel na trati. Férový přístup, jaký se nevidí. Davide díky!
A ještě jedna zpráva ze zákulisí. Áda Straka po problémech s převodovkou si po kvalifikaci nechal přivézt z Prahy další svůj ještě neježděný klenot KX500. A co se nestalo - uvolněný šroub na přepákování znamenal konec.
Že úroveň classic motocrossu v Čechách je vysoká dokazovaly stupně vítězů. Jarda Strnad na KTM 250 (1990) krásně sekundoval Marcusovi Staufferovi z Rakouska ve třídě PRE 97 a vyhrál v kategorii PRE 90. Zdeněk Hazdra zvítězil v kategorii Twinshock 50-. David Říha v PRE 75, Jarda Vrchota a Jan Douša v PRE 65 a Ríša Švaral ve 125 Classic. Vítěze kategorie PRE 85 Jindra Musil proháněl Marek Kraus.
V celkovém pořadí ECMC zněla stříbrským údolím česká hymna pro Jindru Musila, který evropským mistrem v EVO 50- těsně před Jardou Strnadem. David Říha (mistr fair play) byl celkově 3. v kategorii Classic 60-.
Kdo jste se nedostal do Stříbra, můžete v Čechách ještě Classic motocross vidět 24.9. v Březolupech a nebo na závěrečném závodě 8.10. v Benátkách nad Jizerou!
Atmosféru ze závodu najdete na fotkách pana Jirečka a nebo Stanislava Hladíka ZDE.

Zdeněk Hazdra.

Výsledky z časomíry - Stříbro

8.9.2022 18:17 | Jiří Husák

Níže Vám přinášíme výsledky z časomíry ze závodu ve Stříbře.

12.50 PRE 85 (12min + 1 kolo)
13.10 PRE 65 + 125 Classic (10min + 1 kolo)
13.30 PRE 75 (12min + 1 kolo)
13.50 PRE 90 + PRE 97 (15min + 1 kolo)

2.jízda

14.10 Twinshock (12min + 1 kolo)
14.30 PRE 85 (12min + 1 kolo)
14.50 PRE 65 + 125 Classic (10min + 1 kolo)
15.10 PRE 75 (12min + 1 kolo)
15.30 PRE 90 + PRE 97 (15min + 1 kolo)

16.00 Vyhlášení závodu
následovat bude vyhlášení výsledků ECMC.

-------------------------------------------------

Free practice (15 min)

Qualification - best lap (15 min)

1. Race
12.30 Twinshock (12min + 1 lap)
13.10 PRE 65 + 125 Classic (10min + 1 lap)
13.30 PRE 75 (12min + 1 lap)
13.50 PRE 90 + PRE 97 (15min + 1 lap)

2. Race

14.10 Twinshock (12min + 1 lap)
14.30 PRE 85 (12min + 1 lap)
14.50 PRE 65 + 125 Classic (10min + 1 lap)
15.10 PRE 75 (12min + 1 lap)
15.30 PRE 90 + PRE 97 (15min + 1 lap)

16.00 Ceremony of the race
Final ceremony of the ECMC.

Světec 2022

29.8.2022 13:43 | Jiří Husák

Další podnik našeho seriálu byl v severočeském Světci u Teplic. Trasa je tu perfektní, vždy skvěle nachystaná, team kolem Petra Bártla závody pořádat prostě umí. Bohužel souběhem více okolností se nás zde sešlo smutně málo. Zda je na vině špatné letní datum, nebo kumulace více závodů, nebo špatná předpověď počasí, to se už asi nedozvíme. Bohužel ta předpověď se splnila. Ráno před tréningy začalo drobně mžít a toto mžení přešlo do vytrvalého a vydatného deště. Ne, že by to příroda nepotřebovala, ale to to sucho nemohlo vydržet ještě jeden den ?! Asi nemohlo ... A tak nás Svatý Petr vydatně prověřil. Protože trať se stala téměř nesjízdnou, bylo rozhodnuto o zrušení druhých rozjížděk, konec konců, fotky od Míry Jirečka hovoří za vše. Ale protože to bylo rozhodnutí pořadatele, dohodli jsme se těm, co se odhodlali závodit, jejich hrdinské skutky ocenit plným počtem bodů i když se odjela jen polovina závodu.

Mě osobně moc mrzí, že se Světec nepovedl, protože to tu mám rád a moc rád sem jezdím. Je mě líto vynaloženého snažení, píle a úsilí, těch co vzorně připravili trať pro závod a pak jeli domů s pocitem zmaru. Ale to je příroda, s tím se nedá nic dělat. Moc děkujeme a doufáme, že Světec 2023 bude opět skvělý, jako jindy...

Radek Novák.

Pozvánka do Stříbra

22.8.2022 21:14 | Jiří Husák

Vážení přátelé,
rádi bychom Vás pozvali na další závod našeho seriálu na motokrosovou trať ve Stříbře. Kromě toho, že jde o závod našeho českého mistráku classic motocross, je to také třetí a poslední závod nově vzniklého evropského šampionátu. Proto se můžete těšit i na vyhlášení celkových výsledků ,,evropy".
Trať bude nadstandardně připravená a sjízdná pro všechny nadšence motokrosu. Přijeďte si užít den na ikonické trati a zažít jedinečnou atmosféru!

Dear friends,
we would like to invite you to our next race of the Czech Championship of classic motocross in Stribro. This race will be also the 3rd and the last of European Classic Motocross Cup series. There will be the final ceremony of ECMC.
The online application for the race is not nedeed. You can register at the spot as well.

Žlutava naopak

18.8.2022 15:08 | Jiří Husák

Uplynulo již pár neděl, ale ve mě je ještě ten krásný zážitek z dalšího setkání s Vámi všemi ve Žlutavě.

A že to bylo něco vyjímečného, to ukazovaly již v pátek večer fotky, které se nám vkrádaly do telefonů, jak probíhá tradiční přivítání. No vždyť my se na něj celý rok těšíme a musím říct, že koláčky byly letos vynikající. Také brzo došly. A to jich letos bylo opět více, než vloni. Parta těch, co jedou už ,,páteční" první bodovanou rozjížďku se stále rozrůstá. Někdo potřebuje na sobotu trochu odvahy na dlouhé sjezdy a někdo aby zlepšil startovní reakci.
Sobotní slunko se smálo na nažehlenou trať, plné depo a i ty traťové komisařky byly letos zase o něco krásnější (odvážnější).

Jen ta tajneka ,,tak i naopak" zůstala nezodpovězena.

V Pardubicích mají ,,Taxis", Otakar nám padl na moravském poli a tady padl Láďa ,,Chemik" a vzal s sebou pár dalších borců. Míra Jireček to krásně zdokumentoval na 16ti fotkách jak mu jedou přes hlavu.

Závodům přihlíželo opravdu hodně diváků, dorazili i naši zranění jezdci a jak říkali, bylo na léčení jejich kostí a srdíček lepší než lázně.

Stroje ztichly a bylo potřeba rozluštit hádanku ,,tak i naopak". Žlutavští totiž letos byli něčím vyjímeční. Poháry dostali nejen ti nejrychlejší, ale oni letos předávali poháry i těm, kteří jedou na opačném konci pořadí. A tak jsme měli hned 2x tolik šťastných tváří na stupních vítězů. Prý něktěří i ten svůj první pohárek i oplakali.

Vítězem ale byli všichni, kdo přijeli. A někomu se domů něchtělo ani v neděli odpoledne.

Díval jsem se nedávno do kalendáře a napadlo mě, že příští rok navrhenem, aby datum žlutavských závodů byl vyhlášen jako mezinárdoní den classic motocrossu.